Mason Plumlee, Clippers’ın 2023-24’te neler başarabileceği konusunda iyimser

Birumut

New member
LAS VEGAS —

Mason Plumlee, Cuma öğleden sonra Nevada Üniversitesi, Las Vegas’taki Thomas & Mack Center’a vardığında ve Clippers’ın oynadığı bir Yaz Ligi maçını izlemek için saha kenarında oturan Clippers yöneticileri ve koçlarından oluşan birliğe doğru ilerlerken, teknik direktör Tyronn Lue, izleyenler arasındaydı. “Tekrar hoş geldiniz!” 6-foot-11 merkeze.

Sadece birkaç gün önce, Plumee’nin onu Şubat’ın son takas tarihinde Charlotte’tan alan takıma geri dönmesi için yaptığı bir yıllık, 5 milyon dolarlık serbest oyuncu sözleşmesi resmiyet kazanmıştı. Plumlee, bir devrilme noktasında bir takıma geri döner, hâlâ şampiyonluk hırsları barındırır, ancak artık favori olarak tartışmada olmadıkları bir Batı Konferansı’nda oynar.

Bir gözü bu sezon kazanmaya ve 2024’te yeni Inglewood arenalarına girerken bir sıçrama yapmaya odaklanan Clippers, Ekim ayında eğitim kampını inceleme altında açacak.

Şubat ayında takıma katıldıktan sonra 33 yaşındaki Plumlee, maç başına yaklaşık 20 dakikada ortalama 7,5 sayı ve 6,9 top kaybıyla yaklaşık %73 şut kaydetti. Clippers, geçen sezonun ilk yarısını gerçek bir yedek pivot olmadan geçirdi ve bu stratejiyi tekrarlamak istemedi. Plumlee’yi imzalamak bundan kaçındı – gerçekten de Clippers için tekrar hoş geldiniz.

Plumlee Cuma günü Haberler ve diğer medya kuruluşlarıyla serbest oyuncu dönemi, Clippers’ın normal sezonda nasıl daha rekabetçi olabileceği ve takımın kadro değişiklikleri hakkında konuştu. Bu röportaj netlik için düzenlendi ve özetlendi.

Bir oyuncu olarak daha önce hiç serbest oyuncu deneyimi yaşamamış olanlar için, zamanın gelip de takımların sizinle resmi olarak konuşmaya başlamasının nasıl bir şey olduğunu açıklayabilir misiniz?

Aynı anda çok şey oluyor çünkü senin de dediğin gibi iletişim yok ve sonra birdenbire insanlarla konuşabiliyorsun. Sadece aramaları cevaplayın ve anlamaya çalışın, kişisel olarak benim için amaç en iyi basketbol durumunu bulmaktı ve bunu yaptığımı hissediyorum ve geri döndüğüm için mutluyum.

Yani senin durumunda bu yüz yüze değil telefonda mı oluyordu?

Evet. Bazı adamları şahsen ziyaret edersin, diğerlerini ise sadece ararsın. [Smiles] Düşük bakım.

Menajerin bir kazanan olmak istediğini söyledi ama başka fırsatların varmış gibi görünüyordu, öyleyse neden bu takıma geri döndün?

Sadece kadroya inanmak ve Ty ve ekibi için biraz playoff deneyimi yaşamak. Bana göre, ilk birkaç maçı Paul olmadan bile çok iyi oynuyorduk. [George] yine de bu konuda ve bu gruba kişisel bir inancım var ve bu, parçası olmak istediğim bir şey.

Clippers pivotu Mason Plumlee, solda, 5 Nisan’da Lakers’a karşı oynanacak maç öncesi ısınırken takım arkadaşları Kawhi Leonard, pivot ve Nicolas Batum’un önünde şut çekiyor.

(Luis Sinco / Haberler)

Takıma sezon ortasında geldin ve playofflar dahil 28 maç oynadın. Gruba tamamen entegre olmak için gerçek bir eğitim kampının hepiniz için ne yapabileceğini düşünüyorsunuz?

Bu şeyler her zaman yardımcı olur. Sezon içi takaslar kolay değil. Sanırım benim için daha önce bir tane yaşadım ve bu yüzden deneyime sahip oldum ve bu sefer daha iyi bir yaklaşıma sahiptim ama bana göre Bones [Hyland] bizim için iyi oynadı ama ona daha genç bir oyuncu olarak bir eğitim kampı verdi; belli ki Eric [Gordon] ve Russ [Westbrook] iyi oynadılar ama onlar daha deneyimli oyuncular, bu yüzden bir antrenman kampı yapmak, sezona hazırlanmak bana sadece yardımcı olabilir.

İkinci birim ile oynarken işe yarayan, bazen top hakimiyeti ve kolaylaştırıcı olarak oynayan ne buldunuz?

