Clippers, Lakers’ı yenmek için mücadeleleri güçlü yönlere dönüştürüyor

Birumut

New member
Clippers’ın yıldız kanadı Paul George, Philadelphia’da boş bir soyunma odasının sessizliğinde 20 sayılık bir farkın otopsisini yaptığında Aralık ayı sonlarıydı.

Clippers, sezonun belki de en iyi ilk yarısını oynadı. Sonra şut seçimleri alt üst oldu, savunmaları 76ers’ın yıldızlarını dizginlemek için mücadele etti ve George “seni bitirecek bir takım” olamamaktan yakınırken, açık bir galibiyet bir iddianame yenilgisine dönüştü.

Bir ay sonra George ve Clippers, Lakers’a karşı sezonun belki de en iyi ilk yarısını oynayarak 77 sayı, 15 üç sayılık atış ve 23 sayılık bir farkla öne geçtiler. Ancak dördüncü çeyrekte 6 dakika 46 saniye kala, uluyan bir Crypto.com Arena’da toplandılar. Liderlikleri 10’a düştü, ateşli şutları soğumuştu ve bu çeyrekte Lakers’ın üstün yıldızını dizginlemek için mücadele ettiler, LeBron James 46 sayısının 15’inde smaç ve üç sayılık atışlar yaptı.

Clippers’ın kanat oyuncusu Kawhi Leonard, “Bir araya geldik, hala 10 sayı önde olduğumuzu, bu takımın pes etmeyeceğini ve dışarı çıkıp hızımızı zorlamak ve o stopları almak istediğimizi söyledik,” dedi.

Bu süreçte, teknik direktör Tyronn Lue yönetimindeki Lakers’a karşı üst üste 10. galibiyetlerini belirleyen 133-115’lik bir galibiyetle geri dönüşü durdurdular, toplamda üst üste üçüncü galibiyetlerini aldılar ve üst düzey potansiyeli gerçekleştirmeye biraz daha yaklaştılar. çok daha fazlası, çok uzun süredir tutarsız.

George, 27 sayı attıktan sonra, “San Antonio’da bunu yaptık, Dallas’ta yaptık ve bu gece, maç nasıl giderse gitsin geç kalma adımını attığımızı gösterdiğimizi düşündüm.” dokuz ribaund, dördüncü çeyrekte beş atıştan üçünü yapıyor. “Yakın bir maç olabilir, ancak geriye doğru ve dördüncüde, liderliği zorladığımızı ve farkı genişletip oyunu uzaklaştırdığımızı düşündüm.

“Yani bu bizim için büyüme. Bu doğru yönde atılmış bir adım. Bence şimdi bizim için, sadece sağlıklı kalabilirsek, burada iyi bir şeyler inşa ediyoruz. Sadece sağlıklı kalmalıyız.”

Clippers’ın (26-24) mücadele ettikleri alanları güçlü yönlere çevirerek Lakers’ı savuşturmaları kaybetmedi. Philadelphia’daki 23 Aralık mağlubiyetinden bu yana NBA’in yarı sahada dördüncü en kötü savunmasına düşen savunma, Lakers 10’a yaklaştıktan sonra kritik 1:39’u dört durak geride bıraktı. Lue, James’in, Leonard’ın defans oyuncularını değiştirmek yerine onu korumaya devam etmesi için pick-and-roll oynadığını söyledi.

Clippers önemli bir şuta ihtiyaç duyduğunda, son haftalarda rotasyondan Salı günkü kutlamanın ortasına düşen, güç durumdaki oyun kurucu Reggie Jackson’dan bir tane aldı.

Lakers forveti LeBron James (6), ribaund için Clippers forveti Kawhi Leonard’a (2) karşı çıkıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Lakers gardiyanı Russell Westbrook, Lakers’ın geri sahasının çok ötesinde saha dışı bir pas attığında, George topu kovaladı, yere düştü ve Dennis Schroder’ı hızlı bir pas yapmaya zorladı, bu pas Leonard tarafından turnike ve faul için durduruldu. Fark 13’tü.

Gerileme, Lakers’ın oyuna geri dönmesine izin verebilecek anlardan yoksun değildi. Bir sonraki pozisyonda hem Leonard hem de Jackson, bir geçişte James’i kaybettiler, ancak üçlüğü yanlış ateşlendi ve George, topa sahip olmayı bitirmek için ribaund aldı – Clippers’ın tutarlılıkla yapmakta zorlandığı bir şey.

