Cezalı Clipper Josh Primo tedaviye devam edeceğini söyledi

Birumut

New member
HONOLULU —

Kendisini kadınlara ifşa ettiğinin belirlendiği bir soruşturma sonrasında NBA cezası almasına rağmen Cuma günü takım tarafından imzalanan yeni Clippers guardı Josh Primo, önceki ilk tur draft seçiminin bir parçası olarak terapiye katılmaya devam edeceğini söyledi. umutlar bir NBA geri dönüşüdür.

Primo, Pazartesi günü Clippers’ın medya gününde küçük bir grup muhabirle buluştu. Bu, kendisini 2021’de genel klasmanda 12. sırada seçen San Antonio’nun, Spurs için çalışan eski bir takım psikoloğunun, Primo’nun cinsel organını açığa vurduğu yönünde Spurs’a karşı sivil bir şikayette bulunmasının ardından Primo’dan feragat etmesinden bu yana, bir yıl içinde ilk kez NBA kadrosunda yer alıyordu. birlikte seanslar sırasında ona dokuz kez. Ekip ve psikolog Dr. Hillary Cauthen daha sonra davayı çözdü.

Şikayette dile getirilen iddialar hakkında yorum yapması istendiğinde Primo, “Sanırım bu noktada herhangi bir ayrıntı hakkında konuşmak için burada değilim” dedi. “Sanırım bu noktada Clipper olduğum için son derece mutluyum. Bu fırsat için minnettarım ve bu noktada bunun, o zamandan bu yana yaptığım çalışmalarla ve gelecekte yapmaya devam edeceğim şeylerle ilgili olduğunu düşünüyorum.”

Bir şerif sözcüsünün geçen hafta yaptığı açıklamaya göre, Teksas’ın San Antonio’yu da içeren Bexar İlçesi’ndeki şerif ofisi, Primo’yu geçen Kasım ayında soruşturmaya başladı ve ceza soruşturmaları bölümü, 18 Mayıs’ta Primo’nun uygunsuz bir şekilde teşhir edilmesi nedeniyle Bexar İlçesi bölge savcılığına bir ceza davası açtı. . Bir sözcü e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, davanın bölge savcılığı tarafından incelenmekte olduğunu belirterek, inceleme beklemede olduğundan başka hiçbir bilginin mevcut olmadığını ekledi.

Primo’yu imzalama hamlesi geçen hafta sosyal medyada çok sayıda Clippers taraftarı tarafından anında kınandı. Takımın basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank, ekibin Primo ile birkaç ay görüştükten ve Primo’yu değerlendiren terapistlerden dinledikten sonra Primo’yu imzalama konusunda rahat hissettiğini söyledi.

Frank, “Değerlendirmelerden sonraki güven düzeylerine ve şu anda yaptıklarına dayanarak, onun organizasyonun ilerlemesine olumlu katkıda bulunabileceğini düşünüyorlar” dedi.

Frank, Primo’yla iki yönlü bir sözleşme imzalamadan önce, oyuncularla düzenli olarak etkileşim halinde olan takımın kadın çalışanlarının da istişarede bulunulan kişiler arasında olduğunu söyledi.

NBA’in soruşturması, kendisinin “kendisini kadınlara ifşa ederek uygunsuz ve saldırgan davranışlarda bulunduğunu” ortaya çıkardı ancak Primo’nun bunu kasıtlı olarak yapmadığını iddia ettiğini söyledi. Lig, Primo’ya dört maç ceza verdi ve Primo, takımın dört hazırlık maçında da oynayamayacak. Salı günü Hawaii Üniversitesi’nde başlayan antrenman kampındaki antrenmanlarda takımın yanında olacak.

Primo, “Sanırım herkes bunun biraz endişe verici olduğunu düşünse de,” dedi. “Kendi adıma, bunun çok endişe verici olduğunu düşünüyorum. Bu iddiaların ortaya çıkması çok üzücüydü ama bu noktada daha iyi bir yerde olduğumu ve daha iyi bir yere gitmeye devam edeceğimi hissediyorum. Ancak ileriye dönük olarak gerçekleştireceğim eylemlerin sorumluluğunu üstlenmem gerekiyordu. Geçen yıl da bunu yapmaya devam ettim ve etmeye de devam edeceğim.”

Primo, geçirdiği veya kullanmaya devam edeceği terapinin ayrıntılarını açıklamadı ancak “yaptığım şeye kesinlikle devam edeceğini çünkü bu benim için işe yaradı” dedi. Eylemlerinin yeni iş arkadaşlarının güvenini kazanacağını umuyordu ancak “bunun bir gecede olmayacağını” da kabul etti.

Primo, “Bunun aslında tamamen eylemlerle ilgili olduğunu düşünüyorum” dedi. “Konuşmak ucuzdur arkadaşlar. Dürüst olmak gerekirse, karakterimi kanıtlayan ve iş arkadaşlarımla hissettiğim ilişkilerin daha güçlü hissetmesini sağlayan şey, her gün yaptığım eylemler olacak.”