Eski Clippers GM Michael Winger Los Angeles’taki görev süresi hakkında konuşuyor

Birumut

New member
Clippers genel menajeri Michael Winger, 5 Temmuz 2019’un sonlarında Manhattan Beach’teki geçici ofis alanının dışında bir grup yöneticiyle birlikte çalışırken, bir deprem franchise tarihinin gidişatını değiştirme planlarını kısa süreliğine kesintiye uğrattı.

Deprem, grup All-Star Paul George’u Oklahoma City ile takas etmek ve serbest oyuncu ve NBA Finalleri’nin en değerli oyuncusu Kawhi Leonard’ın taahhüdünü güvence altına almak için son ayrıntıları bir araya getirmeye çalışırken meydana geldi. Pencerelerin sallandığını ve tavandan fayansların düştüğünü gören Winger ve Clippers’taki meslektaşları, yapısal olarak bütünsel bir alan olduğunu umdukları yere doğru koştular.

Winger, “Hepimiz zihnimizde canımız için koşarken bir merdivene düştük” dedi.

Sarsıntı dindikten sonra, şaşırtıcı bir işlemi güvence altına almak için derme çatma çalışma alanlarına ve konferans görüşmelerine geri döndüler.

Halkın bu anı bilmemesinin bir nedeni Winger’ın takımın en yüksek ikinci basketbol yöneticisi olarak dikkat çekmemesiydi. Kamuya açık röportajlar yapmadı. Altı sezon boyunca takım Winger’ın yalnızca bir vesikalık fotoğrafını sakladı. Ancak NBA’deki diğer takımlar Winger ve onun ligin toplu iş sözleşmesi ve maaş tavanını anlama konusundaki şöhreti hakkında pek çok şey biliyordu. Birkaç takım onun Clippers’tan ayrılma konusundaki ilgisini kontrol etti. Her seferinde kaldı.

Çarşambaya kadar. Washington Wizards’ın sahibi Ted Leonsis ile haftalarca süren görüşmelerin ardından Winger, Washington’un Monumental Basketball’un başkanı olmayı kabul etti; bu görevde Washington’un tüm basketbol operasyonlarını – Wizards, WNBA’nin Mystics’i, G League üyesi Capital City Go-Go – denetleyecek. ve bu ekiplerin kullandığı tüm tesisler.

Winger, işe alınmasından bu yana verdiği ilk röportajda Perşembe günü Haberler’a, kariyerinde Cleveland ve Oklahoma City’deki önceki durakları da içeren bir noktaya ulaştığı için şimdi ayrıldığını ve burada bir yönetici olma fırsatına sahip olup olmayacağını merak ettiğini söyledi. baş yönetici.

“Ve eğer bunu yapma fırsatım olursa, bunu doğru sahip, doğru hayran kitlesi ve doğru pazar için yapma fırsatına sahip olacak mıyım?” dedi. “Ve profesyonel sporlarda, tüm kutularınızın olmasa da neredeyse tüm kutularınızın işaretlendiği bu fırsatların nadiren karşınıza çıktığını düşünüyorum. Ve bence bu, benim gibi birinin tüm kutuları işaretlemesi için nadir ve son derece şanslı bir fırsattı: sahiplik, pazar, hayran kitlesi, zaten yetenekli bir takım.”

Coğrafya yardımcı oldu. Winger, hukuk fakültesinin son yılında bir spor menajeri için çalışırken Baltimore’da yaşadı ve arkadaşlarını ziyaret etmek için DC’ye gittiğine dair güçlü anıları vardı.

“Eğer kendime meydan okuyacaksam şimdi tam zamanı ve Ted doğru kişiymiş gibi hissettim” dedi. “DC’nin doğru hayran kitlesi olduğunu düşünüyorum.”

Winger, dikkatini tamamen Wizards’a çevirmeden önce gelecek hafta Clippers’taki görevini resmi olarak sonlandırmayı planlıyor. Winger’ın, basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank yönetimindeki yepyeni bir ön ofisin parçası olarak Clippers’ı Lob City döneminden Leonard ve George dönemine geçirmek için Blake Griffin’i takas ettiği altı yıllık bir görev süresini geride bırakacak. 18 aydan az.

Takım sahibi Steve Ballmer’ın “takımdan memnun olmasından” ve 2024’te açılması planlanan yeni Inglewood arenasında ilerleme kaydedilmesinden ve bir zamanlar lig personeli ve oyuncularının Donald’ın mülkiyetinde kaçındığı bir yer olan takımın ilerlemesinden son derece memnun olduğunu söyledi. Sterling çekici bir destinasyon haline gelmişti.

Şubat ayında, Oklahoma City’den iyi tanıdığı ve Westbrook’un sonunda takıma katılmasına ve kariyerini yeniden canlandırmasına “sevdiği” guard Russell Westbrook’un eklenmesini destekleyen birkaç önemli sesten biriydi.

