NBA: Chris Paul, Lakers ve Clippers’ın planlarına nasıl dahil oluyor?

Birumut

New member
Perşembe günü NBA draftı ve serbest oyuncu döneminin resmi olarak ay sonunda başlamasıyla birlikte, yeni bir sezon sonu daha geldi. Her ne kadar Charlotte’un ikinci genel seçimde ne yapacağı, Portland’ın üçüncü sıradan ne yapacağı ve All-Star guard Damian Lillard’ın geleceği gibi sorular tartışmanın büyük bir kısmına yön vermiş olsa da, her zamanki gibi Lakers ve Clippers öne çıkıyor. spekülasyona girdi.

Times’ın NBA yazarları Dan Woike, Broderick Turner ve Andrew Greif, oyun kurucu Chris Paul’un her iki takımın planlarına nasıl dahil olabileceğini tartışıyor.

AG: Chris Paul’un Los Angeles’a gelişinden yaklaşık 11,5 yıl sonra aynı konuşma tekrarlanıyor: Paul müsait olabilir, peki Lakers mı yoksa Clippers mı onu alacak? Bu ayın başlarında Suns’ın Paul’u serbest bırakabileceği haberi duyulur duyulmaz, ligin içindekiler Los Angeles’a dönüşün onun NBA’deki son sezonları için tartışmasız en olası yol olduğunu düşünmeye başladılar. Aynı zamanda herhangi bir hamlenin zamanlaması, Washington’un yakın zamanda bir karar vermek istediğine inanmayan lig kaynakları tarafından sorgulanıyor.

Bu, 2011’de gelişmekte olan All-Star ve franchise’ın temel taşı olduğu için imrenilen Paul’ün aynı versiyonu değil. Şu anda 38 yaşında ve Phoenix’teki sezon sonrası performansı sıklıkla sakatlıklarla gölgeleniyordu. Ama hâlâ hücumda oynayabilecek en iyi hücum oyuncularından biri. Clippers’ın yeniden bir araya gelmekle ilgilendiğini, takımdan bu konuda kamuoyuna konuşma yetkisi olmayan kaynakların söylediğine göre. Lue’nun Doc Rivers’ın asistanı olduğu dönemde Clippers’la çakışan sezonları nedeniyle Clippers koçu Tyronn Lue’ya önceden var olan ve güçlü bir güveni var. LeBron James’le oldukça yakın olduğu biliniyor. Dan ve BT, Paul kariyerinin bu aşamasında Lakers’ın ilgilendiği biri mi?

BT: Lakers’ın Chris Paul’u kadrosuna katmak isteyeceği kesin, ancak bu yalnızca tecrübeli oyuncular için geçerli. Eğer bunu Lakers’tan alırsa, bu Lakers için iyi bir anlaşma olur ve Austin Reaves ile Rui Hachimura’yı muhtemelen maaş limitlerini çok fazla etkilemeden tutmalarına izin verir. 38 yaşındayken soru şu: CP’nin vücudunda ne kadar kaldı? Peki Lakers, D’Angelo Russell’la yeniden sözleşme imzalarsa yedek oyuncu olmaya istekli olur mu? CP son birkaç yılda da sakatlık sorunlarıyla uğraştı ve Lakers’ın Anthony Davis ve LeBron James’i de ilgilendirecek kadar sorunu var.

DW: BT’nin ilginç bir noktaya değindiğini düşünüyorum; Russell ve Paul arasında kim kimi destekleyecek? Bana söylenene göre, yaş ve sakatlık endişeleri nedeniyle Chris Paul’un oyun kurucu olması, oyun kurucu olmaması fikri vardı. İdeal olarak, normal sezonda Paul’ün play-off’lara kadar taze kalmasını sağlamak için yükü hafifletebilecek bir oyuncu bulursunuz. Peki bu işe yarayabilir mi? Şüphelerim var. Paul, kariyerinin ilerleyen dönemlerinde topsuz oyuncuya geçiş yaparak harika bir iş çıkarmış olsa da, takımın temel yapısından daha da uzağa itilirse ritimde kalabilme yeteneği hakkında sorularım olacak. O talepkar bir lider ve uçlardayken bunu yapmak zor.

BT’nin dediği gibi, Lakers’ın ilgisinin neredeyse tamamen serbest oyuncu olarak, ideal olarak minimum düzeyde olduğunu düşünüyorum. Belki gerekirse mini orta seviye istisnaya da girerler. Bütün bunlar söyleniyorken, Paul’ün bir yarışmacı için hala gerçek değeri olması gerekir. O, hücumu mükemmel bir şekilde organize edebilen harika bir oyuncu. O çok iyi bir rakip. Körü körüne kaydolmadan önce uyum, ilişkiler ve sağlık hakkında sorular sormalısınız, ancak bu sorular en azından giderek daha az ciddi hale gelir.