Kimin aracılığıyla oynadığını anlamak gibi. Norm [Powell] O adamlar düştüğünde bizim için harikaydı, gerçekten büyük maçları vardı ve sadece kimin oyun oynadığını anlayın ve onlara yardım edin.

Birkaç sezon önce, birkaç Clippers oyuncusu sezon dışında bir araya geldi ve geri çekildi. Bu ay veya gelecek ay takım arkadaşlarının bu sezon dışında bir araya geleceğinden söz ediliyor mu?

Bence olur böyle şeyler. Adamların hafta başlarında burada çalıştığını biliyorum. Bazı adamlar Los Angeles’ta ve diğer şehirlerde bir araya gelecek, bu yüzden hepimiz iletişim halindeyiz ve bu şeyler organik olarak oluyor.

Bu sizin 11. sezonunuz olacak, çok şey gördünüz ama bu sezon sezon içi turnuvaya yeni bir şeyler getirecek. NBA’in yeni sezon içi turnuvası hakkında ne biliyorsunuz ve ne düşünüyorsunuz? gibi olacak?

Dürüst olmak gerekirse, COVID öncesi önerildiğinde bazı sendika toplantılarında bulunduğumu hatırlıyorum, ancak buna gerçekten ayak uyduramadım. Bence bu gerçekten harika. Bazı Avrupa liglerinden ve diğer bazı sporlardan ilham aldığımı biliyorum, bu yüzden harika olduğunu düşünüyorum. Anladığım kadarıyla burada Vegas’ta oynuyoruz, değil mi? Taraftar katılımının gerçekten iyi olacağını ve uğruna oynanacak bir şey olacağını biliyoruz.

Yarı finaller ve final Las Vegas’ta oynanırken, bilardo oyunları normal sezon programına dahil edilecek.

Daha fazla vurgu yapar – bazen normal sezon maçlarının 82 maçına bir şeyler eklemek iyidir.

Şu andan itibaren, esasen geçen yılki kadroyu geri getiriyorsunuz. Yaralanmalar seni her şeyden çok raydan çıkardı. Sağlıklı olduğunuz sürece istediğiniz yere gidebileceğiniz konusunda ne kadar rahatsınız?

Demek istediğim, yapmak istediğimiz her şeyi yapacak yeteneğe sahibiz. Dediğin gibi sağlıklı ol, iyi oyna ve kendine bir şans ver. Bu yüzden buraya geri dönmek istedim.

Clippers pivotu Mason Plumlee, Phoenix Suns'a karşı topu kontrol ediyor.

Clippers pivotu Mason Plumlee, Nisan ayında Phoenix Suns’a karşı oynanan Batı Konferansı playofflarının ilk turunun 5. maçında topu kontrol ediyor.

(Mat York / Associated Press)

Clippers, KJ Martin’i öne aldı, oyunundan ne görüyorsun?

Onun süper atletik olduğunu biliyorum ve iyi şut attığını da anlıyorum, bu yüzden onun pozisyonunda olması benim için bir asansör olacak.

Takım Russell Westbrook’u da geri getirdi. ben cBunun hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum.

Oyun kurucu pozisyonundan, antrenman kampından inşa edebilmekten bahsediyorsunuz, bu pozisyondaki şeyler de yardımcı olacak gibi, bu yüzden bizim için gerçekten iyi oynadı ve geri döndüğü için mutlu.

Lawrence Frank (Clippers’ın basketbol operasyonları başkanı) sezon sonunda takımın normal sezonu daha ciddiye almasını istediğini söyledi. Geçen sezonun sadece üçte biri kadar ortalıktaydın, bu yüzden bunu sana sormak biraz haksızlık olabilir ama normal sezonu daha ciddiye alman senin için ne anlama geliyor?

Yıl sonu toplantısında söylediği göze çarpan şeylerden biri, yanlış anlamak istemem ama ilk üçe girmeyen bir takımın kazandığını sanmıyorum. Doğru, bence normal sezon boyunca takımlara, Doğu’daki diğer yarışmacılara veya Batı’daki playofflarda eşleşebileceğiniz takımlara mesajlar gönderiyorsunuz. Yani, evet, normal sezonda sıralama için büyük önem var, ama aynı zamanda lige bu yılki görevinizin ne olduğunu bildirmek de bir bakıma.

2017’den 2020’ye kadar Denver ile oynadın. Bu sezonki şampiyonluk koşularından “işe böyle yaklaşmamız gerekiyor” diyebileceğin bir şey gördün mü?

Bana göre koşuları, bir taraftar olarak diğer şampiyona koşuları gibi, savunmada pek çok küçük şeyde sağlamdılar, hücumda bir takım olarak topla nereye gittiklerini biliyorlardı, çocuklar rollerini gerçekten biliyorlardı ve harika bir playoff oynadılar. Etkileyiciydi.