LeBron James 46 sayı attı ama Clippers, Lakers’ı yendi.

Birumut

New member
Rob Pelinka, Salı günkü maçtan önce solunda Rui Hachimura ile oturuyordu; genel menajer en yeni alımını açıklarken Lakers’ın geleceği sohbet konusuydu.

Bu hafta bir ticarette alınan eski piyango seçimi Hachimura, takımın bir aydan fazla bir süredir ilk kez yıldız forvet Anthony Davis’i geri alabileceği Çarşamba günü çıkış yapacak.

Austin Reaves, tam hızlı bir antrenman yaparak daha önce önemli bir engeli aştı ve gardiyan arkadaşı Lonnie Walker IV’ün geri dönmeye daha da yakın olduğu düşünülüyor.

Yakında Lakers daha iyi olacak.

Ancak Clippers’a karşı Salı gibi geceler bariz soruyu gündeme getiriyor: Yeterince iyi olmak daha mı iyi?

Lakers, geceye Clippers’ın sadece bir maç gerisinde mağlubiyet sütununda girmesine rağmen, bunu çözmeye çalışan bir takım ile yeterli olup olmadığını anlamaya çalışan bir takım arasındaki farkların oldukça açık olduğunu gösterdi.

Antrenör Darvin Ham oyundan vazgeçtiğinde, LeBron James yedek kulübesindeki bir sandalyeye yığılmıştı. Russell Westbrook ve Dennis Schroder tartıştı. Ve yakında 133-115 yenilecek olan Lakers, sağlam bir şekilde mağlup oldu.

James, “Hataya yerimiz yok,” dedi.

Clippers, Lakers’ı fiziksel ve ustaca domine ederken, üçten sonra üçü tüketti. Memphis Grizzlies’e karşı hayatta kalabildikleri alanlarda ve Portland’da Lakers sendeledi, James işin çoğunu tek başına yapmak için ayrıldı.

James ilk kez Clippers’a karşı 40 sayılık hedefi gölgede bıraktı — 30 takımın onu bu sınırın altında tutan sonuncusu. Tek elli bir çarpmada yaptı. Bir sonraki smacı daha sonra Clippers’ın galibiyetini 14’e düşürdü ve Westbrook’un yanındaki bir asist, Lakers’ı 11’e getirdi. 46 puanla bitirirdi.

Ancak iki Westbrook top kaybı, oyunu donduran ve koç Tyronn Lue’nun şehir içi rekabete karşı namağlup kalmasını sağlayan 8-0’lık bir seriyi tetiklemesine yardımcı olduktan sonra ivme Clippers’a geri döndü.

Ham, “Fişi çekmek için idari bir karar verdim” dedi.

Clippers 19 üçlük isabeti kaydetti, George 27 sayıyla liderliğini sürdürdü, Kawhi Leonard 25 ve Norman Powell 22 sayı buldu.

Ham, “Onları gerçekten zor şutlara zorluyorduk,” dedi. “Ve onlar sadece onları yapıyorlardı.”

Westbrook 17 sayı attı ancak sahadan 13 sayı dört şut çekti. Sadece iki top kaybı yaptı, ancak bunlar acımasız bir zamanda geldi ve Lakers’ın geri dönüşünü sekteye uğrattı.

Yardım geliyor olabilir – Ham, Davis’in Çarşamba günü San Antonio karşısında müsait olacağını söylemedi, sadece sabah doktorlar tarafından yeniden değerlendirileceğini söyledi.

Maçtan önceki diğer konular ise daha az belirsizdi.

9 Şubat takas son tarihi hakkında konuşan Pelinka, ekibin kadroyu geliştirme arzusunu bir kez daha yineledi. Yine de, nadiren terimleri bu kadar açık bir şekilde ifade etmiştir.

Clippers guardı Terance Mann (14), Salı günü Crypto.com Arena’da ilk yarıda Lakers guardı Patrick Beverley’den (21) topu aldı.

(Gina Ferazzi / Haberler)

“Lakers için hesap şampiyonluk kazanıp kazanamamak. Pelinka, “Arada veya artan bir büyüme yok” dedi. “Fırsatları analiz ederken, bunu bu mercekten yapmalıyız. Ve bunu sezon başında söyledim, sonuna kadar gitme ve bir şampiyonluk kazanma fırsatı varsa, orada olduğunu hissedersek tutunacağımız hiçbir kaynak yok.

“Aynı zamanda, erken bir kurşun sıkmak ve daha sonra yapabileceğiniz daha iyi bir şampiyonluk hamlesi varken mermiyi kullanmamak tamamen akılsızca bir şey olur.”

Lakers’ın herhangi bir anlaşmadaki en iyi varlıkları, 2027 ve 2029 ilk tur draft seçimleri olacaktır ve şu ana kadar Lakers, akıllarında ikisini (veya her ikisini) devreye sokmaya değecek bir anlaşma bulamadı.

Hachimura’nın satın alınması bir nevi uzlaşmayı temsil ediyor, Lakers şu anda ön sahada bazı kadro ihtiyaçlarını karşılayabilirken, yeterince genç bir oyuncuyla uğraşıyor ve aynı zamanda gelecekte değer potansiyeli de vaat ediyor.

Hachimura, “Benim adıma bilirsiniz, sanırım topa şut atabilirim – üçlük, orta mesafe şut atabilirim, çembere hücum edebilirim,” dedi. “Topsuzken bile, kesmek ve bir şeyler yapmak benim için iyi. Ribaund alabilirim, topu itebilirim falan, böylece pek çok şey yapabilirim. Bence harika olacak.”

Japon olan Hachimura, Gonzaga’da üniversitedeyken Los Angeles’ta oynamanın ona şehirde yaşamak istediğini söyledi.

Pelinka, anlaşmanın Lakers’a sezon dışında Hachimura ile yeniden sözleşme imzalama şansı vermesini umduğunu söyledi.

“Birincisi, kesinlikle havayı seviyorum. Burada aile dostlarım var, burada birçok arkadaşım var” dedi. “Burada da çok Japon var. Sanırım burası benim evimmiş gibi hissettirdi.

“Japonya’ya yakın – buradan sadece dokuz saat uzaklıkta.”

Hachimura için bu nispeten yakın. Lakers için, Salı günkü dengesiz performanstan önce kesinlikle çekişmeye daha yakın hissettiler.

Ve ister önemli bir oyuncunun sakatlığı, ister kadro, bunu düzeltmek için her an hazırlar.