Paul George ve Kawhi Leonard, Clippers’a güç vererek Trail Blazers’ı geçti

Birumut

New member
PORTLAND, Maden.

Clippers Cumartesi günü geç saatlerde buraya geldiğinde galibiyet serileri ve koçları yoktu.

Cumartesi günü Los Angeles’ta Orlando’ya mağlup olan ve Clippers’ın geri dönüşünü arka arkaya dört galibiyetle sonlandıran Tyronn Lue, takımın COVID-19 dışı bir hastalık olarak adlandırdığı bir hastalıktan iyileşirken Oregon’a giden uçuşunda takıma katılmadı. Lue’nun yokluğunda sadece üçüncü kez koçluk görevini devralan baş antrenör yardımcısı Dan Craig, takımın onun “yakında geri dönmesini” beklediğini söyledi.

Craig, bir NBA asistanı olarak geçirdiği yirmi yıl boyunca, her ikisi de Miami’deyken, iki kez daha büyük role adım atmıştı ve bu üçüncüsü için fazlasıyla hazırlıklı hissediyordu. Ekip Los Angeles’tan ayrıldığından beri o ve Lue birden fazla konuşma yaptı. Tipik olarak savunma koordinatörü olan Craig, daha sonra bu görevlerde kendisine yardımcı olmak için daha fazla sorumluluk ekleyecek olan asistan Brendan O’Connor ile birden fazla konuşma yaptı.

Ve sonra en büyük çocuğuyla, 7 yaşındaki oğluyla yaptığı ihbarlara kadar giden konuşmalar vardı.

“Endişeleniyor,” dedi Craig gülümseyerek, “Lillard için.”

All-Star tatilinden bu yana NBA’de hiç kimse, hücumda Damian Lillard ve 26 Şubat’taki 71 sayılık gecesinden güç alan maç başına 37 sayı ortalamasıyla lig lideri kadar yıkıcı olmamıştı.

Ancak Clippers ve sadece Craig’in en büyük çocuğu değil, scouting raporunu okumuştu.

Clippers, Lillard’ı sadece dört gün önce Stephen Curry’yi zaptedemeyecekleri şekilde reddederken, Trail Blazers Pazar günü devam edemedi. Bu yüzden Clippers yaptı.

Portland Trail Blazers guardı Damian Lillard (solda), Pazar gününün ilk yarısında Clippers guardı Terance Mann’a karşı sürüyor.

(Steve Dykes / Associated Press)

Clippers’ı 38-34’e yükselten 117-102’lik bir galibiyette Lillard, 17 şutunun sadece dördünü ve sekiz üçlük atışından birini yaptı. Üretim eksikliği, kariyeri boyunca çok sık hakim olduğu, dördüncü çeyrekte yalnızca üç şut çekip bir atış yaptığı debriyaj süresinde en belirgin hale geldi. Orlando son karede 39 sayı attıktan sadece 27 saat sonra Clippers’ın oyun sonu oyunundan ciddi bir dönüş sağladı. Trail Blazers 19 sayı kaydetti.

Yedek kulübesinden 20 sayı atan ve beş üç sayılık atıştan dördünü atan Eric Gordon, “Lillard’la fiziksel olmak istedik ve her zaman onun sadece pası atmasını ve başka birinin işleri gerçekleştirmesini sağlamasını istedik,” dedi. yine son 16’yı oynayarak kritik dakikalar emanet edildi.

Clippers, Çarşamba günü Curry’nin kendilerine 50 sayı asmasını izlemişti. Clippers o maçı kazandı ve Lillard için daha hazırlıklı ayrıldı.

29 sayı atan Paul George, “Bence tam tersi olurdu, Dame’ı erken görseydik, Steph için hazırlanmış olurduk,” dedi. “Steph’i erken gördüğümüz gerçeği, Dame için daha hazırlıklıydık. Gerçekten de başına gelen buydu. Onu aramak zorunda kaldık ve eğer diğer adamlar atış yaparsa, onlar da atış yapar. Ama Dame için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.”