Henüz hayata geçirilmemiş planların listesinin çok daha kısa olduğunu söyledi. Sakatlıklar, takım tarihinin en derin sezon sonrası döneminin konferans finalleriyle sona erdiği 2021 de dahil olmak üzere, takımın son üç sezon sonrası koşusunun her birini yarıda bıraktı; sağlıklı olsaydı daha da ileriye gidebileceğinden emin olduğunu hissettiği bir koşu.

Soldan Clippers’ın pivotu Mason Plumlee, forvet Kawhi Leonard ve forvet Paul George, 26 Şubat’ta Denver’da Denver Nuggets’a karşı uzatmada sürenin dolmasını yedek kulübesinden izliyorlar.

(David Zalubowski / Associated Press)

Winger, “Paul ve Kawhi’yle birlikte geçirdiğimiz dört yılda bir veya daha fazla şampiyonluk kazanmayı isterdim, ancak şampiyonluk kazanmaya çalışan ve şampiyonluk kazanmayı dilemeyen her takım” dedi. . “Demek istediğim, kesinlikle en yüksek seviyede kazanmak muhteşem olurdu. Başka ne? Gerçekten bu kadar.

“Şahsen ben Paul ve Kawhi’nin kaç yıldır birlikte ayrıldıklarını deneyimleyemediğim için üzüleceğim çünkü onların bir şampiyonluk ikilisi olduğunu düşünüyorum. Bu iki adamın sağlıklı olduklarında kesinlikle şampiyonluk kazanabileceklerine yürekten inanıyorum, bu yüzden sonunda kazandıklarında orada olamayacağım için biraz üzgünüm.”

Wizards’la mücadelesi, 2017’de Clippers’la yaşadığı mücadeleden pek de farklı değil; play-off’larda eksiklikleri olan bir takımı geçerli bir yarışmacıya dönüştürdü.

Wizards en son 2021’de play-off’lara çıktı ve 2018’den bu yana tek sezon sonrası maça çıktılar. Takım 1979’dan bu yana ikinci tura çıkamadı. Wes Unseld Jr.’ın Clippers’la röportaj yaptığı gibi, Winger’ın geri dönüşten sorumlu teknik adama aşinalığı var. 2020’nin en iyi işi.

Washington’la röportaj yapan Winger, sözleşmeli 13 oyuncuyla lüks vergisinin biraz altında bir kadro için acil düşüncelerini belirlemek için nispeten az zaman harcandığını söyledi. Bunun bir nedeni, Winger’ın her takımdan sorumlu yöneticileri işe alacak ve işe alacak olması ve Wizards’a yönelik planın daha sonra gelecekteki yönetici ve Winger tarafından hazırlanmış bir plan olacak olması.

“Wizards’ı yönetecek tek kişiyi arayacağız” dedi.

İşe alındığının kamuoyuna açıklanmasından bu yana geçen 24 saatteki fırtınada henüz hiçbir oyuncuyla konuşmamıştı. Buna ligin en skorer oyuncularından biri olan ancak sağlıklı kalmak için mücadele eden All-Star şutör guard Bradley Beal de dahil. 2020’de imzaladığı beş yıllık maksimum sözleşmede takas yapılmaması maddesi yer alıyor.

Winger, “Eski antrenörleri, eski takım arkadaşları, hepsi ona olağanüstü derecede saygı duyuyor ve o tartışmasız bir süperstar” dedi. “NBA’de yapılması en zor şey bir süperstar yeteneği kazanmaktır ve onun karakter seviyesiyle bir süperstar yeteneği kazanmak daha da zordur. Ve bence bu son derece, son derece şanslı bir başlangıç noktası. Bana göre takımda Brad gibi birinin olması gerçekten heyecan verici.”

Winger, Leonsis’le yaptığı konuşmaların büyük kısmının, bir organizasyon inşa etmek için büyük resim vizyonu olarak adlandırdığı şeyde nerede hizalandıklarını bulmaya harcandığını söyledi. Kanat değerleri süreci. Leonsis de öyle, dedi. Leonsis, Winger’in sürdürülebilir başarıya yol açabilecek bir “kültür” geliştirme konusundaki düşüncelerini öğrenmek istedi.

Daha önce Los Angeles’ta benzer bir çabayla kilit bir rol üstlenmişti. Washington, belki de daha az depremle tanıdık bir görev sunuyor.

Winger, Leonsis’in “son derece işlevsel, uyarlanabilir bir organizasyonu kademeli olarak inşa etmek için hem kaynakları hem de sabrı ortaya koymaya istekli olduğunu ve eğer bunu başarırsanız sonuçlar neredeyse kendi kendine hallolacağını” söyledi. “Ben de bu vizyona kapıldım. Ve bunu Capitals ile gösterdi [who won the 2018 Stanley Cup].

“Kanıt ortada. Bu sadece bu ilkelerden bazılarını almak, NBA’in nüanslarının eşdeğerini bu ilkelere enjekte etmek ve umarım sağlam, sağlam, iyi oyuncuları çeken, iyi kadroyu çeken, iyi oyuncuları elinde tutan, iyi kadroyu elinde tutan ve nihayetinde sağlam, sağlam bir şey inşa etmek meselesidir. Basketbol maçlarını kazanır.”