Clippers’tan Paul George ‘bizim zamanımızın geleceği’ konusunda çok iyimser

Birumut

New member
ANKA KUŞU –

All-Star Clippers’ın kanat oyuncusu Paul George, sağ diz burkulmasının ardından iyileşme sürecini zorlu olarak nitelendirdi ancak geri dönmekten çok uzak olduğuna inanmıyor.

George, kendisi ve diğer yıldız forvet Kawhi Leonard’ın yaşadığı sakatlıkların Clippers’ın son üç sezondaki şampiyonluk potansiyelini azaltmasını da sinir bozucu olarak nitelendirdi – ancak aynı zamanda takımın orijinal hedefine ulaşmaya yakın olduğuna dair iyimserlik olduğuna da inanıyor.

George, Salı günü yaptığı açıklamada, “Sezona bu kadar çok şey koymak, bu gruba ve organizasyona rekabet edebilecek bir takım oluşturmak için bu kadar çok şey koymak ve her yıl sakatlıklar nedeniyle zavallı olmak çok sinir bozucu” dedi. Phoenix Suns’a karşı oynanan bu ilk tur play-off serisinin 5. maçında, beş hafta sonra gazetecilere ilk yorumunu yaptı. “Bu kesinlikle sinir bozucu. Buraya gelmemin sebebi bu değildi, biliyorum sebep bu değildi [Kawhi] buraya gel.

“Açıkçası kazanmak ve Clipper ülkesi için özel bir şeyler yapmak konusunda büyük planlarımız vardı, ancak ben her şeyin bir nedenden dolayı gerçekleştiğine inanıyorum ve siz sadece parçaları toplayın ve karşı karşıya olduğunuz durumdan bir fayda sağlamaya çalışın.” . İşte bu şekilde pozitif kalıyorum. Zamanımızın geleceği konusunda çok iyimserim.”

George 21 Mart’ta sağ dizini burktu ancak herhangi bir bağa zarar vermekten kaçındı, bu da sezon sonu geri dönüş olasılığını açık bıraktı. George, sakatlığın en az altı haftalık bir iyileşme süresiyle birlikte geldiğini, yani en erken geri dönebileceğinin gelecek hafta olduğunu söyledi. Bunu başarmak için Clippers’ın Suns’a karşı 3-1’lik seri açığını silip ikinci tura yükselmesi gerekecek.

George, “Eğer o altı haftalık süreçte kendimi iyi hissedersem, onları bağlarım” dedi.

Son iki hafta içinde George, sabit şut atmaktan oyuncu geliştirme antrenörüne karşı bire bir çalışmaya kadar yoğunluğu artan antrenmanlara katıldı, ancak henüz tam temaslı antrenmanlara katılmadığını söyledi.

George, antrenmanları sırasında gözlemcilere güçlü görünse de hâlâ ağrı yaşadığını ve kısıtlamaları olduğunu belirterek, “çok erken geri dönme konusundaki büyük endişesini veya riskini” kabul etti.

George, “Oynamamak ve oyuncuların her şeyi riske atmasını izleyememek ve aynısını yapamamak acı verici” dedi. “Bu çok sinir bozucu ve berbat. Gerçekten berbat. Bu yüzden henüz gelecek yıla girmeyi düşünmüyoruz. Adamların bu seriyi kazanmaya ve bu seriden daha ileri gitmeye yetecek kadar güce sahip olduğuna inanıyorum ve bir noktada onlara katılabileceğim.”

Leonard serinin 1. maçında sağ dizini burktu ve 2. maçta sakatlığı ağırlaştığından beri oynamadı. George, Leonard’ın oynamak istemediği için oturduğu yönündeki eleştirinin “karakterine saldırdığını” söyledi ve bunun “karakterine saldırdığını” ekledi. Leonard’ın zamanı kaçırması “gerçekten zor”.

George, “İnsanlar bunu anlamıyor, o bunun üstesinden gelecektir” dedi. “Dışarda kalmasının bir nedeni olmalı. O da bizimle birlikte orada olmak istiyor ve liderlik etmek için orada olmak istiyor.”

Eylül ayında 32 yaşındaki George sezona “şampiyon olma penceresinin daraldığını” belirterek başladı. O ve Leonard, 82 maçlık normal sezonda birlikte yalnızca 38 maç oynadılar.

Yaralanma geçmişine rağmen George, “benim için çok iyi yıllar geçirdiğine” inandığını ve Leonard’ın da kendi uzun ömrü konusunda aynı şeyi hissettiğini söyledi.

“Kısa bir süremiz vardı” dedi. “Biliyorsunuz, herkesin sağlıklı olmasıyla elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı ve neler yapabileceğimizi gördük. Biz sadece, biliyorsunuz, yine uzun bir süre boyunca hepsini aynı anda bir araya getirememenin küçük bir penceresi. Ancak ileriye gitmenin ve gelecek yıllarda neler olabileceğimiz konusunda oldukça iyimser olmanın yeterli olduğunu düşünüyorum.”

George, tecrübeli guard Russell Westbrook’a desteğini göstermeye devam etti. Clippers, George ve Leonard’a yardım etmek için Şubat ayında satın alma pazarını imzaladı. Westbrook, Clippers’a katıldığından bu yana toplamda %48 ve %35 üçlük isabetiyle 15,8 sayı ortalamasıyla oynadı. George, Westbrook’un transferini açıkça destekledi ve onun gelecek sezon aynı rolde geri dönmesini istiyor. Westbrook sezon sonunda serbest kalacak.

George, “Bu play-off koşusu sırasında tam anlamıyla sahip olduğu her şeyi takımımıza veriyor” dedi. “Bu yüzden onun oyun kurucu pozisyonunda ihtiyacımız olan lider olduğunu düşünüyorum ve onu geri almayı çok isterim.”