Kawhi Leonard, yeni Clippers’ın Warriors’ı yenmesine yardımcı oldu

Birumut

New member
Sevinçten çok şaşkınlık yaratan bir Clippers sezonunun beş ayında, kendi şampiyonluk beklentilerinin mikroskop altında incelenen her aksilik ve eksiklik, Pazartesi günü forvet Nicolas Batum üzerinde dikkate değer bir izlenim bırakan bir antrenman geldi.

Yeni yedek oyun kurucu Bones Hyland topla birlikte patladı. Yeni yedek pivot Mason Plumlee’nin boyu Clippers’ın rotasyonlarını dengeledi. Kıdemli guard Eric Gordon, 1.80’lik boyundan çok daha büyük oyuncuları savunabilir ve onların üzerinden de şut atabilirdi.

Batum, “Bu adamlarla basketbol oynamak kolay olacak,” dedi.

Birlikte bu ilk uygulama, ön büronun son takas etkinliğinin play-off rotasyonunu neden güçlendirdiğine inandığını göstermişse, ilk oyun bunun altını çizdi.

Kawhi Leonard’ın yedi üçlük atarak kariyerinin rekorunu 33 sayıya bağlaması ve Norman Powell’ın 24 sayı atarak yenilenen bench serisine liderlik etmesiyle Clippers, dörtte üçü vuracak başka bir vitesi olan bir takım gibi görünüyordu. Warriors’ı 134-124 yenmeden önce Salı günü Crypto.com Arena’da Golden State’e 18 sayıya kadar liderlik etti.

Hyland, altı şutta dört ribaund ve beş faulle altı sayı kaydetti. Gordon yedi şutta yedi sayı, üç ribaund ve üç asistle oynadı. Ve Plumlee maçı 8 sayı, 5 ribaund ve 3 asistle tamamladı.

Her biri tıpkı Pazartesi günü olduğu gibi göz testinden geçti.

Antrenör Tyronn Lue, “Bu gece gördüklerimi beğendim,” dedi.

Plumlee ilk çeyreğin sonlarında kontrol ettikten kısa bir süre sonra, siyah gözlü büyük adam çemberde Jonathan Kuminga’nın yaptığı bir sürüşü durdurdu.

Hyland tarafından yapılan bir sürüş, sepetin altından Plumlee’ye bir asistle tamamlandı. Batum, bir Golden State ribaund oyuncusunun arkasına gizlice yaklaşıp topu serbest bıraktığında, üç sayılık bir atış yapan ve ardından bir tabanca kılıfındaymış gibi sağ kalçasına şaplak atan Hyland’a gitti.

Hyland’ın hızı, Batum’un Pazartesi günü ilk antrenmanlarında dikkat çekmesine neden oldu ve ticaretinin bariz satış noktası oldu. Hyland’ın çabukluğunu savunma boşluklarından yararlanmak için kullanıp kullanmadığını, kendi başına bir hücum oluşturabileceğini bilmek için Warriors’a karşı oyun kitabının bir kısmından fazlasını bilmesine gerek yoktu.

Hyland, “Daha fazla dışarı çıkmak, bazen bir oyun çağırmak zorunda kalmayabiliriz,” dedi.

Ancak 6-9¼ kanat açıklığına sahip olan 6-2’lik guard, üç hücum ribaunduyla da oyunu etkiledi, üçüncü çeyreğin bitimine üç dakika kala son ribauntu Clippers’ın galibiyetini 96-89’a getirdi.

Bir oyun kurucu olarak rahat hissettiğini söyleyen Gordon, yedi dakika kala 118-106’da Clippers’ın liderliğini elinde tutan bir Powell basketine yaptığı sürüş ve asistle bunu gösterdi.

