James Harden’a kimin ihtiyacı var? Clippers’tan Bones Hyland yükselmeye hazır

Birumut

New member
Bu ay antrenman kampının açılmasından bu yana Clippers’ta konuşulanların önemli bir kısmı, takma adı B ile başlayan Philadelphia bölgesinden guard üzerine yoğunlaştı.

Sakal değil.

Bizzy Bones.

Sakallı yıldız, Cuma günü gazetecilere Philadelphia patronu Daryl Morey ile arasındaki anlaşmazlığın onarılamayacağını söylemesi de dahil olmak üzere 76ers’la arasındaki ayrılığı sürdürürken, hoşnutsuz guard James Harden’ın Clippers’ın geleceğinde top hakimi olup olmayacağı henüz bilinmiyor. takımlar çıkmazda kalıyor.

Ancak Harden’ın durumu tamamen teorik kaldığından, geçen Şubat’ta Denver’dan aldığı takasın ardından Clippers’la ilk sezonuna giren Delaware’li 23 yaşındaki Bones Hyland, sezon öncesi dönemde takımın en ilgi çekici sezon öncesi isimlerinden biri haline geldi. Daha eski ve bilinen isimlerle dolu bir kadroda, geniş ama henüz bilinmeyen bir potansiyele sahip genç bir oyuncu.

Hyland, “Geçen yıl geldiğimde her şey bir anda üzerime atılmıştı” dedi. “Oyunlar, herkesle tanışmak, yeni personel, yeni bina, yeni her şey. Bu yüzden her şeye alışmam gerekiyordu. Ama artık daha rahat olduğumu hissediyorum, her şeyin daha çok farkındayım. Oyunların, savunma planının nasıl yürütüldüğünün, hücum planının nasıl yürütüldüğünün ve her şeyin daha fazla farkındayım, kendimi çok daha rahat hissediyorum. Artık tamamen kendime kalmışım gibi hissediyorum.”

Yıldız kanatlardan biri olan Kawhi Leonard, Hyland’ı takımın yedek oyun kurucusu olarak belirledi. Bir diğeri, Paul George, Hyland’ın “yaptığımız işe iyi uyum sağlayacağını” söyledi. Bir diğer tecrübeli oyuncu Nicolas Batum ise Hyland’ı “şu anda kamptaki en iyi oyunculardan biri” olarak nitelendirdi.

Bu yaz Hyland, lig tarihinin en iyi gol atan guardlarından ikisinin onayını bile hak etti. Hyland, Philadelphia’da Allen Iverson’ın katıldığı bir sezon dışı etkinlikte 56 sayı attıktan ve daha sonra New Jersey’de Kyrie Irving ile aynı takımda bir yaz maçında oynadıktan sonra Hyland, her ikisinin de oyunuyla ilgili benzer duyguları paylaştığını söyledi.

“Ah dostum, ben bir katilim. Aynen böyle. Ben bir katilim” dedi Hyland aldığı övgüler hakkında. “Devam edin, yıldız potansiyelinizi kullanın ve kendim olmaya devam edin, ne yaparsam yapayım, geri kalan her şey benim için uygun olacaktır.”

Clippers guardı Bones Hyland, 2 Ekim’deki medya gününde fotoğraflar için poz veriyor.

(Jae C. Hong / Associated Press)

Clippers’ın şampiyonluk hedeflerinin nihayet meyve vermesi için, Leonard ve George’un ortaklığının başlamasından bu yana geçen beş sezon, yıldız ikilinin etrafındaki rol oyuncularının gelişmesini gerektirecek. Takımın son sezonlarda kullandığı çok sayıda guard göz önüne alındığında, çok az kişi topu kimin elinde tuttuğundan daha fazla incelenecek.

Geçen sezon Clippers’ın “oyun kurucu pozisyonunda inişli çıkışlı” olduğunu söyleyen Leonard, “topu yukarı kaldırmak, 5’li oynamak zorunda olmak, kendisi ve George için çok yorucu bir işti” diye ekledi. Leonard, görevdeki başlangıç oyun kurucusu Russell Westbrook ve Hyland’ın geri dönmesiyle durumun değişeceğinden umutluydu.

