Clippers, Team USA'in Kawhi Leonard'ı değiştirmesinden dolayı 'hayal kırıklığına uğradı'

Birumut

New member
Clippers'ın basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank, pazartesi günü Las Vegas'ta düzenlenen yeni bir konferansta, geçen hafta Kawhi Leonard'ı evine gönderme ve bu ayın sonunda düzenlenecek Paris Olimpiyatları'na katılmama kararının ABD Takımı'nın aldığı karar olduğunu yineledi.

USA Basketball'un yönetici direktörü Grant Hill, geçen hafta Las Vegas'ta üç gün boyunca antrenman izledikten sonra Leonard ile ilgili rotayı değiştirme kararının kendi organizasyonuna ait olduğunu ve kararın Clippers ve Leonard ile istişare edilerek alındığını söyledi. Hill, geçen Çarşamba günü düzenlediği bir basın toplantısında rotasını değiştirdi ve kararı kendisinin verdiğini söyledi.

“Bu ABD'nin kararıydı ve açıkçası karardan çok hayal kırıklığına uğradım,” dedi Frank. “Kawhi oynamak istiyordu. Onun oynamasını istiyorduk. İlk iki antrenmanda oradaydım, çok iyi görünüyordu… yaptıkları her şeye tam olarak katılıyordu. Üçüncü antrenmanda orada değildim, sonunda farklı bir yöne gitmeye karar verdikleri nokta burasıydı. Onlara Kawhi'ye daha fazla zaman vermelerini gerçekten istediğimi ifade ettim.”

Frank, Leonard'ın son beş yıldır Clippers'ta olması nedeniyle vücuduna nasıl baktığını bildiklerini söyledi. Clippers, Leonard'ın Olimpiyatlarda oynayabilecek kadar sağlıklı olduğunu düşünüyordu.

“Bu yüzden bana iyi göründü,” dedi Frank. “Olimpiyatlara bu bağlılığı göstermek için yaptığı tüm fedakarlıkları biliyorum, bu yüzden çok hayal kırıklığı yarattı. Şimdi bunu söyledikten sonra, ABD'nin bakış açısından, [at] benim ne düşündüğümün aksine, takımın en iyi çıkarının ne olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca sakatlıklarla uğraşan başka oyuncuları da yönetiyorlar, bu yüzden en iyisini yapmak zorunda olduklarını anlıyorum.

“Ama Kawhi için gerçekten hayal kırıklığına uğradık ve bu onun için gerçekten istediğimiz bir şeydi. Ama bunu söyledikten sonra, artık ilerlemeniz gerektiğini düşünüyorum.”

Sağ dizindeki iltihap nedeniyle Clippers'ın Mavericks'e karşı oynadığı altı playoff maçından dördünü ve normal sezonun son sekiz maçını kaçıran Leonard, ABD Takımı'nda oynamaya hazırlanmak için antrenman yapıyordu.

Sağlığı her zaman endişe verici olan Leonard'ın ABD formasıyla antrenman yapıp oynayabileceği soruldu.

“Evet, yani orada olmazdı ve tüm Olimpiyat deneyimini yaşayabileceğinden emin olmasaydık onu oraya koymazdık,” dedi Frank. “Şimdi bunu ABD'nin bakış açısından anlıyorum. Kimsenin elinde bir kristal küre yok, ama bilerek onu oynarken izlemek için oraya çıktım ve her iki günde gördüklerimden ve özellikle de önceki şeyde nasıl göründüğünü görme avantajına sahip olduğum için gerçekten cesaretlendim. Yani, tüm ilerlemeyi görebiliyorum. Yani, orada olsalar da, onlar farklı gördüler. Yani, olduğu gibi.”

Leonard, geçen yaz Phoenix Suns'a karşı oynanan play-off maçında menisküs yırtığı yaşamasının ardından sağ dizinde “temizlik” operasyonu geçirmişti.

Frank'e, Leonard'ın bu yaz herhangi bir prosedüre ihtiyacı olup olmayacağı ve bunun Hill'in onu takımdan göndermesinde bir rol oynayıp oynamayacağı soruldu.

“Evet, neler olup bittiğinin ayrıntılarına girmeyeceğim,” dedi Frank. “Size söyleyeceğim tek şey, bunun için hazırlanmak için çok zaman harcadığı. Gerçekten sağlam bir ilerleme kaydetti. Antrenmanlarda iyi görünüyordu. Sonunda, üçüncü antrenmandan sonra bizim kadar kendilerine güvenmediklerine karar verdiler ve bu onların hakkı. Bu onların takımı.”

Frank'e ayrıca Russell Westbrook'un Clippers'taki geleceği de soruldu.

Westbrook, gelecek sezon 4 milyon dolar kazanacağı anlaşmayı kabul etti ancak Clippers'ın oyun kurucuyu takaslamayı düşündüğü ve Nuggets'ın da ilgilendiği yönünde haberler çıktı ancak henüz bir anlaşma gerçekleşmedi.

Frank, “Onun için daha uygun birinin olup olmadığını anlamak için menajeriyle birlikte çalışacağız” dedi.

Turner Los Angeles'tan bildirdi.