Clippers üst üste dördüncü galibiyetini alırken Kawhi Leonard 34 sayı attı

Birumut

New member
Clippers antrenörü Tyronn Lue, maçın başlamasına 90 dakika kala, konsantre olmanın ve 48 dakika boyunca oynamaya hazır olmanın, yetenekli ancak deneyimsiz ve yetersiz personele sahip bir Portland takımını yenmenin anahtarı olduğunu söyledi.

Clippers Pazartesi gecesi Crypto.com Arena’da her iki hedefine de ulaştı ve dört maçlık bir seriye 132-127’lik zorlu bir galibiyetle başlayarak 12 maçta dokuzuncu galibiyetini aldı ve Portland’la 2019-20’ye kadar uzanan son 15 karşılaşmasında 14. galibiyetini aldı. sezon — bu aralıkta bir Batı Konferansı takımının diğerine karşı en yüksek galibiyet yüzdesi. Bu aynı zamanda Clippers’ın üst üste dördüncü galibiyetiydi.

Bitime iki dakika kala Anfernee Simons’un turnikesi Portland’ı 123-122 öne geçirdi, ancak potaya doğru giderken Terance Mann’a faul yapıldı ve her iki serbest atışı da Clippers’ı öne geçirmek için kullandı. Paul George daha sonra taban çizgisi boyunca bir şutu blokladı ve diğer uçta turnike yaparak 31 saniye kala farkı 126-123’e çıkardı. George, 7.9 saniye kala iki serbest atış yaparak skoru dondurdu.

George 20 sayı, 8 ribaund, 8 asist, Kawhi Leonard 34 sayı, 5 asist, James Harden 20 sayı, 7 asist, 7 ribaund ve Ivica Zubac 18 sayıyla oynadı.

Cuma günü Utah’ta sezonun en yüksek puanı olan 41 sayı atarak kaldığı yerden devam eden Leonard, 14 metrelik bir şut atarak skoru açtı ve Clippers ilk dört dakikada 14-7 öne geçti. Zubac, Mann’ın asistini yaptı.

Serbest atış çizgisinden dokuza dokuz oynayan Leonard, “Hücum açısından takım iyi bir ritim içinde ve umurumda olan tek şey bu” dedi. “Bu akşam top beni buldu ve şut çektim. Son birkaç maçta çok fazla dakika oynadım ama bazen oynamak zorunda kalıyorsunuz. En iyi oyuncularınız daha uzun süre oynadığında büyük ihtimalle kazanırsınız.”

1

2

Clippers'ın forveti Terrance Mann, ilk yarıda Trail Blazers'ın forveti Jabari Walker'ı geçen golü attı.

3

Los Angeles, Kaliforniya - 11 Aralık: LA Clippers'ın guardı Norman Powell (sağda), Trail Blazers'ın yanından top sürüyor.

1. Clippers’ın pivotu Ivica Zubac (sağda), Pazartesi günü ilk yarıda kaçırdığı smaç için Portland Trail Blazers guardı Sharron Sharpe’a faul yapıyor. 2. Clippers’ın forveti Terrance Mann (solda), ilk yarıda Trail Blazers’ın forveti Jabari Walker’ı geçen golü attı. 3. Clippers guardı Norman Powell (sağda), ilk yarıda Trail Blazers’ın forveti Jabari Walker’ın yanından driblingle geçiyor. (Allen J. Schaben / Haberler)

Portland antrenörü Chauncey Billups, Clippers’ın momentumunu durdurmak ve ev sahibi taraftarı susturmak amacıyla mola aldı, ancak Mann üç sayılık basketi kaçırdı, Leonard turnike yaptı ve Zubac da Clippers’ın liderliğini genişletmek için bir beş metrelik bir atış yaptı. Shaedon Sharpe 13 sayılık koşuyu 18 metrelik bir şutla yakaladı.

Leonard, “Bu, ne yaptığımızı bilmek ve netliğe sahip olmakla ilgili” dedi. “Tecrübemizi kullanmak, rehavete kapılmamak. Hala eksiğimiz olan çok şey var. Savunmada pek iyi oynamadık. Sizi çok fazla devre dışı bırakabilecek harika savunmacılara sahip bir takımlar, bu yüzden sıkı bir taramaya odaklandık.”

