Clippers, kazanmak için geri çekilmek üzere Rockets’a geç kaldı

Birumut

New member
Clippers için sakatlık listesi bir kez daha uzadı ve bu çalkantılı sezonda ilerlemek Kawhi Leonard ve sağlıklı grubun geri kalanına kaldı.

Özünde, Leonard’ın omuzlarına yetenekli ve aynı zamanda kısa boylu Houston Rockets’a karşı insansız Clippers’ı taşımak yerleştirildi.

Pazar öğleden sonra Crypo.com Arena’da Clippers’ın Rockets karşısında 121-100 galibiyet almasına yardımcı olmak için Leonard, tıpkı Terance Mann ve cimri bir dördüncü çeyrek savunması gibi üzerine düşeni yaptı.

Clippers koçu Tyronn Lue, “Oyuna bir fiziksellik katmakla daha iyi bir iş çıkardığımızı düşündüm ve oyuna böyle başlamamız gerektiğini düşündüm,” dedi ve daha sonra kısa süreli oynamayı ele aldı. “Bu gece talihsiz bir durum ama kendi takımında, bizim takımımızda oynayan kim olursa olsun, bizim için iyi bir galibiyetti. Ancak bu galibiyete ihtiyacımız vardı.”

Leonard 32 dakikada 30 sayı, 6 ribaund ve 4 asistle maçı tamamladı.

Oyun kurucu olarak üst üste dördüncü başlangıcında Mann, normal sezon maçında kariyerinin en yüksek seviyesi olan 31 sayıya sahipti. Ayrıca altı ribaund, dört asist yaptı ve devre arasında zili yenmek için yarı sahadan üç sayılık atış yaptı.

Mann, “Bence sadece yokuş aşağı inmek, bu benim oyunum,” dedi. “Açık üçlü atmak, bu benim oyunum. Ve başkaları için yaratmak ve bu savunma tarafındaki baskıyı devam ettiriyor ve evet dostum, gerçekten masaya getirdiğim şey bu ve tam da bu şekilde denemek ve kazanmak istiyorum.

Clippers, dördüncü çeyrekte savunmada olağanüstüydü ve oyuna neden izin verilen sayılarda (110.1) NBA’de üçüncü sırada girdiklerini gösterdi. Son 12 dakikada %25 şut ile Rockets’ı 10 sayıda tuttular.

Clippers guardı Terance Mann, Pazar günü Rockets’a karşı attığı golün ardından bağırarak tepki gösterdi. Galibiyette normal sezon kariyerinin en yüksek 31 puanına sahipti.

(Sean M. Haffey / Getty Images)

Norman Powell yedek kulübesinden 18 sayı atarak maçın 27½ dakikasında artı/eksi artı-27 puan kaydetti.

Leonard, “Oyuncular yokken, hala üzerine inşa edebileceğimiz şeyler var. “Kaçırılan ödevler veya sadece topu çevirme. Geri gelseler bile, yine de bu şeyleri geliştirmemiz gerekecek. Bu yüzden, dediğim gibi, öğütmeye devam etmeliyim.

Clippers’ın art arda beşinci maçta Paul George’u (hamstring), üst üste dördüncü maçta Luke Kennard’ı (baldır) ve Moussa Diabate’i (COVID olmayan hastalık) eksik olduğu bir maçtı, aynı zamanda Marcus Morris Sr. ( sol diz kontüzyonu) günden güne listeleniyor ve John Wall (karın suşu) yaralanması için iki hafta içinde değerlendirilecek.

Lue, ekibinin tüm bunlar boyunca rotasında kalmasını bekler.

Maçtan önce Lue, “Sahada kim olursa olsun, ilkelerimiz aynı kalabilir” dedi. “Savunma zihniyetine sahip olmak, basketbolu hareket ettirmek, ikinci ve üçüncü hareketlerimizi yapmak, bence her gün konuştuğumuz gibi boyaya saldırmak ve sadece doğru şekilde oynamak, kim oynarsa oynasın ana odak noktamız bu olmalı.

“Bu, oynadığımız basketbolun tarzıyla ilgili ve erkekler dışarıdayken maç kazanmanın zor olacağını biliyoruz. Ancak yine de basketbolun her iki tarafında da temel ilkelerimize sahip olabiliriz ve en önemlisi de bu.”

Wall için sakatlığı Denver Nuggets’a karşı meydana geldi ve nasıl olduğundan emin değildi.

Wall, karnını tutarak, “Smaç yaptıktan sonra beni bir şekilde görebiliyordunuz, böyle gidiyordum,” dedi. “Ne olduğunu bilmiyordum. Sonra dün antrenmandan geçtim ve yaşadıkları her şeyi yaşadım ama kaçmadım ya da hiçbir şey yapmadım. Sonra MR çektirdik ve saat 6’da beni aradılar ve ne olduğunu söylediler.”

Rockets’ta en skorer isimleri Jalen Green (21.5) ve Sacramento’daki bir maçta sahadaki bir tartışma sırasında yedek kulübesinden ayrıldıkları için bir maç ceza alan Jae’Sean Tate yoktu. Rockets’ta sol ayağından sakatlanan Kevin Porter da (19.2) yoktu.