Kawhi Leonard’ın yokluğunda Norman Powell meydan okumaya hazır

Birumut

New member
Norman Powell geçen Temmuz ayında Clippers yöneticilerinin yanına gittiğinde NBA Yaz Ligi maçı henüz bitmemişti. Saat akşam 21.00’i geçiyordu; şehirdeki pek çok kişi gecelerine yeni başlıyordu. Ancak 1,80 boyundaki guard veda edip Strip’ten kilometrelerce uzakta tuttuğu sezon dışı evine doğru yola çıktı. Erken kalkması gerekiyordu.

Sabah saat 6’da, güneş doğmadan ve sıcaklık çöle yayılmadan önce Powell bir spor salonunun içindeki korttaydı. Sezon dışında haftanın beş günü üç günlük antrenmanı tamamladı. İlki basketbolla ilgiliydi. İkincisi, öğle yemeğinden önce ağırlık kaldırmak için ayrıldı. Üçüncüsü genellikle sıcak pilates veya boks arasında değişiyordu.

Powell’ın motivasyonu hiçbir zaman eksik olmadı. İdollerinin hareketlerini ezberleyene kadar ailesinin “Michael Jordan’dan Max’e” kitabını ve Kobe Bryant’ın çocukluğunun videolarını inceledi, sonra onları ailenin doğu San Diego’daki evinin yakınındaki bir içki dükkanının arkasındaki sahada taklit etti. kendisinindi. Sağ ön kolunda, markaya dönüştürdüğü sloganı Understand The Grind’i temsil eden UTG dövmeli harfler bulunuyor. Sağ omzunda, ona hiçbir engelin kaldırılamayacak kadar büyük olmadığını hatırlatan bir İncil ayeti olan “Filipililer 4:13” yazılıdır.

Ancak antrenmanlarının derinliklerinde, arkadaşları onun enerjisinin düştüğünü hissettiklerinde, düğmelerine nasıl basacaklarını biliyorlar ve Powell’ın 2015’ten beri antrenörü ve sırdaşı olan AJ Diggs’in “zayıf noktaları” olarak adlandırdığı şeyi buluyorlar.

Diggs geçen sonbaharda Haberler’a şöyle konuştu: “Geçmişte ona inanmamış olabilecek birkaç isimden veya birkaç kişiden bahsederek onu motive etmek oldukça kolay.”

Powell, “Onlar biliyor, ben biraz deliyim” dedi.

Lisedeyken kendisinden bir adım önde olanların isimlerini söylerlerdi. Bunlar ona 2015’te kendisinden önce seçilen 45 oyuncuyu hatırlatıyor.

Powell geçen sonbaharda Haberler’a şunları söyledi: “Oğullarımdan biri bana sıralama falan, en iyi 100 oyuncuyu gönderdi ve ben bu listede yer almıyordum.” “Ben de kardeşim, bana bunu her yıl gönderiyorsun, gerçekten umurumda değil. Saatin kaç olduğunu biliyorlar. Listede gerçekten benden daha iyi olan çok fazla oyuncu yok.”

Belki de meydan okumayı seven bir oyuncunun kendisini Clippers’ın en zor sezonunun ortasında bulması uygun olabilir. Mart sonundan bu yana sağ diz burkulması nedeniyle Paul George’u kaçıran Clippers, bu yedi maçın en iyisi ilk tur serisinde Phoenix’i 2-1 geride bırakırken, diğer All-Star forvetleri Kawhi Leonard’ın kenarda kalmasıyla Cumartesi günü 4. maça çıkacak. Sağ dizindeki burkulma nedeniyle üst üste ikinci maça çıktı.

Toronto’nun 2019 şampiyonluk takımındaki takım arkadaşı Leonard’ın yerine Powell, Perşembe günkü 3. maç mağlubiyetinde yedek kulübesinden ilk 11’e geçti ve buna 42 sayı atarak Clippers’ın sezon sonrası maçında dördüncü en yüksek toplam sayıyı attı.

Koçu Tyronn Lue, prodüksiyonun ardındaki hazırlığı ve basket yağmurunun ardındaki ateşi görünce şaşırmadı. 2021’de Portland’dan takas yoluyla Clippers’a katılan Powell, Bryant’ın eski Lakers takım arkadaşı ve Jordan’ın Wizards takım arkadaşı Lue’ya Bryant’ın antrenman rejimi ve zihniyeti hakkında sorular sordu.

“Ona Kobe’den bahsettim, eğer antrenmanlarını izlemek istiyorsanız 4.30’da kapıda olmanız gerekiyor. [a.m.]dedi Lue. “Antrenmanlarına 5 yaşında başladı. Bence sadece mükemmel olmayı isteme ve çok çalışma zihniyetini benimseyerek bunu kesinlikle anladı.

“Her gün bu tür bir çalışma yaptığınızda, her gün çalıştığınızda, iyi oynayacaksınız.”

Clippers guardı Norman Powell, Perşembe günü oynanan ilk tur play-off serisinin 3. maçında Suns’a karşı bir dizi turnike ve smaç yaptı.

