Clippers’tan Paul George çok iyimser: ‘Bizim zamanımız gelecek’

Birumut

New member
ANKA KUŞU –

All-Star Clippers’ın kanat oyuncusu Paul George, sağ dizindeki burkulmanın iyileşmesini zorlu olarak nitelendirdi, ancak geri dönmekten çok uzakta olduğuna inanmıyor.

George ayrıca kendisinin ve forvet arkadaşı Kawhi Leonard’ın sakatlıklarının Clippers’ın son üç sezondaki şampiyonluk potansiyelini azaltmasını sinir bozucu olarak nitelendirdi – ancak aynı zamanda takımın orijinal hedefine ulaşmaya yakın olduğuna dair iyimserlik olduğuna inanıyor.

George Salı günü yaptığı açıklamada, “Sezona bu kadar çok şey koymak, rekabet edebilecek bir takım oluşturmak için bu gruba ve organizasyona bu kadar çok şey koymak ve her yıl tekrar sakatlıklar nedeniyle ölmek çok sinir bozucu” dedi. Phoenix Suns’a karşı bu ilk tur playoff serisinin 5. maçı, beş hafta sonra gazetecilere yaptığı ilk açıklamalarda. “Kesinlikle sinir bozucu. Buraya gelme sebebim bu değildi, sebebinin bu olmadığını biliyorum. [Kawhi] buraya gel.

“Kazanmak ve Clipper ulusu için özel bir şey yapmak için büyük planlarımız olduğu açıktı, ama ben her şeyin bir nedenden dolayı olduğuna inanıyorum ve sen sadece parçaları topla ve başına gelenlerden bir pay çıkarmaya çalış. . İşte bu şekilde pozitif kalıyorum. Zamanımızın geleceği konusunda çok iyimserim.”

George, 21 Mart’ta sağ dizini burktu ancak herhangi bir bağa zarar vermekten kaçındı, bu da sezon sonrası geri dönüş olasılığını açık bıraktı. George, sakatlığın en az altı haftalık bir iyileşme zaman çizelgesiyle geldiğini, yani en erken geri dönebileceğinin önümüzdeki hafta olduğunu söyledi. Bu kadar ilerlemek için Clippers’ın Suns’a karşı 3-1’lik bir seri açığını silmesi ve ikinci tura ilerlemesi gerekecek.

George, “O altı haftalık işarette kendimi iyi hissedersem, onları bağlarım,” dedi.

Son iki haftada George, sabit atışlardan bir oyuncu geliştirme koçuna karşı çalışan bire bir tatbikatlara kadar yoğunluğu artan antrenmanlara katıldı, ancak henüz tam temas antrenmanlarına katılmadığını söyledi.

George, antrenmanları sırasında gözlemcilere güçlü görünebilse de, “çok erken geri dönme konusundaki büyük endişesini veya riskini” kabul ederek, hala acı çektiğini ve sınırlamaları olduğunu söyledi.

George, “Oynamamak ve adamların her şeyi ortaya koymasını izlemek ve aynı şeyi yapamamak canımı yakıyor,” dedi. “Bu çok sinir bozucu ve berbat. Gerçekten berbat. Bu yüzden henüz gelecek yıla girmeyi düşünmüyoruz. Adamların bu seriyi kazanmak ve bu seriden daha ileri gitmek için hala yeterli olduğuna inanıyorum ve bir noktada onlara katılabileceğim.

Leonard, serinin 1. maçında sağ dizini burktu ve 2. maçta sakatlığını ağırlaştırdığından beri oynamadı. Leonard’ın zamanı kaçırması “gerçekten zor”.

George, “İnsanlar anlamıyor, oynayacak,” dedi. “Dışarıda olmasının bir nedeni olmalı. Ve orada bizimle olmak istiyor ve liderlik etmek için orada olmak istiyor.

Eylül ayında 32 yaşındaki George, sezona “şampiyon olmak için penceresinin daraldığını” belirterek başladı. O ve Leonard daha sonra 82 maçlık normal sezonda birlikte sadece 38 maç oynadılar.

Yaralanma geçmişlerine rağmen George, “bende çok iyi yıllar” olduğuna inandığını ve Leonard’ın kendi uzun ömürlülüğü konusunda aynı şeyi hissettiğini söyledi.

“Sadece kısa bir penceremiz vardı” dedi. “Biliyorsunuz, herkes sağlıklıyken elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı ve neler yapabileceğimizi gördük. Biz sadece, bilirsiniz, yine – uzun bir süre boyunca hepsini aynı anda bir araya getirememenin küçük bir penceresi. Ancak ilerlemek ve önümüzdeki yıllarda ne olabileceğimiz konusunda çok iyimser olmak yeterli.”

George, Clippers’ın George ve Leonard’a yardımcı olmak için tamamlayıcı bir parça olarak Şubat ayında satın alma pazarını imzaladığı deneyimli guard Russell Westbrook’a desteğini göstermeye devam etti. Westbrook, Clippers’a katıldığından beri 15.8 sayı ortalaması tuttururken toplamda %48 ve üç sayılık atışlarda %35 ile oynadı. George, Westbrook’un transferini önemli ölçüde destekledi ve onun gelecek sezon aynı rolle geri dönmesini istiyor. Westbrook sezon sonunda serbest kalacak.

George, “Bu playoff koşusu sırasında takımımıza sahip olduğu her şeyi tam anlamıyla veriyor,” dedi. “Bu yüzden oyun kurucu pozisyonunda ihtiyacımız olan lider olduğunu düşünüyorum ve onu geri almayı çok isterim.”