Clippers koçu Tyronn Lue, Russell Westbrook’un uygun olduğunu düşünüyor

Birumut

New member
Clippers’ın üst düzey basketbol yöneticisi Lawrence Frank, Perşembe günü takımının normal sezon yoğunluğuna bırakınız yapsınlar yaklaşımından duyduğu hayal kırıklığını dile getirirken, Mart’tan bir sahne düşünmemek zordu.

All-Star tatilinden önce ligde en yüksek 61 maç oynadıktan sonra, Clippers nihayet geçen ay programlarındaki durgunluğa ulaştı. 11 günde sadece üç maç oynadılar. Ara, bir NBA enderliği sağladı: antrenman zamanı.

Clippers, NBA’in en eski kadrolarından birinden teknik direktör Tyronn Lue’nun beklediğinden daha sıkı çalıştı. Haftalar sonra, bunun nedeni olarak oyun kurucu Russell Westbrook’u açıkladı.

Lue, “Bunun için Russ’a çok teşekkür ediyorum çünkü bunun gibi tecrübeli bir takımı Mart’ta yaptığımız kadar çok çalıştıramazsınız, ancak yaptığımız altı, yedi antrenman için,” dedi. “Zor gittik. Ve bu sorumluluğu, herkesi harekete geçirecek kadar ileri götürdü, tam gaz yaptı.”

Lakers’ın onu dışlaması ve Jazz’ın kontratını satın almasının ardından Westbrook’un Şubat ayında gelişiyle ilgili birçok soru arasında Clippers, onun çabası ve bulunabilirliği konusunda en az endişeliydi. Şut isabetliliği geri dönmeden ve Kevin Durant’a karşı playoff savunmasını rahatsız etmesinden çok önce, Westbrook’a NBA geleceğinin büyük beğeni toplayan bir yeniden değerlendirmesini kazandırdı. ve sürekli oynuyor.

Salı günü Phoenix’te sezon sonu mağlubiyetinin ardından Lue, “Russ’u buraya getirmek, playoff’lara kadar sezonumuzu gerçekten kurtardı, playofflarda yaptığımız bu koşuyu gerçekten kurtardı,” dedi. “Bizi gerçekten kurtardı. Her gece getirdiği için Russ’a şapka çıkartın.

İki aylık süre, her iki tarafın da eşleşmenin işe yarayacağına olan inançları için onaylanmış hissetmelerine neden oldu ve Westbrook sınırsız bir serbest oyuncu olduğu için yeniden işe yarayabileceğine dair iyimserlik.

Westbrook, “Burayı seviyorum. “İnsanları seviyorum, genel olarak sadece hayranlarımı, sadece beni değil, ailemi ve yakın arkadaşlarımı kucaklıyorum. Biliyorum, yıl sonunda çok şey oldu ama minnettarım. Burada olmayı kesinlikle seviyorum.”

Westbrook, Kasım’da 35 yaşına giriyor, ancak yoğunluğu sürdürülebilir görünüyor.

Takım arkadaşı Eric Gordon, “Bu adam sahada gördüğüm çoğu insandan daha fazla enerjiye sahip,” dedi.

Clippers’ın bu yaz serbest oyuncudan önce dahili olarak cevaplaması gereken şey, Westbrook’un kısa da olsa cesaret verici görev süresinden başka ne kadar kopyalayabileceği ve bu güçlü ilk izlenimin, takımı Westbrook, Kawhi Leonard ve bir koruma/kanat ikilisi etrafında yönlendirmeye değip değmeyeceği. Paul George.

Frank, “O, ekibe, binanın etrafına her gün büyük bir enerji ve ruh getiriyor ve bu iyi çünkü ihtiyacımız olan bir şeyi doldurdu,” dedi.

