Clippers’tan Paul George: ‘Rehabilitasyona antrenman gibi saldırın’

Birumut

New member
NBA’in normal sezonuna iki hafta kala ve Clippers play-off’a kalma mücadelesi verirken All-Star kanadı Paul George, geri dönüş zaman çizelgesini bilmediğini söylüyor ancak “Elimden geleni yapacağım” Ne zaman dönebileceğime dair süreci kısaltmak için” dedi podcast’inde.

George geçen Salı günü Oklahoma City’den Lu Dort’a karşı ribaund almak için zıplarken “acayip kaza” olarak adlandırdığı olayda sağ dizini burktu, ancak bağlarında hasar oluşmadı. Ameliyat onun ya da Clippers’ın şu anda düşündüğü bir seçenek değil.

Ekip onun iki ila üç hafta içinde yeniden değerlendirileceğini söyledi. Her ne kadar Clippers ve George bunu bu sezon geri dönüş olasılığını koruyan pozitif bir teşhis olarak kabul etse de, takım içinde Nisan ayının ortasında başlayacak olan ilk tur serisinin de çok kötü olabileceğine dair bir inanç var. yakında.

“Bunun ne zaman olduğunu bilmiyorum [return] Tarih şu, ancak yapabileceğim son şey olup bitenlere karışmamak çünkü yaralanmaların ne kadar sürdüğünü kim bilir,” dedi George, Pazartesi sabahı yayınlanan ancak geçen hafta sonlarında kaydedilen “Podcast P” bölümünde. “Ne zaman yaralansam antrenmanlara çıkıyorum, şut atıyorum, film izlerken meşgul oluyorum. Maçlarda ‘Evet, bunu görüyorum, seni böyle koruyorlar’ gibi şeyler söylüyorum.”

George, Kobe Bryant’tan duyduğuna inandığı bir sözle “rehabilitasyona sanki bir antrenmanmış gibi saldırmayı” planladığını söyledi.

George’un dizi yere indiğinde geriye doğru eğildi ve zonklama olarak tanımladığı acıyı hissederek, başlangıçta uzun süreli iyileşme gerektirecek büyük bir diz yaralanması geçirdiğinden korktu.

“Lu Dort’un sıkı rekabet etmesi hoşuma gidiyor. Dürüst olmak gerekirse bu onun açısından vahşi bir oyundu,” dedi George. “Top bendeydi ve o da benim aracılığımla bitirdi. Ne olursa olsun temas olurdu. … Bana vurduğunda dizimin düşüşümü karşılama şansı yoktu, bu yüzden bacağım sıkıştı. O yüzden bana vurduğunda bacağım geriye doğru gitti çünkü gidebileceği tek yer burasıydı, geriye doğru gitmek. Hemen topu düşürdüm ve yere düştüm ve sanki gözlerinizi ‘Lanet olsun’ diye kapattığınız o acı gibiydi.

“… Aklımdan geçen tek şey şuydu: ‘Umarım büyük bir notu yırtmamışımdır, umarım hiçbir şeyi mahvetmemişimdir.’ ‘Lanet olsun, bu mu, ACL’nizi yırttığınızda, MCL’nizi yırttığınızda böyle mi hissettiriyor, buradaki yaralanma da bu mu?’ diye düşündüm.

Podcast’in ortak sunucularından biri olan Jackie Long, Dort’a atıfta bulunarak “pis oyuncu” dese de George, Dort’un kendisine zarar vermeye çalıştığına inanmadığını söyledi.

George, “Yaptığı şeyin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Bana zarar vermeye çalışmıyordu. Sadece sıkı oynamaya çalışıyordu. Bazen çılgına dönebiliyor ama çalışkan biri, sıkı oynuyor ve ekstra mal sahibi olmaya çalışıyordu. Rekabet ettiği için onu dövmeyeceğim.

George sağ bacağına baskı uygulayamadı ve Clippers sağlık personeli tarafından sahadan uzaklaştırıldı. İlk değerlendirme başlamadan önce soyunma odasına vardığında acılarının bir kısmı azalmıştı ve en büyük korkularından bazıları da azalmıştı.

“Acının azaldığını hissettim ve ‘Ah, belki o kadar da kötü değildir’ dedim” dedi.

Clippers 39-36 önde ve şu anda Batı Konferansı’nda beşinci sırada, Golden State’in yarım maç önünde, yedinci sırada yer alan Minnesota’nın bir maç önünde ve 10. sıradaki Oklahoma City’nin sadece iki maç önünde bulunuyor. Her konferanstaki en iyi altı takım play-off’ların ilk turuna katılmaya hak kazanırken, sonraki dört takım 9 Nisan’daki normal sezonun sonunda iki turlu ön eleme turnuvasına katılacak.

Ön eleme turnuvası, 7/8 oyunun galibinin yedinci sırayı alması ve 9/10 oyununun galibinin, sekizinci sıra için 7/8 kaybedenle oynamasından oluşur.