(Ashley Landis / Associated Press)

Clippers’ın tüm planların gerçekleşmeyebileceğinin hatırlatılmasına ihtiyacı yok. Bu, Leonard’ın ya da George’un ya da her ikisinin de sezon sonunda yaşadığı üst üste üçüncü yıl, takımın şampiyonluk hırsının yerini Lue’nun “söndürdüğünü” kabul ettiği yokluklara bıraktı. Hiçbir şey kolay elde edilmedi. Ve Powell için zorlu rotayı takip ederek şekillenen kariyerindeki son olaydan daha uygun bir olay örgüsü olamaz.

Powell, “Bu tutkunun, dürtünün ve inancın küçükken Kobe’nin tüm videolarını izlerken olduğunu hissettim” dedi. “Bu zihniyet orada oluştu ve sanırım sıkı çalışmanın, kararlılığın ve bir şeyleri çözmenin yapı taşlarına zaten sahiptim. Annemin, amcalarımın yaptığı her şey, onların nasıl ilerlediklerini ve aileyi geçindirmenin ve hayatta yön bulmanın farklı yollarını bulduklarını görünce, bu yapı taşları zaten benim içimdeydi.

Geçimini erkenden sağlamakla görevlendirildi. Bir Noel’de Powell, annesi Sharon’dan bir PlayStation 2 konsolu istedi. Daha sonra başının belaya girdiğini hatırladı ve ağacın altında aniden sadece kız kardeşlerine hediyeler belirdi. Üzgün bir şekilde, o sabah annesi ondan dolaptan bir şey almasını istedi ve içinde sarılı bir PlayStation vardı.

“Annem bana ders veriyordu” dedi.

San Diego’daki Lincoln Lisesi’nde daha fazlası vardı. Cep telefonu istiyordu. Annesi evet dedi; eğer bunu akademik onur listesine girerek kazandıysa. Powell telefonu aldı ve daha sonra San Diego Eyaleti kampüsüne ziyaretler düzenlemek için kullandı; burada Aztek muhafızı ve aynı zamanda eski bir Aztek yıldızı olan Leonard’ın lise takım arkadaşı olan gelecekteki Clippers asistanı Jeremy Castleberry tarafından ağırlandı.

Powell’ın basketbola olan iştahı, benzer şekilde kararlı olan Leonard üzerinde de bir izlenim bıraktı. Halen lisede olan Powell’ın öğrenci eğlence merkezinde Leonard ve takım arkadaşlarına karşı bir oyun istediği ziyareti hatırladı. Oyunun “öldüğünü” söyleyen Leonard, takım arkadaşlarının uzun bir sezonun ardından oynamaya isteksiz olduğunu ancak “onun rekabetçi doğasını, ne kadar agresif olduğunu ve basketbol oynamayı sevdiğini görebiliyordunuz” dedi. “Bu, Norm’la ilgili o ilk anılarımdan beri değer verebileceğim bir şeydi.”

Powell UCLA’yı seçti – ancak Ben Howland’ın koçluğundaki sınırlı hücum rolü nedeniyle hayal kırıklığına uğrayan Powell neredeyse San Diego Eyaleti’ne transfer oldu, ancak UCLA’da çalışırken Powell’la yakınlaşan eski Bruins yıldız guard Tyus Edney ile yaptığı toplantı sırasında istifa etmekten vazgeçti. basketbol personeli. Powell kaldı ve Steve Alford’un koçluğunda gelişti.

Alford, Powell’ın kendi hazır giyim şirketi için “Zorluğu Anla”yı seçtiğini hatırlayınca güldü.

Alford, “Çok normal,” dedi. “İşte o kişi. … O her zaman menajerini kapıp, takım arkadaşını kapıp spor salonuna giren adamlardan biriydi.”

Edney, 2015’teki draft gecesinde Powell’ın ailesiyle birlikte oturduğunu, Powell’ın antrenmanlarda kendisinden daha iyi performans gösterdiğini hissettiği oyuncuları hatırlamıştı.

Edney, “Bu onun hikayesi” dedi. “Hatta ona şöyle dedim: ‘Norm, yol bu. Yaptığın şey bu. Bu neredeyse senin süper gücün,’ sıkıntı onun süper gücü gibidir. Onu motive ve motive tutar.

“Bu iş bittiğinde neredeyse onu görebiliyordunuz, tamam mı, siz beni böyle mi sanıyorsunuz? İzin ver sana bundan daha fazlası olduğumu göstereyim.”

Bu Powell’ın kariyerinin ayırt edici özelliği olarak kaldı. Clippers’ın Eylül ayında antrenman kampını açtığı sabah, takım arkadaşları tesadüfen Las Vegas’taki bir spor salonuna giderek Powell’ı (beş yıllık, 90 milyon dolarlık bir kontratla güvence altına aldıktan sadece bir yıl sonra) Diggs’le birlikte erken bir antrenmanı tamamladıktan sonra terden sırılsıklam bir halde buldular. ve Clippers koçları.

Şampiyonluk hırsıyla başlayan sezon artık potansiyel bir ilk turdan çıkışla karşı karşıya. Clippers, artık ekstra motivasyona ihtiyaç duymayan Powell’a yönelecek.