Clippers’ın sakat yıldızı Paul George antrenman aktivitesini artırdı

Birumut

New member
ANKA KUŞU –

Sakatlanan Clippers yıldızı Paul George, kondisyon ve şut antrenmanlarının bir karışımını yaparak, Salı sabahı sağ dizindeki burkulmanın rehabilitasyonuna, takımın şut atışı öncesinde Footprint Center’da yaptığı bir antrenmanla devam etti.

Antrenman, George’un geçen hafta medyanın antrenmanı izlemesine izin verildiği kısa dönemlerde yaptığından daha fazla hareket içeriyordu. Geçen haftaki podcast’inde George, öncelikli olarak sabit şut antrenmanları üzerinde çalıştığını ve 21 Mart’ta yaralandığı dizini ne kadar test edebileceğini gördüğünü söyledi.

Clippers’ın 1-0 önde olduğu Suns’a karşı oynanan play-off serisinin 2. maçından birkaç saat önce Salı günkü oturum, George’un sezon sonrası sahaya ne kadar çabuk dönebileceğine cevap vermedi. Clippers, George’un dönüşüne ilişkin beklentileri yönetirken temkinli davrandı ve onun Phoenix’e karşı ilk tur serisinde yer alması beklenmiyordu.

Yardımcı antrenör Brian Shaw, baş gücü ve kondisyon antrenörü Daniel Shapiro ve takımın rehabilitasyon direktörü Maggie Bryant’ın yönettiği George, Salı günkü antrenman sırasında bir noktada arka arkaya sekiz üç sayılık atış yaptı.

Takım arkadaşı Norman Powell atış sırasında “Onu sahada görüyorsunuz, bildiklerim bu kadar” dedi. “Ama onunla konuştuğumda kafasının iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Adamlarla konuşuyoruz ve herkesin ne yaptığımızı bildiğinden emin oluyoruz.

Brian Shaw, yorgunluğunu test etmek için ona tatbikat yaptırırken Paul George iyi şut atıyor. Norm Powell ön planda çalışıyor. pic.twitter.com/DptTC02B5r

— Andrew Greif (@AndrewGreif) 18 Nisan 2023
“Gerçekten meşgul, oyuncuları motive ediyor ve geri dönmek için aç ve istekli olduğunu biliyorum. Sadece rehabilitasyonunda ilerlemeye devam etmesini ve acele etmesini istiyorum. Neyin tehlikede olduğunu biliyoruz ama hiçbir şey sağlığınız ve uzun ömürlülüğünüzden daha önemli değil, bu yüzden yaklaşımında gayretli olacağını biliyorum.

“Ama onu burada iğne yaptırırken ve rehabilitasyona girerken görmek güzel.”