Eric Gordon Clippers’a geri döndü ve rolüne aşina

Birumut

New member
Eric Gordon için Pazartesi günkü ortam, ödev kadar tanıdıktı.

34 yaşındaki guard, geçen hafta Houston’dan Clippers’a takas edildiğinden beri, 2008’den 2011’e kadar NBA kariyerine başlamak için üç sezon boyunca evi olarak adlandırdığı Playa Vista antrenman tesisinde ilk kez antrenman yaptı.

Takım arkadaşlarının tercihlerini ve Clippers’ın özel terminolojisini öğrenmek için ilk fırsattı. Herhangi bir ticaret bir öğrenme eğrisi gerektirir.

Nihai sorumlulukları, Houston’daki James Harden ve Chris Paul gibi topa hakim süperstarları tamamladığı zamandan zaten anlaşılıyor. Şampiyonluk hırsının Clippers’ın Kawhi Leonard ve Paul George ikilisine bağlı olduğu bir sezonda, bu Gordon’un ve buradaki takaslarından bu yana ilk kez Pazartesi günü antrenman yapan guard Bones Hyland ve yedek pivot Mason Plumlee’nin işi. yıldızlara ve dolayısıyla bir bütün olarak takıma ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmak.

Gordon, “Onların dışındaki diğer adamların daha hızlı kararlar alması, ateş etmeye ve sürmeye hazır olması gerekir,” dedi. “Çünkü çok fazla dikkat çekecekler. Ve ne zaman diğer oyuncular topu alsa, her zaman doğru kararı veriyor.”

Clippers, Gordon, Hyland ve Plumlee’yi takıma almakla doğru kararları aldıklarına inanıyor – takımın basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank, Clippers’ın playoff rotasyonundaki ilk sekiz veya dokuz oyuncuyu iyileştirmek gibi kapsayıcı bir niyetle yapıldığını söyledi. Sezon sonrası başlamadan önce birbirlerine bağlanmaları için sadece sekiz haftaları var.

Plumlee, NBA kariyeri hakkında “Belki şampiyonluklar hakkında konuştuğumuz iki takımda bulundum ve bu 10 yılda oldu” dedi. “Yani bu duruma gelmek bir fırsat. Bu benim hafife almadığım bir şey.”

Gordon için bu, Rockets’ta geçirdiği yedi sezon boyunca bir Batı Konferansı finalistiyken bir piyango takımına dönüşen Houston ile oynamakla taban tabana zıt. Bu sezon NBA-düşük 13 galibiyet elde eden gençlere odaklanan aşağıdan yukarıya yeniden yapılanmadaki tek kıdemli oyuncuydu.

Clippers için Gordon, “Bu takımda çok fazla yetenek var. “Ve böyle iyi bir takımınız olduğunda, kazanmanın yollarını bulmaya çalışan takımlarda olduğunuzdan çok daha kolay olabilir.”

Üç yeni gelen de farklı bir şey getiriyor. Plumlee’nin cüssesi onu başlangıç seviyesindeki Ivica Zubac için meşru bir yedek yapmalıdır. Frank, Gordon’un zemini boşaltmak için atış poligonu ve daha büyük oyuncuları korurken bir defans oyuncusu olarak sağlamlığıyla ödüllendirildiğini söyledi. Hyland, Hot Sauce sokak basketbolu lakabıyla bilinen top hakimiyeti efsanesinin videolarını inceleyerek büyürken geliştirdiği enerji ve becerilerle beslenerek aceleyle gol atabilir.

Yine de Clippers, üçünün de paylaştıkları şeylerle şampiyonluk şanslarını artıracağını umuyor: pasör olarak oynama yeteneği. Geçen sezon, Clippers’ın fiilen yedek oyun kurucusu, genellikle serbest atış çizgisinin üzerinde durabilen ve işaret fişeği ekranlarından açık alana koşan kesicilere veya şutörlere vurabilen pivot Isaiah Hartenstein’dı. Plumlee bu boşluğu dolduruyor ve Frank, Portland’ın geri sahasına yıldırım çarptığında ve toptan vazgeçmeye zorlandığında bir tahliye vanası görevi görerek Clippers’ın savunmasını ayırdığı Trail Blazers’a karşı 2016 sezon sonrası serisini hatırlıyor.

Clippers’ın kadrosunda artık geleneksel bir oyun kurucu yok ve koç Tyronn Lue ile George ve Marcus Morris Sr. gibi oyuncular bu sezon rotasyonda böyle bir oyuncuya duyulan ihtiyaç konusunda seslerini yükselttiler. Cuma günü, George ve Morris, Russell Westbrook’u takıma katmak için açıkça kampanya yürüttüler, ancak o, Lakers’tan takasından sonra şu anda Utah’ın maaş bordrosunda olmaya devam ediyor.

Frank, takımın hücumunun şutlara çok fazla güvendiğinde durgunlaşabileceğini kabul etti. Clippers hala 15. ve son kadro pozisyonlarını bir satın alma imzasıyla doldurup doldurmayacağını veya nasıl dolduracağını değerlendiriyor ve guard’daki dış adaylar bu değerlendirmenin bir parçası olabilir. Bu arada, Hyland ve Gordon oyun kurma yeteneklerini test etmeye fazlasıyla istekli göründüler.

Houston ile maç başına ortalama 8,9 sürüş yapan ve bu sürüşlerin yaklaşık %9’unda oyun kurucu ve şutör gard olarak asist yapan Gordon, “Tüm kariyerim boyunca her zaman bir ve iki oynadım” dedi. “Eğer burada oynarsam, sahayı genişletebileceğimi ve onlar için daha kolay fırsatlar yaratabileceğimi düşünüyorum.”

Hyland, Denver’daki ilk sezon artısında, bir oyun kurucu olarak oyununu daha fazla göstermek istediğini söyledi ve bunu şimdi Clippers ile çift takım görmeye devam edecek olan George ve Leonard üzerindeki baskıyı hafifletmek için yapabileceğine inandığını söyledi.

Hyland, “Bir golcüden daha fazlası,” dedi. “Aslında oyun kurucuyum ve bunu yüksek seviyede sunuyorum. Ve eğer beni o pozisyona sokarsan, ben de o pozisyona dalacağım.”

Denver Post’a göre, geçen yıl All-Rookie sezonuna rağmen Hyland, Nuggets’taki rolünden bıktıktan sonra takas yoluyla müsaitti. Pazartesi günü dolaylı olarak “sinir bozucu bir an” olarak adlandırdığı Ocak ayındaki bir maç sırasında sahadan çıktı.

Hyland’ın şampiyonluk peşindeki Clippers’taki rolünün garantisi yok, Gordon ve Norman Powell da yedek kulübesinin geri saha rotasyonunda – en azından başlangıçta, Lue yeni rotasyonlarla deneyler yaparken – ama Hyland “tamamen kazanmakla ilgili” olduğunu söyledi ve 2021’de draft öncesi antrenmanlara ev sahipliği yaptıktan sonra evinde gibi hissettiren bir organizasyonda olmaktan gözle görülür bir şekilde heyecan duyuyor. Soyunma odasında 11 yaşından beri tanıdığı Morris’in yanında oturuyor.

“Telefonu aldığımda [of being traded]Evimin içinde atlama hareketleri yapıyordum, ”dedi Hyland.