AG: Bahsettiklerini göz önüne alırsak Dan, Paul’ün Clippers’ta daha büyük bir sorumluluğa sahip olacağını düşünüyorum. Açık olmak gerekirse, benim anladığım kadarıyla Paul’un peşine düşmek Russell Westbrook’la yeniden sözleşme imzalamaya engel teşkil etmeyecek. Ancak Clippers’ın Paul’e olan ilgisi, Paul George ve Kawhi Leonard’la eşleşecek doğru oyun kurucuyu bulmak için yıllardır süren arayışlarına dayanıyor. Lue ve George geçen sezon, Paul’ün hala vücut bulmuş hali olduğu bir yetenek türü olan “saf” bir oyun kurucu ekleme arzularını pek gizlemediler. Lue, son üç sezonda yıldızlarından zaman zaman talepte bulunmak zorunda kaldı ve Paul’un da benzer şekilde talepkar tarzı, soyunma odasına başka bir sorumluluk katmanı ekleyebilir.

DW: Lakers, tercihlerinin geçen sezon kurdukları takıma geri dönmek olduğuna dair çok güçlü sinyaller verdi. Austin Reaves ve Rui Hachimura’nın yeniden imzalanmasıyla yönetiliyor. Ancak perşembe günü yapılacak draftta bunun doğru olup olmadığına dair ilk bakışı sunacağını düşünüyorum. Kimi seçtikleri hakkında fazla bir şey okumam. Kadroya oyuncu eklemek için Malik Beasley ve/veya Mo Bamba’nın sözleşmelerini kullanarak seçimi kullanıp kullanmadıklarını daha çok merak ediyorum. Elbette bu yaz draft gecesinde kimi alırlarsa onu kullanabilirler, ancak perşembe günü serbest oyuncu dönemi öncesinde ilk sinyal olacak.

AG: Durumun Washington’da satın alınacağı ve serbest bir oyuncu olarak bir sonraki takımını seçebileceği noktaya gelmesi durumunda Paul’un hangi takımı seçeceği büyüleyici olurdu. Her iki takım da hemen rakip olmakla övünebilir. Eğer Paul serbest oyuncu olacaksa seçim onun. Washington Wizards’ın bir üyesi olarak seçim, Clippers’ın genel menajerliği görevinden daha geçen ay ayrılan ve Washington’un basketbol operasyonlarını yöneten Michael Winger’ın da seçimi. Ve Winger’ın da herkes kadar iyi bildiği şey, Clippers’ın sunabileceği her türlü varlıktır ve takımın sahibi Steve Ballmer’ın lüks vergisini iyi bir şekilde harcama konusundaki istekliliği, takımın ön ofisine, maaşlarla eşleşecek şekilde oldukça yüksek maaşlar verdi.

Paul’e ilk etapta gelecek sezon için yaklaşık 15 milyon dolar garanti verilmişti ancak bunun Washington ile ticareti kolaylaştırmak için 25 milyon dolara çıkarıldığı düşünülüyor. Clippers bu rakamda bir takası birçok yolla başarabilir. Paul’u getirmek zaten bol miktarda bulunan kadroya bir gardiyan daha eklemek anlamına gelir, bu da gardiyan Eric Gordon’un 20,9 milyon dolarlık maaşını muhtemelen hedeflerden biri haline getiriyor; bu maaş 28 Haziran’da garanti altına alınacak. Bana göre, oyun kurucu ihtiyaç alanını dolduracak bir transferin, takımın Marcus Morris, Robert Covington ve Nicolas’tan oluşan mevcut uzun forvet rotasyonunun iyileştirilmesi gibi başka bir önceliğe de nasıl yardımcı olabileceği dikkat edilmesi gereken bir şey. Batum. Hepsinin sözleşmeleri gelecek sezondan sonra sona erecek. Geçtiğimiz haftalarda (gelecek sezon 17,1 milyon dolar kazanacak olan) Morris, geçen sezonun sonlarında yaptığı ani rol değişikliğinden ve takımın bu konuda kendisiyle zayıf iletişim kurmasından duyduğu hoşnutsuzluğu lig çevrelerinde dile getirdi. Gelecek sezon 11,6 milyon dolar alacak olan Robert Covington’u bir sezon daha takımda tutma isteği nasıl? Sonuçta o kadar seyrek kullanıldı ki bir takım arkadaşım bana, oynama süresinin azlığının “sezonun en büyük gizemi” olduğunu söyledi. Takımın Batum’u takımda tutmak istediğini düşünüyorum.