Portland (6-16), ikinci çeyreğin bitimine 7:35 kala Jabari Walker’ın üç sayılık basketiyle dört sayıya yaklaştı ancak Moses Brown smaç kaçırdıktan hemen sonra Norman Powell köşeden üç sayılık basket attı. Portland sonraki iki dakika içinde iki kez dörde yaklaştı ancak Harden her ikisinde de cevap vererek Clippers’a (12-10) bir avantaj sağladı.

1

Los Angeles, Kaliforniya - 11 Aralık: LA Clippers'ın guardı Russell Westbrook, 0 numara havaya sıçradı.

2

Los Angeles, Kaliforniya - 11 Aralık: LA Clippers'ın forveti Paul George, 13 numara, sol, Portland Trail Blazers'la dövüşüyor.

3

Russell Westbrook, Trail Blazers guardı Shaedon Sharpe'ın önünde potaya doğru ilerliyor.

4

Clippers guardı James Harden ikinci yarıda hakemin çağrısını sorguluyor.

1. (Allen J. Schaben / Haberler) 2. Clippers forveti Paul George (solda), boş bir top için Trail Blazers’ın pivotu Duop Reath ile mücadele ediyor. 3. Soldaki Russell Westbrook, Trail Blazers guardı Shaedon Sharpe’ın önünde potaya doğru ilerliyor. (Allen J. Schaben/Haberler) 4. Clippers guardı James Harden ikinci yarıda hakemin çağrısını sorguluyor. (Allen J. Schaben / Haberler)

Harden, “Savunmanın bize verdiğini alıyoruz, çözüyoruz ve atak yapıyoruz” dedi. “Topu paylaşırsanız iyi sonuçlar alırsınız ancak bu bizim istediğimiz kadar kolay olmadı. Rakibi görmezden gelme lüksümüz yok” dedi.

Beyin sarsıntısı protokolünde kalan ve Kaliforniya’ya gitmeyen gol kralı Jerami Grant’in (maç başına ortalama 22.1 sayı) olmamasına rağmen Trail Blazers mücadeleye devam etti ve maçın bitimine 28 saniye kala Brown’ın turnikesiyle ilk liderliğini aldı. ilk yarı. Ancak George, yedi saniye kala sert bir vuruş yaparak Clippers’a devre arasında bir puanlık üstünlük sağladı. Clippers ilk yarıda yayın gerisinden yüzde 43,8 şut atarken sadece iki top kaybı yaptı.

“James [Harden] Lue, daha rahat olmaya başladığını ve o, PG ve Kawhi’nin maçları nasıl sonlandıracağını bildiğini söyledi. “Onların numarasını aradığımızda bu adamlar yerlerine geçiyorlar ve bu süreçten en iyi şekilde yararlanma konusunda harikalar.”

Portland üçüncü çeyreğin başlarında beş sayı öne geçerek liderliği yeniden ele geçirdi. Clippers, Leonard’ın 27 metrelik geri adım atmasıyla 12-5’lik bir atakla kontrolü yeniden ele geçirdi ve dördüncü çeyreğe 105-99 önde girdiler.

Clippers, son 71 maçın 70’ini kazandı ve ilk üç çeyrekte en az 100 sayı kaydetti.

Simons, üst üste dördünü kaybeden ve son 16 maçından 13’ünü kaybeden Portland adına 38 sayı kaydetti.

“Burada ilk maç dışında her maçta bulunduk [a 123-111 loss to the Clippers on opening night] ve bu gruba koçluk yaparken çok eğleniyorum” dedi Billups. “Bir şeyler inşa ediyoruz ve kayıtlarımız nerede olduğumuzu göstermiyor. Tecrübemiz olmadığı için çok yakınlarımızı kaybettik ama kimsenin karşı oynamak istemeyeceği bir takım olmamızı istiyorum.”

Clippers, 1 Kasım’da Philadelphia’dan Harden’ı yedi oyunculu takasla aldığından bu yana rekorunu 9-9’a eşitledi. Aralık ayında yenilmediler ve önümüzdeki 10 maçın yedisini kendi sahalarında oynayarak Batı Konferansı’nda zemin kazanmaya devam etmeyi umuyorlar Salı günü Sacramento ile başlıyoruz.

Harden, “Çok rahatım… Kimseye bir şey kanıtlamaya çalışmıyorum” dedi. “Hala smaç basabiliyorum ama bu takımda bunu daha iyi yapabilecek başka adamlarımız var.”

Mason Plumlee sol MCL burkulması nedeniyle maçı kaçırdı ancak Lue “ilerleme kaydettiğini ve kendisini biraz daha iyi hissettiğini” söyledi.