Leonard, “Russ ve Bones’un istikrarlı oyun kurucu oyunu, bunun bizim için önemli olacağını düşünüyorum” dedi.

Clippers, geçen baharda tecrübeli oyuncular onu rotasyonun dışına ittikten sonra Hyland da dahil olmak üzere genç kanatlara daha fazla fırsat sağlamak amacıyla, özellikle Haziran ayında guard Eric Gordon’dan feragat ederek offseason’da hamleler yaptı.

Koç Tyronn Lue, Hyland için “bir sonraki adımın” hücumu yönetirken bir yandan da golcü içgüdülerini nasıl koruyacağını öğrenmek ve takım arkadaşlarının her oyunda doğru yerlerde olmasını sağlamak olduğunu söyledi. Sezon dışı dönemde konuştuklarında Lue, Hyland’dan orta mesafe şutunu geliştirmesini istedi. Clipper olarak Hyland’ın şutlarının %34’ten fazlası pota ile potanın 3 metre uzağının arasından geldi; %54’ü üç sayılık atışlarla geldi.

Batum, “Hızlı, yetenekli, harika bir basketbol oyuncusu ama sanırım geçen yıl biraz fazla acele ediyordu” dedi. “Artık hâlâ hızlı olmasına rağmen daha kontrollü olduğunu ve daha iyi kararlar verdiğini hissediyor. … Bunun üzerinde çalıştı. Gördüğünüz gibi film izledi, daha iyi kararlar almaya çalıştı ve şu ana kadar iyi bir iş çıkarıyor.”

Batum, “Onu izlemeyi seviyorum” diye ekledi. “Harika bir sezon geçirecek”

Clippers, Hyland’ın savunma hedefi olmasını kaldıramaz. Hyland ilk sezon öncesi maçına başladıktan sonra Lue, guardın defansif olarak “meydan okumayı kabul etmesinden” memnun oldu.

Hyland’ın sezon öncesi açılış maçında 18 sayı atmasının ardından George, “Bones’un saldırganlığını seviyorum” dedi. “Sıçramayı, şutlarını bulmasını, sahada puan toplamasını, oyun kurmasını, yaratıcılığını düşündüm… Ve onun bir savunma oyuncusu olmadığını biliyorum ama defans tarafında büyük çaba gösteriyor ve uzun. hızlıdır, her iki yönde de oyun oynar. Bunu guard açısından takdir ediyoruz.”

Clippers'ın guardı Bones Hyland, Nisan ayında Phoenix Suns'a karşı oynanan play-off maçında smaç basıyor.

Clippers’ın guardı Bones Hyland, Nisan ayında Phoenix Suns’a karşı oynanan play-off maçında smaç basıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Iverson’ın Hyland’a olan takdiri, eski 76ers yıldızını izleyerek büyüyen genç guard için özellikle anlamlıydı. Hyland önce Wilmington’da, ardından Virginia Commonwealth’te öne çıkarken ikili ara sıra sosyal medyada mesajlaşıyordu, ancak Hyland, Philadelphia’daki Danny Rumph Classic’te 56 puan aldıktan sonra yaza kadar hiç tanışmamıştı.

Hyland, “Onu oynadığı şehir Philadelphia’da görmek ve böyle büyük bir gece geçirmek benim için çok büyüktü” dedi. “Sadece onun ön sırada olması büyük bir olaydı.”

Hyland, Iverson’ın gördüğü şeyin “herkesin ona aşık olduğu türden bir oyun” olduğunu söyledi; yani onun hızı, gol atması, topla oynama becerisi.

Clippers da Hyland’ın potansiyeline aşık olmasaydı onunla takas yapmazdı. Bu sezon öncesi dönemde aniden ortaya çıktı ve onlara konuşacak çok şey verdi.