Clippers, Kings karşısında sezonun en yüksek beşli galibiyet serisini yakaladı

Birumut

New member
Clippers ilerleme kaydetmeye başlıyor ve Kawhi Leonard, Paul George ve James Harden’dan oluşan yetenekli üçlü, bir araya geldiklerinden bu yana birbirleriyle her zamankinden daha fazla uyum içindeler.

Üst üste sezonun en yüksek beş maçını kazandılar; sonuncusu Salı gecesi Crypto.com Arena’da Sacramento Kings’e karşı 119-99’luk bir galibiyetti.

İlk yarıda 30 puanlık bir fark yarattılar ve Harden’ın satın alındığı ve Clippers’ın, Harden’ın takıma katılmasının ardından altıya ulaşan bir mağlubiyet serisine saplandığı zorlu başlangıçtan bu yana takımın giderek daha rahat hale geldiğinin sinyallerini verdiler. Kasım.

Üçüncü çeyrekte farkı 33’e çıkardılar, bu da kimyanın geliştiğinin bir başka işareti.

Clippers koçu Ty Lue sabırlı olmayı öğütledi. Oyuncuları dinledi.

Lue maçtan önce şöyle konuştu: “Zor bir başlangıç yaptığımızı biliyorum ama sadece rotamızı koruyoruz.” “Oyuncularımıza geldikleri her gün, her şut, her antrenman için, daha iyi olmaya çalıştıkları ve birbirlerini nasıl daha iyi hale getirdiklerini anlamaya çalıştıkları ve bulmaya çalıştıkları için teşekkür ediyorum.”

Kawhi Leonard ikinci yarıda Malik Monk’tan topu çaldı.

(Robert Gauthier / Haberler)

Leonard yine ustaydı; 11’e 14’te attığı verimli 31 sayı, her iki takım için de arka arkaya oynanan maçta ritmini nasıl bulduğunu gösteren bir başka göstergeydi.

Son beş maçında yırtık yaşayan oyuncu, %56,8 şut oranıyla 28 sayı, üç sayı mesafesinden %50, 5,8 ribaund ve 5,5 asist ortalamaları yakaladı.

Yani Clippers’ın son beş maçındaki yükselişinin temel bir nedeni varsa o da Leonard’dır.

Clippers’ın son beş maçta neyi başardığı sorulduğunda Leonard, “Sadece kimya, birlikte oynamak” dedi. “Netlik elde ediliyor. Oyunlara girerken ne bekleneceğini bilmek. Evet, bence en büyük şey bu.”

Tek kötü haber George’un sol kasık ağrısı nedeniyle ikinci yarıda oynamamasıydı. İlk yarının 16 dakikasında 9 sayı ve 6 ribaund kaydetti.

Lue, maç sonrasında George hakkında bir gelişme olmadığını söyledi ancak George’un ikinci yarıda oynayıp oynayamayacağı sorulduğunda “Evet efendim” dedi.

Harden, 15 sayı, 7 asist ve 6 ribauntla maça hassasiyetle devam etti.

Clippers’ta ikinci yarıda George’un yerine başlayan Norman Powell 15 sayı, Terance Mann ise 10 sayı kaydetti.

“Benim için en büyük şey [has been] sadece onunla kalıyorum,” dedi Lue. “Sanırım ilk başlarda nasıl oynamak istediğimizi, rotasyonları, tüm farklı şeyleri ve James, PG, Kawhi, Russell’ın nasıl oynamak istediğimizi anlamaya çalışmak bizim için zordu. [Westbrook] hep birlikte oynayabilirdi. Bunu anladığımızda, sadece adamlar antrenmandan sonra, antrenmandan önce sürekli diyalog halindeydi, James antrenmandan sonra Kawhi ve PG’yi alıp bazı oyunlar oynuyordu…. Her gün daha iyi olmaya çalışmaya devam ediyoruz.”

Clippers guardı Terance Mann, ikinci yarıda Keegan Murray'e karşı savunma yapıyor.

Clippers guardı Terance Mann, ikinci yarıda Keegan Murray’e karşı savunma yapıyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Clippers bu maçı boğucu bir savunmayla kazandı.

Kings All-Star guardı De’Aaron Fox’u gizli tuttular ve NBA’in beşinci en skorer oyuncusunu (maç başına 30,4 sayı) 16’ya 5 şutta sadece 14 sayı ile tuttular.

Yükseklerde uçan Kings’i yerde tuttular ve ligin sekizinci en yüksek skora sahip takımını (117.1) 100 sayının altında tuttular.

Kings sahadan sadece %41,9, üç sayılık mesafeden ise %25 şut attı.

Bu arada Clippers, şutlarının %52,4’ünü atarak Kings’i aydınlattı.

Lue, “Doğru yönde ilerliyoruz” dedi. “Birçok iyi şey yapıyoruz ve hala buna bağlı kalmalı ve çalışmaya devam etmeliyiz.”