Clippers sahibi Steve Ballmer, Paul George'u kaybetmekten 'nefret ediyordu'

Birumut

New member
Inglewood'daki Intuit Dome'un tamamlanmasıyla büyük hayalleri gerçeğe dönüşen Clippers'ın sahibi Steve Ballmer, Güney Kaliforniya'nın iki yıldızı Paul George ve Russell Westbrook'un takımdan ayrılması nedeniyle taraftarların saraydaki deneyimini daha keyifli hale getiremeyecek olmasına rağmen, takımının geleceği hakkında hâlâ büyük hayaller kuruyor.

Dokuz kez All-Star olan George'un kaybı, başa çıkılması en zor olanı olacak. Serbest oyuncu olarak Philadelphia 76ers'a dört yıllık, 212 milyon dolarlık bir anlaşmayla katıldı ve George'un Clippers'la geçirdiği beş yıl bu ay sona eriyor.

George'a, aday arkadaşı Kawhi Leonard'ın aldığı uzatma teklifinin aynısı, yani üç yıl ve 152 milyon dolar teklif edilmişti.

Ballmer, yönetici kadrosundaki diğer kişiler gibi, Clippers'ın George ve Leonard etrafında şampiyonluk seviyesinde bir takım kurmalarına olanak sağlayacak bir teklifte bulunduğunu düşünüyordu.

NBA'in toplu sözleşmesinde, maaş harcamaları için ikinci bir vergi eşiği adı verilen bir şey var ve takımlar bunu ne kadar çok aşarlarsa ve bunu ne kadar sık yaparlarsa, giderek daha yüksek bir ceza ödüyorlar ve bu da takas yapmayı zorlaştırıyor.

Ballmer, bunu aklında tutarak, Clippers'ın en iyi takımı sahaya sürmek için harcamalarında ihtiyatlı olması gerektiğini söyledi. Yine de George'u kaybetmek kolay değildi, Ballmer Cuma günü Intuit Dome'un Halo Board video panosunun tanıtımının ardından söyledi.

“Paul'ü seviyorum. Paul'ü bir insan olarak ele alalım,” dedi Ballmer. “Paul harika bir insan ve Paul'ü tanıma fırsatını gerçekten çok sevdim [and] Paul'un ailesi. Yani, kişisel düzeyde, ondan nefret ettim. Ondan nefret ettim [from a] basketbol perspektifi. Paul harika bir oyuncu, geleceğin Hall of Fame'i diyebilirim.

“Ancak daha iyi olmaya devam etmemiz gerektiğini biliyorduk. Ve yeni CBA ile, hangi araçlarla, hangi esneklikle, Paul'e benim harika bir teklif olarak gördüğüm şeyi yaptık. … Ancak şampiyonlukları nasıl kazanacağımızı düşünmemiz açısından harika bir teklifti. Paul'ün istediği bu değildi. Ve bu yüzden gitmek istedi ve ona saygı duyuyorum. Yani, basketbolcuların hayatlarında gerçekten para kazanmak için çok fazla yılları yok, vb. Keşke burada olsaydı ve ona iyi dileklerimi iletiyorum ve aksi takdirde ekleyemeyeceğimiz birçok harika oyuncu ekledik. Bu yüzden, bundan da mutluyum.”

Clippers forveti Paul George, Ekim ayında Orlando'ya karşı oynanan maçta topu kontrol ediyor.

(Luis Sinco / Haberler)

Clippers, Derrick Jones Jr., Kevin Porter Jr. ile sözleşme imzaladı ve Nicolas Batum'u geri getirdi. Ancak George karşılığında hiçbir şey elde edemediler – ne oyuncu ne de draft seçimi – ve bu, George'u Oklahoma City'den Leonard ile eşleştirmek için beş birinci tur seçiminden ve Shai Gilgeous-Alexander'dan vazgeçtikten sonraydı.

En azından Kris Dunn'ı almak için Utah ile bir takas anlaşması yapabildiler.

Bu, Clippers'ı yeni binasına taşıyacak iki yerel isim olarak Leonard ve James Harden'ı bırakıyor.

Ballmer, “Geçen yıl dört LA'li adama sahip olmayı çok sevdim,” dedi. “Bu yıl için iki LA'li adama sahip olmayı seviyorum. Ama tarihi, büyüyen bir şekilde o bağlantı hissine sahip olmak. … İki harika oyuncu, iki Hall of Fame oyuncusu. Bence bu gerçekten özel.”

Gerçek şu ki, Clippers George ve Leonard ile şampiyonluk kazanmadı. Batı Konferansı daha iyi hale geldi ve süper rekabetçi olacak.

Yine de Ballmer takımına güveniyor.

“Bakın, Batı zor. Rekabetçi olacak,” dedi Ballmer. “Takımımızda hala iki Hall of Famer, MVP ve Finaller MVP'si var [in Harden and Leonard]. Kabul edelim, çoğu insan takımlarında böyle iki adam olmasını isterdi ve aslında çok iyi, harika oyuncularımız var, onlar dolduruyor, savunma oynuyor, sert oynuyor. Aldığımız adamlar, yani sadece Derrick Jones Jr.'ı aldılar. Ve herkes playofflarda bize ne yaptığını gördü. [with Dallas]. O artık bizim adamımız. Ya da Terance [Mann]Kris Dunn, aldığımız kişi. Sert defans oyuncuları. Batum'un geri dönmesiyle, sadece harika bir takım arkadaşı değil, aynı zamanda müthiş bir defans oyuncusu. Bence çok iyi bir takım olacağız.”