Clippers’ı çevreleyen Minnesota, Golden State ve Phoenix’in önceki 24 saatte kaybettikten sonra, dolu Batı Konferansı sıralamasında yer kazanmak için en iyi fırsattı.

Arkaya dirsek atıp kendini “Tamam” diyen Kawhi Leonard 24 sayı, Russell Westbrook 34 dakikada 9 sayı, 12 ribaund ve 10 asistle oynadı. gün önce, ancak büyük ölçüde farklı sonuçlarla.

Cumartesi günü dinlendikten sonra Leonard’ın dönüşü – hala arka arkaya günlerde oynamıyor – takımın iki yıldızlı dinamiğini geri getirmesi gerekiyordu. Bunun yerine George, beş dakika içinde iki faul aldı ve ikinci çeyreğin başlangıcına kadar kaldığı yedek kulübesine gitti.

İlk yarıdaki ilk dokuz şutunun sekizini kaçıracaktı ve takımının geri kalanı da ilk çeyrekteki 15 sayılık üstünlüğü gibi etkilenmemiş olsaydı, bir akış bulma mücadelesi kolayca fark edilebilirdi. ikinci çeyreğin ortalarında ortadan kayboldu. Leonard’ın Clippers’ın 10 sayısının sekizini attığı ilk çeyrek aralığının dışında, takım, All-Star arasından bu yana 29. sıradaki savunmaya sahip zayıf bir Trail Blazers takımına karşı kontrolü koruyamadı. Teknik direktör Chauncey Billups, tüyo vermeden önce dürüstçe, “Gerçekten büyük kazanmak için gereken cesarete veya sertliğe sahip olun,” dedi. “Birçok neden gösterebilirsiniz, ben de dahil.”

Telden kabloya liderlik etmelerine rağmen, Portland’ın 23’ünü rahat bir şekilde ortadan kaldıramadılar.rd– dereceli hücum, Lillard’ın başka türlü akkor halindeki bir sezonun en kötü atış gecelerinden birinde bile. Üçüncü çeyreğin sonlarında, Blazers forveti Trendon Watford, dirseğine yakın bir yerden el atarak topu bir gardiyan yerine döndürerek turnikeye doğru yürüdüğünde, her defans oyuncusunu hazırlıksız yakaladı. Bu, pivot Ivica Zubac ile forvet Marcus Morris Sr arasında bir sohbete yol açtı.

Gecenin bariz son hatalarından biriydi.

George ikinci yarıda geri dönerek üçüncü çeyrekte 10 sayı attı ve sekiz şutunun altısı çemberin içinde veya yakınında kaldı. Dördüncüde dokuz sayı ekledi. Toplamda, ikinci yarıda 10 serbest atış kullandı, Clippers’ın hücumlarını açtığına inandığı türden yokuş aşağı saldırılar.

George, “Dışarı çıkıyorum ve belirli bir şekilde saldırmak ve belirli bir şekilde oynamak istiyorum ve sonra genellikle s’ye gidiyor ve işe yaramıyor,” dedi George. “Ama dürüst olmak gerekirse, yedek kulübesine gitme, neler olup bittiğini bir şekilde yansıtma, neler olduğunu görme şansım olduğunda, dürüst olmak gerekirse, çoğunu kafamdan oynuyorum. Eylemleri, oyunları, beni nasıl koruduklarını oynayın. Ve bazen kendime yavaşlamamı söylemem gerekiyor. Yavaşla, bana testin cevaplarını verecekler. Yavaşla. Oku onu. Ve zamanımı al, bu genellikle her zaman işe yarar.

Pazar çalıştı. Ve Craig soyunma odasına ilk kez bir oyunculuk koçu olarak zaferle girdiğinde, Clippers onu su bardaklarıyla doldurdu ve uzun süredir asistanını ıslattı.