Westbrook, Leonard ve George üçlüsü birlikte 230 dakika oynadılar ve net reytingleri 5,2 oldu. Diğer, biraz daha büyük numunelerde, farklı baş korumalarla birlikte oynayan Leonard ve George, Reggie Jackson ile (308 dakikada) artı -15,2 ve Terance Mann ile (320 dakikada) artı -7,7 net reyting üretti.

Westbrook’un ciroları normal sezon boyunca sabit kaldı ve neredeyse tüm şut sayıları, Lakers’la sezonun başlangıcından itibaren, en çarpıcı şekilde orta mesafeden arttı. Üç-10 fit arasındaki şutlardaki %50 şutu, yüzde 17’lik bir artıştı; 10-16 fit arasındaki %56’lık şutu, yüzde 15’lik bir artıştı.

Westbrook kalmak için daha az parayı kabul etmek zorunda kalabilir. Clippers, Westbrook’un Bird haklarına sahip değil, bu da tekliflerini yaklaşık 3,8 milyon dolar olarak tahmin edilen asgari maaşla sınırlıyor.

Lue, “Bu, birçok takımın gözünü açtı, oraya gidip gerçekten ödeme alabilirse ona bir fırsat verin,” dedi. “Ama onu kesinlikle geri istiyorum.”

Şubat ayında Westbrook’un takıma katılması için en çok kampanya yürüten Clippers oyuncusu George, “onun geri dönmesi için kesinlikle kefil olduğunu” söyledi.

George, “Takımına çok şey kattığını düşünüyorum ve demek istediğim, onu izlemek harika,” dedi. “Benden daha yaşlı ve vücudunu tehlikeye atıyor. Bu playoff koşusu sırasında takımımıza sahip olduğu her şeyi tam anlamıyla veriyor. Bu yüzden oyun kurucu pozisyonunda ihtiyacımız olan lider olduğunu düşünüyorum.”

Leonard ve George’u tamamlamak için imzalanan Westbrook, eski bir en değerli oyuncunun daha küçük bir rolü kabul edip etmeyeceği konusundaki testi erkenden geçti. Önceki duraklarda nadiren yaptığı ekranları kurmaya başladığı zaman anlatıyordu.

Clippers guardı Russell Westbrook, Suns’ın forveti Kevin Durant ve takım arkadaşı Eric Gordon’un üzerinden boşta kalan bir topa uzanıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Sezon sonunda Westbrook, Clippers’ın sezon boyunca mücadele ettiği başka bir şey daha yapıyordu: beklenmedik değişikliklere uyum sağlamak. Playofflarda her iki yıldızı da sakatlandığından, en çok gol atan seçenek haline gelmek zorunda kaldı ve ortalama 23,6 sayı ile beş yılın en yüksek sezon sonrası ortalaması oldu. Leonard veya George’un olmadığı son üç maçta sahadaki gol yüzdesi %44’e düştü, ancak uzun mesafeli şutları kariyer ortalamasının üzerinde kaldı.

Başka bir şey dramatik bir artış gördü: Lakers ile çalkantılı sezon başlangıcı düşünüldüğünde, kendisine değer verildiği duygusu. Westbrook, belki de önceki durağıyla bir tezat oluşturarak, Clippers’ın içindeki atmosferden etkilendiğini söyledi.

“Mutlu ve keyifli bir ortam her yerde göremeyeceğiniz bir şeydir” dedi. “İşe gelmekten, işinden gerçekten zevk alan, yaptıklarından zevk alan insanların yanında olmaktan mutluyum.”

Bunun bir birleşmeye yol açıp açmayacağı Temmuz ayında belli olacak.

Westbrook, 15. NBA sezonu için “Dürüst olmak gerekirse zor başladı” dedi. “Kendim olmama izin verildiği, kollarımı açarak getirilebildiğim, dışarı çıkıp oynamama ve rekabet etmeme izin verildiği bir duruma geldiğim için çok minnettarım ve kutsanmış durumdayım. Sırf bunun için çok minnettarım.”