Çocukluk basketbol sahaları: Clippers oyuncuları için başladığı yer

Birumut

New member
Milyonerler olarak bozulmamış basketbol sahalarına adım atmadan yıllar önce, ritimleri uzun zaman önce günlük rutin haline gelen bir oyunu uygularken, bir gün Clippers olacak çocuklar ve gençler, çocukluk evlerinin garaj yolunda duruyorlardı. Veya bir topluluk merkezi. Ya da açık hava parkı.

Alçakgönüllü, yerli bir başlangıçtan sporun en yüksek seviyesine giden bir yolculuk başladı.

Şu anda Clippers’ı basketbol oynarken izlemek, küçük bir bilgi ansiklopedisini hatırlaması gereken bir grup oyuncuyu görmek demektir: rakibin eğilimleri, birçok oyununun hareketleri, bir takım arkadaşıyla ne zaman hassas bir şekilde veya doğrudan konuşulacağının nasıl seçileceği. Tüm bu birikmiş basketbol bilgisi arasında kaybolmayan şey, NBA’e giden yollarının başladığı yer olan anılardır.

Pivot Ivica Zubac, “Erkekler her zaman ilk çemberlerini, ilk kortlarını hatırlayacaklar,” dedi. “Bu özel.”

Haberler, sezon başladığından beri her Clipper’dan, büyürken en çok pratik yaparak ve oynayarak geçirdikleri ve oyuna olan tutkularının derinleştiği çemberleri tarif etmelerini istedi. Bu araba yolları, ortaokul spor salonları ve açık hava park kortları, şu anda oynadıkları NBA kalibreli jantlar ve kortlarla karşılaştırılamaz – ancak birçok oyuncu, onlar olmadan NBA’de olamayacaklarını kabul etti.

Favori bir San Diego mekanının gardiyanı Norman Powell, “Muhtemelen beni ben yapan spor salonu,” dedi.

Oyun kurucu Reggie Jackson, koç Tyronn Lue ile birlikte her Clippers oyuncusu kendi sözleriyle kortları “nerede başladığını” anlatıyor, “aşkım” dedi.