John Wall’un inişli çıkışlı sezonu Clippers’ınkini yansıtıyor

Birumut

New member
Bu haftanın başlarında, Dallas’a karşı 11 atıştan ikisini yaptıktan ve sadece 15 dakika oynadıktan sonra, John Wall birçok kişinin kaçınabileceği bir yere gitti: sosyal medya.

Clippers’ın kaybı sona erdikten saatler sonra Wall, hem o gece hem de bu sezon boyunca oyununu eleştiren bir dizi tweet’i “beğendi”.

Luke Kennard, John Wall’un rotasyon noktasını alıyor >>>>

Beğenmek.

John Wall, sanki bir şey yapmış gibi oyundan kendi resimlerini yayınlayarak 2-11’e gitti.

Beğenmek.

Hepsini gördü.

“Onu seviyorum, bana motivasyon veriyor. Cuma günü Denver’a 115-103 yenilerek Clippers’ı 22-22’ye düşüren Wall, Haberler’a “Şimdi başka bir nefretim var” dedi. “’Ah, o bu değil, o değil’ diyen biri var. Mesela, sana kızgın değilim, fikrin ne olursa olsun hakkınız var, ama bunu kullanıyorum ve notlarımda tutuyorum, daha iyi olmayı istemem ve asla nerede olduğumdan ve nerede olduğumdan memnun kalmamamı sağlıyor. gitmeye çalışıyorum.”

Wall, kendisinin de tatmin olmaktan uzak olduğu açık. Maç başına yaklaşık 30 dakika ile sınırlı kaldığı ve arka arkaya gecelerde oynayamadığı için hayal kırıklığının ardından geldiğini söyledi. 34 maçtan sonra kendisine not vermesi istendiğinde, “düşük C” seçti.

Sezonu, Aralık ayının kahramanının ilk 10 yılını geçirdiği Washington’a hoşgeldin dönüşünden, Denver’dan Zeke Nnaji’ye geçişte Cuma günkü afiş smaçlarına kadar anlık zirvelere yükseldi.

Wall, 11 yıllık kariyer ortalamasına denk gelen üç sayılık yay içinde %45 ve üç sayılık atış aralığından %30 ile kariyer ortalamasında bir düşüş yaşadı. %17’lik top kaybı oranı, takımın diğer oyun kurucularından yaklaşık yüzde 2 puan daha yüksek, takımdaki en yüksek ikinci oyuncu.

Sezon benim için daha iyi geçecek” dedi. “Bir dakika kısıtlamasında olmak zor. Adamları anlamaya çalışmak, hangi rollerde olacağınızı anlamak zor. Hala çok fazla arama alamamanın hüsrana uğraması, asla değişmeyecek gibi hissediyorum. Bence bu hep bir bahane. Bence sadece bir takım ve grup olarak anlamaya ve maç maç daha iyi olmaya çalışıyoruz.”

Wall’un sezonundaki inişli çıkışlı gidişat, takımınkini yansıtıyor. Clippers, Crypto.com Arena’da Pazar günü Houston ile oynanan karşılaşmaya girerken son 11 maçının sekizini kaybetti.

“Bence bizim için en önemli şey, işler zorlaştığında iletişim kurmamamız ve en önemlisi Kawhi. [Leonard] muhtemelen sana söyleyebilirdi, Norm [Powell] Size şampiyonluk kazandıkları için, işler zorlaştığında birlikte hareket etmeniz gerektiğini söyleyebilirim,” dedi Wall. “Ve iletişim kurmalısın. Pek çok başarının anahtarı budur.”

Wall’un Nnaji’nin üzerinden smaç atması, onun neden iyimser olduğunun bir örneği. Geçen sezon Houston Rockets’tan uzakta kendi başına çalışırken Wall, ağırlık kaldırmayı da içeren bir rejim geliştirdi ve Clippers’ın, 32 yaşındaki bir oyuncunun iş yükü endişesiyle kaldıracağı sıklığı azalttığını söyledi. Bacak sakatlıklarının onu 40 maçla sınırladığı üç sezonun ardından NBA. Başlangıçta bu plana uyum sağlamanın “zor” olduğunu söyledi, ancak sağlık ekibine ve muhakemeye güvendiğini söyledi. Son zamanlarda, daha fazla kaldırabildiğini söyledi.

Wall, “Orada ne kadar çok olursanız, o kadar çok ritim ve akış bulursunuz, bunu görürsünüz,” dedi. “Sanırım zaman zaman bunu oyundan oyuna görüyorsunuz, ancak antrenmanlara ve bunun gibi şeylere geri döndüğümde sürekli olarak bunu görecek ve geliştiğimi göreceksiniz.”

Takas süresinin bitmesine bir aydan az bir süre ve sezonun yarısından az bir süre kala, entrikalardan biri, sezon sonrasında yüksek kullanımlı yıldızlar Kawhi Leonard ve Paul George dışında topa kimin sahip olacağı. Bu kadar çok kanada sahip olan bu takımın hücumunu yönetmek için geleneksel bir oyun kurucuya mı ihtiyacı var?

“Cehennem, evet,” dedi forvet Marcus Morris Sr., geçmiş şampiyonlar için hayati önem taşıyan bir birincil top hakimiyetini çağırdı.

Koç Tyronn Lue, uzun süredir başlangıç guardı olan Reggie Jackson’ın yedek kulübesine düştüğünü ancak bunun değişebileceğini söyledi. Onun yerini, Lue’nun daha çok kısa forvet olarak gördüğü Terance Mann doldurdu. Lue, şutör guard Luke Kennard ve George sonunda sakatlıktan döndüklerinde bile geleneksel bir oyun kurucuyu rotasyonunda tutmayı tercih ettiğini açıkça belirtti. Duvar, yedek rotasyonlarda yer almaya devam etti.

Karar, içeride oybirliği ile kabul edilmedi. Clippers, Wall oynadığında her 100 pozisyonda 6,6 sayı farkla geride kaldı ve Wall oynadığında rakiplerini 1,6 sayı geride bıraktı. Yine de Lue, Denver’a karşı 29 dakika oynayan ve oyunu kısmen kapatan Wall’a güven gösterdi çünkü Lue, hücumun oyunlarına çok yavaş girdiğini hissettiğini söyledi.

Hem Wall hem de Lue, hücum rolünün en iyi Wall potaya yaklaşırken veya şut saatinin başlarında dripling dışı şutlardan kaçınırken işe yaradığının farkında olduklarını söylediler. Bu sezon Wall, yakala ve şut atlayışlarında %34 şut attı. Over Wall’un son sekiz maçında bu sayı %47’ye yükselirken, barfiks deneme sayısı azaldı.

Lue, “Kariyeri boyunca farklı bir şekilde oynarken onu bu tarzda basketbol oynamaya alıştırıyorum,” dedi. “Biraz zor ama iyi bir iş çıkarıyor.”

Wall, bu sezonun “benim için zor” olduğu konusunda samimi olmakla birlikte, Dallas’a karşı oynadığı kısalmış oyun süresine tepkisini gerekçe göstererek, kendisinden istenen herhangi bir role uyum sağlayacağına bir kez daha söz verdi.

“Kariyerimin başlarında muhtemelen ‘Kahretsin, ikinci yarının tamamını oynuyorum’ derdim,” dedi, “ama rolüne sadık kalabilmeliyim.”