Paul George ve Clippers tartışmalı sözleşme uzatmasını tartışıyor

Birumut

New member
HONOLULU —

Paul George ve Clippers, üç yıl önce sözleşme uzatma konusunda en son tartıştıklarında, All-Star guard uzun vadeli bir sözleşme imzaladı ve bunun bir gün emekli olma arzusunun bir parçası olduğunu söyleyerek mutlu bir şekilde imzayı attı. bir Clipper.

George ve Clippers yeni bir uzatmayla ilgili görüşmelere devam ederken, Çarşamba günü Hawaii Üniversitesi’ndeki antrenman kampının ikinci gününde yaptığı açıklamada, Clipper olarak kariyerinin son bölümünü oynama arzusunun aynı kaldığını söyledi.

George, “Eğer bana kalırsa kesinlikle,” dedi. “Harika bir organizasyonla, kazanmaya inanan ve kazanmak için elinden geleni yapan bir organizasyonla evime döndüm. Neden? Neden burada emekli olmuyorsunuz? Eğer bunu başarabilirsem, Clipper’dayken birden fazla şampiyonluk için yarışabilirsem ve evimde oynadığımı ve harika bir şey yaptığımı söyleyebilseydim bu bir rüya olurdu. Yani evet, gündemimin ilk sırasında bu var.”

Yanıtındaki “eğer”, rakip yöneticilerden menajerlere kadar NBA’deki pek çok kişinin bilmek istediği sorunun altını çizdi: Şampiyonluk hırsları sıklıkla sakatlıklar nedeniyle raydan çıkan George ve Kawhi Leonard ortaklığının beşinci sezonuna girerken, tam olarak ne olacak? Clippers’ın uzun vadeli veya maksimum değerde bir anlaşma teklif etme isteği var mı?

Leonard Temmuz’da, George ise Eylül’de uzatmaya uygun hale geldi ve her ikisi de dört yıla kadar ve yaklaşık 220 milyon dolar karşılığında sözleşme imzalayabilir. Her birinin 2024-25 sezonu için bir oyuncu seçeneği bulunuyor.

Takımın basketbol operasyonlarından sorumlu başkanı Lawrence Frank geçen hafta her iki oyuncuyla da yapılan görüşmelerin “bir süreç olduğunu ve birbirimize karşı samimi olacağımızı ancak bu adamların etrafında gelişmeye devam edebileceğimizi ve onların Clippers olarak kalacağını umuyoruz” dedi. .”

Takımın sözleşme görüşmelerinde ne kadar aktif olduğu sorulduğunda George, “aktif, ancak her iki tarafın da aynı fikirde olması gerekiyor ve biz de bunu çözmeye çalışıyoruz” dedi.

Haberler’ın Temmuz ayında bildirdiği gibi, diğer takımların yöneticileri takım ve yıldızların sonuçta kendilerini ne kadar yakın bulacaklarını sorguladılar ve yaşa (George 33, Leonard 32) ve sakatlık geçmişine bağlı olarak uzun veya maksimum değerli sözleşmeler teklif etme konusunda ihtiyatlı davrandıklarını ifade ettiler.

Gelecekle ilgili sorularla karşılaşan tek Clippers George ve Leonard değil.

Clippers’tan Paul George ve Kawhi Leonard yedek kulübesinden izliyor.

(Jae C. Hong / Associated Press)

Marcus Morris Sr., sezonun sonlarında başlangıçtaki uzun forvet işini ve neredeyse tüm dakikalarını kaybettikten sonra hayal kırıklığına uğradı. Süresi dolan sözleşmesi ve belirsiz rolüyle Morris, takas için en iyi adaylardan biri oldu. Temmuz ayında adı, Bostonlu guard Malcom Brogdon’u neredeyse Clippers’a getiren takas görüşmelerinin bir parçası olarak ortaya çıkmıştı. Ancak bu görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı ve Brogdon o zamandan beri Jrue Holiday’i Boston’a gönderen bir anlaşmayla Portland’a takas edildi.

Çarşamba günü Morris, takas görüşmelerinde adını duymanın takımla ilişkisini değiştirmediğini söyledi.

“Olursa olur; eğer öyle değilse, öyle değildir,” dedi Morris. “Dediğim gibi, biliyorsunuz, ben hala bir Clipper’ım, olamadığım sürece de Clipper’ım. Bana ihtiyaç duydukları her konuda takıma yardım etmek için buradayım. Bu böyle. Ben buradayım ve yaz aylarındaydı. Geri döndüm, başlamaya hazırım.”

Morris’e takımda kalmak isteyip istemediği soruldu.

Morris, “Evet, buradayım” dedi. “Ben bir profesyonelim, ne dediğimi anlıyor musun? Buradayım, işimi yapıyorum. Dediğim gibi benden ne yapmamı istiyorlarsa onu yapacağım.”

Sosyal medyadaki Clippers taraftarları arasında Morris’in oyunu özellikle bölücü bir hal aldı. Ağustos ayında, Threads’te “serseri Clipper hayranlarına” atıfta bulunduğu bir gönderide hayal kırıklıklarını dile getirmişti.

Yorum sorulduğunda Morris, “O zamanlar biraz duygusaldım, ne dediğimi biliyorsun, her zaman duygularımın içindeydim” dedi. “Haklıdırlar, kendi fikirlerini söyleyebilirler. Geçen yıl oynayabildiğim kadar iyi oynamadım.

“Biliyor musun, pek çok şey farklı gitti, ama haklı olarak öyle dostum. Biliyorsunuz, hayran kitlesi için daha iyi, hayranlar için daha iyi olmaya ihtiyacım var. Hepimiz bir bütün olarak, ekip olarak daha iyisini hak ettiklerini düşünüyorum. Bence olan budur. Söylediğimi söyledim, söylediğimi söyledim. Ve yapabileceğim tek şey sahaya çıkıp kulüpte iyi oynamak ve onlara haksız olduklarını kanıtlamak.”