Sonra George ve top, bir sonraki pozisyonda saha dışına yuvarlandı. Ancak Clippers topu elinde tuttuğunda George, Jackson’a üç sayılık atışta yardımcı olmak için net, çapraz bir pas attı. Fark 16 oldu.

Ve son olarak, Westbrook başka bir top kaybı için driplingini kaybettikten sonra, Leonard gevşek topu yakaladı ve Lakers koçu Darvin Ham’ı beş dakika kala yedek kulübesini boşaltmaya ve yenilgiyi kabul etmeye zorlayan bir smaç için Schroder’ı geride bıraktı. Liderlik 18’di. Maçın sonunda Lue, takımın yedek kulübesinin yanında oturan bir hayranla güldü – nakavt darbeleri indirmeye yabancı olmayan boksör Floyd Mayweather Jr.

“Gidecek çok yolumuz var,” dedi Lue, George’un oyun kurucu olarak gelişimine atıfta bulunarak ve takımlar baskı uyguladığında nasıl koşacağını anlayarak, “ancak defansif olarak, hücumda, 133 sayı atmak, basketbolda gol atmak, PG ritim, Kawhi bir ritim içinde ve bu, sezona girerken tasavvur ettiğiniz şeye benziyor. Ve böylece, henüz orada değiliz. Daha gidecek çok yolumuz var ama sürecimizi seviyorum.

“Yapmakta olduğumuz antrenmanlarımızla işe koyulan adamları seviyorum ve bilirsiniz, sadece ulaşmak istediğimiz yere gelene kadar programda kalmaya çalışıyoruz. Ancak şu anda yükseliş trendinde iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.”

Maçı sallayan 1:39 sırasında sahadaki dizilişte Leonard, George ve yedek Norman Powell yer alıyordu; bu üçlü, ön büronun 11 ay önce Powell ve forvet Robert Covington’ı takas ettikten sonra birlikte gelişmeyi öngördüğü üçlüydü. Sakatlıklar grup olarak zamanlarını kısıtladı, ancak Salı günü Powell-Leonard-George üçlüsü birlikte yaklaşık 11 dakikada Lakers’ı 10 sayı geride bıraktı. Leonard 25, Powell yedek kulübesinden 22 sayı ekledi.

Üç maçlık galibiyet serisinde üç kanat, şutların %61’ini, üç sayılık atışların %53’ünü ve serbest atışların %97’sini buldu.

Powell, “Her ikisi de savunmanın o kadar çok dikkatini çekiyor ki, onları sahanın diğer ucunda bitirmek ve bir çıkış noktası olmak için oynuyorlar,” dedi.

Clippers yedek kulübesi, gardiyan Reggie Jackson'ın üç sayılık atış yapmasına tepki gösterdi.

Clippers yedek kulübesi, gardiyan Reggie Jackson’ın üç sayılık atış yapmasına tepki gösterdi.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Jackson, galibiyeti kapatan dizinin sürpriz bir üyesiydi, başlangıçtaki işini yaklaşık üç hafta önce kaybetmişti ve dakikaları ancak kısa bir süre önce yedek gardiyan John Wall’u kenara çeken bir karın yaralanması nedeniyle tekrar tutarlı hale geldi. Jackson’ın yakın arkadaşlarından biri olan George, ani rol değişikliğinin “onun üzerinde biraz baskı yarattığını” söyledi.

Jackson’ın George’un asistindeki üçlüğü, ona 26 dakikada 19 sayı kazandırdı – 27 Aralık’tan bu yana ve 2 Ocak’tan bu yana en çok puanı – ve Lakers, Clippers’ın 8-0’lık koşusunun ardından 5:07 kala mola aldığında, takım arkadaşı Terance Mann, oyun kurucunun koruyucu gözlüklerle kaplı gözlerinden sadece birkaç santim ötede esneyerek Jackson’la göğüs göğüse çarpıştı.

Lue, Jackson’ın top hakimiyetinin Lakers’ın korumalarının “baskısıyla başa çıkma konusunda harika bir iş” yaptığını belirtti. Jackson iki top kaybı ama beş asist yaptı ve Clippers, dakikalarında Lakers’ı 11 sayı geride bıraktı.

George, “Nişini buluyor, yolunu buluyor, nasıl çalınacağını buluyor, ritmini buldu” dedi. “Ve bence onun için top oynayarak yeniden eğleniyor. Mesela, oyundan zevk alıyor ve bunu görüyorsunuz ve harika olduğu o cesareti ve o enerjiyi gösteriyor. Harika bir maç çıkardığı için mutluyum.”