Clippers’ın geri dönüşü, 76ers’lı Joel Embiid’i yenemez

Birumut

New member
Doc Rivers ve uzun süredir NBA koçu olan Tyronn Lue ve onun eski oyuncusundan çırağına ve ardından Clippers’ın halefi olan Tyronn Lue hala sık sık konuşuyorlar ve Rivers bu sohbetleri yaz boyunca “eğlenceli” olarak nitelendirdi.

Sezon boyunca değişen konuşmalarının sıklığı değil, tonudur.

Salı günü Philadelphia 76ers’ı Clippers’la karşılaşmak için Crypto.com Arena’ya vardığında Rivers, “Konuşup konuşmadığımızı bilmiyorum,” dedi. “Bazen hangisini yaptığımızı bile bilmiyorum ama sanki konuşmadan çok ikincisini yapıyoruz gibi geliyor.”

Lue, son üç sezondur, Rivers’ın 2020’de Clippers’la geçirdiği son sezonda çözemediği aynı zorlukla karşı karşıya kaldı: Kadro sürekliliği olmadan, bir takımın sınırının geçemeyeceği uyumlu bir şampiyonluk yarışmacısı nasıl kurulur? dakika sınırlarının altında oynayan çok sayıda oyuncu bulunur. Sonsuz döngü, önemli galibiyet serileri değil, hayal kırıklığı yarattı.

Rivers, “O hayatı yaşadım,” dedi. “Artık playoff savaşlarından geçtiler [under Lue]. En azından buna sahipler, ama yine de rahatsız edici. Zor, bilirsin, çok zor… sadece arka arkaya oyunlara ihtiyacın var.”

Sakatlıklar ve iş yüküyle ilgili devamsızlıklar, serinin temel direkleri olan Kawhi Leonard ve Paul George’u ilk sezonlarında sadece 37 normal sezon maçıyla sınırlandırdığı gibi, dördüncü sezonlarında da durum aynı kaldı. Salı, bu sezon Leonard ve George’un birlikte oynadıkları 46 şansla yalnızca 16. kez oldu.

Clippers şu anda bu maçlarda 9-7 ve genel olarak 23-23, 14 sayı geriden Philadelphia’ya 120-110’luk bir mağlubiyetle sürdürülemedikten sonra, Doğu’nun gelişmekte olan yarışmacılarından birine karşı gelecek vaat eden bir ralli. Dördüncü çeyrekte 19 top kaybı ve %35 şut ağırlığı.

Kendisine beş maça mal olan bir hamstring sakatlığından dönüşünde 11 şutta 13 sayı atan George, “Yaralanmalar, dizilişler ve giren ve çıkanlar açısından 8 topun gerisindeydik” dedi.

Başka bir patlayıcı smaç da dahil olmak üzere 27 sayı atan Leonard şunları söyledi: “Daha geliştirmemiz gereken çok şey var. Bunu tutarlı bir şekilde yaptığımızda, nerede olduğumuzu göreceğiz.”

Bir ay önce Lue, takımının gerçek potansiyelini görmek için 15 maçlık bir süre boyunca birlikte oynamasını istediğini söyledi. Salı gecesi Crypto.com Arena’daki ihbardan önce, 10 oyunluk bir örneklem alacağını söyledi. Bu arada, Clippers yedek merkezde uzun vadeli bir cevap için piyasayı izlerken ve oyun kurucuda yardım alırken, takas son tarihi birkaç adım daha yaklaşıyor.

Lue, “İyi bir ekibimiz olduğunu biliyorum,” dedi. “Fakat sağlıklı kalmaya gelince, bir süreklilik sağlamamız gerekiyor.”

Philadelphia 76ers’ın pivotu Joel Embiid, Salı günü Crypto.com Arena’da Clippers’a karşı ilk yarıda şutunu çekti.

(Ashley Landis / Associated Press)

Ancak liste bir turnike olarak kaldığı için bunun olacağının garantisi yok. George Salı günü döner dönmez, yedek oyun kurucu John Wall, Cuma günü Denver’a karşı bir mağlubiyetle karın kasını zorladıktan sonra ekibin tahminine göre iki hafta sonra kenara atıldı. NBA’in en değerli şutörlerinden biri olan yedek guard Luke Kennard, sinirlenen baldırı yine eşofman giymiş halde arka arkaya beşinci maçı izledi.

Lue, George’un beş top kaybı da dahil olmak üzere beklenen pası gösterdiğini söyledi. George, Leonard ve yeni başlayan guard Terance Mann’ın da dahil olduğu üçlü, Salı gününden önce bu sezon sadece 17 dakika birlikte oynamıştı. Ve forvet Marcus Morris Sr. ve pivot Ivica Zubac’ı ekleyen Salı günkü başlangıç dizilişi hiç birlikte oynamamıştı.

İlk çeyrekte sadece iki top kaybından sonra, Clippers ikinci çeyrekte Philadelphia’nın (28-16) 13 sayıya çevirdiği sekiz sayı kaydetti. Üçüncü çeyrekte iki dakika kala 85-81 öne geçtikten sonra, son 14 dakikanın altı dakikalık bir bölümünde şut atamadılar ve yine kendi ralli planlarını bozdular. Leonard üçüncü çeyrekte 14 sayı kaydetti, ancak dördüncü çeyrekte gol atamadı.

George, yokluğundan önceki son iki maçında 25 atış yaptı, ancak sadece dördü boya içinde ve ikisi çemberde. Philadelphia’ya karşı ilk şutu, serbest atış çizgisinin bir adım önünde savurduğu bir şuttu. İkincisi için, bir post-up’ı smaç yaptı. 11 şutunun altısı boya alanındaydı, ancak Joel Embiid’in boyayı kontrol etmesi ve 41 sayısının 20’sini orada atmasıyla, 76ers Clippers’ın saldırısına kolayca direndi.

Lue, “Bizim için zor bir süreç, ama daha kötülerini de atlattık ve bu yüzden psikolojimiz iyi,” dedi. “Bundan kurtulmak için savaşmalıyız.”

Ligin en zor ikinci programı olarak sıralanan kalan bir programla karşı karşıya kalarak bu dövüşü hızlı bir şekilde çağırmaları gerekiyor. Çarşamba günü Salt Lake City’de oynanacak maçtan başlayarak – takım sakatlığından dönerken temkinli davranırken George’un kaçıracağı bir maç – Clippers, 8 Şubat’a kadar Los Angeles’ta sadece iki maç oynayacak.

Durumlarından şikayet etme zamanının sona erdiğini söyleyen Lue, yerini bunlara rağmen maç kazanmaya bıraktı. Ancak Salı günü gösterildiği gibi, bunu söylemek yapmaktan daha kolay olacak.