Golden State Warriors guardı Jordan Poole sağda, Clippers’ın guardı Bones Hyland Salı günü Crypto.com Arena’da ikinci yarıda savunurken şut çekiyor.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

İki top kaybına karşı 20 sayı ve sekiz asist yapan Paul George, “Harika görünüyorlardı, kimyaları varmış gibi görünüyordu” dedi. “…İkinci ünitede biraz meyve suyu vardı.”

Clippers, son yedi maçında tek haneli top kaybıyla beşinci maçını 33 asistle sekiz top kaybıyla tamamladı. Ve bu, Clippers’ın hızlı oynaması, topu sahaya ve sahaya hızlı bir şekilde sokmasıydı – Lue’nun övdüğü bir şey – birlikte sınırlı bir süre sonra.

Clippers üç gün izinli olmasına ve Golden State sadece 24 saat önce oynamasına ve Warriors’ta Stephen Curry’nin sakatlanmamasına ve Klay Thompson ve Jordan Poole’un geri saha ikilisinin kombine bir maç yapmasına rağmen. Dokuz üç sayılık atışa rağmen Clippers devre arasında 65-61 gerideydi.

Suçlular birden fazlaydı: 42 ikinci çeyrek sayısı ve Golden State yedi ribaund ve 12 serbest atış daha sağladı. Kombinasyon, gelecek vaat eden bir açılış çeyreğini, son takas tarihinden önce bu listenin ilk yinelemesini tanımlayan aynı tutarsızlığa dönüştürdü.

Clippers’ınki kadar rotasyon karışıklığına neden olan herhangi bir son tarih, bir ödemesiz dönem gerektirir. Yine de Lue tipik olarak diziliş değişiklikleri yapma konusunda sabırlı olsa da, diziliş kombinasyonlarının yaklaşık 10 maçlık örneklem boyutlarında oynamasına izin vermeyi tercih etse de, koç artık bu tür bir zamanı olmadığını kabul etti.

Sadece 22 normal sezon maçı kaldı.

Lue, “Beş veya altı maça baktığınızı ve neye sahip olduğumuzu, nasıl oynamak istediğimizi ve kimin kime uyduğunu anladığınızı düşünüyorum” dedi.

Bu değerlendirme döneminin diğer tarafında, Clippers’ın kadrodaki son açık yerini geleneksel bir oyun kurucu ile doldurma ihtiyacı hissedip hissetmediği sorusu yanıtlanabilir. George ve Marcus Morris Sr. Cuma günü, Utah’ta bir satın alma alması durumunda eski Lakers guardı Russell Westbrook’u takıma katmak için açıkça kampanya yürüttüler ve Salı günü Batum, Westbrook’u da memnuniyetle karşılayacağını söyledi. Batum, 2020’de Charlotte tarafından serbest bırakıldıktan sonra “NBA’deki en kötü oyuncu” olarak algılandığını, ancak Clippers ile verimli sezonlarda itibarının yeniden kazanıldığını hatırlattı ve deneyimin, Westbrook’un değerini göz ardı etmesine izin vermeyeceğini söyledi.

“Takım farklı,” dedi Batum, “bu yüzden belki onun için daha iyi bir durum.”

Clippers’ın 44 sayılık, sıfır top kaybı olan üçüncü çeyrekte ve dördüncü çeyreğin öfkeli başlangıcında verdiği yanıt – Powell’ın sağ elini kullanarak smaç yapmak için boyayı yararak yaptığı üç sayılık atış ve Gordon’un üç sayılık atış yapması vurgu ve 18 puanlık bir liderlik için – ön büronun son teslim tarihlerinde neden yükselişe geçtiğini ve sezon sonrasında takım için daha iyi bir durum yaratabileceklerine inandıklarını gösterdi.

George, “Yeni eklemelerle, her iki dizilişte de büyük olan iki ilk beş dizilişimiz olması açısından daha iyi hale geldiğimizi düşünüyorum” dedi. “Batı’daki her takım için yedi maçın en iyisi olacak. Gerçekten çocuk oyuncağı yok.