Paul George'un Clippers ile yaptığı sözleşme görüşmeleri neden başarısız oldu?

Birumut

New member
Paul George Los Angeles'tan ayrılmak istemiyordu. Ve Clippers onu ömür boyu burada tutmak istiyordu.

George'un söylediğine göre, bu bilgiyi Philadelphia 76ers'ın 8 numaralı formasını giyerken aktardı.

Pazartesi günkü “Podcast P with Paul George” bölümünde, dokuz kez All-Star seçilen oyuncu, beş sezon sonra Clippers'tan ayrılıp geçen hafta Philadelphia ile dört yıllık 212 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamasına yol açan başarısız sözleşme görüşmelerinin ayrıntılarını açıkladı.

Her şeye, örgüte karşı “hiçbir kırgınlığım olmadığını” söyleyerek başladı.

“Sadece şunu söylemek istiyorum, Los Angeles'tan ayrılmak istemedim. Başlangıçta Los Angeles'tan ayrılmaya çalışmıyordum,” dedi Palmdale'de büyüyen George. “Los Angeles benim yuvam. Bitirmek istediğim yer burasıydı. Los Angeles'ta bir tane kazanmak için olabildiğince çok çalışmak istedim, sanki hedef buymuş gibi, burada olmak ve Los Angeles'a bağlı kalmak”

George'un Clippers ile olan son sözleşmesi, kendisine 2024-25 sezonu için 48,7 milyon dolar kazandıracak olan son yıl için bir oyuncu opsiyonu içeriyordu. George, geçen sonbaharda Clippers'ın kendisine iki yıl ve 60 milyon dolarlık bir uzatma teklifiyle yaklaştığını ve deneyimli oyuncunun bunu “biraz saygısızca” bulduğunu söyledi.

“'Vay canına, vay canına, vay canına. Bu çılgınca,' dedim,” dedi George. “Bu yüzden, 'Hayır, bunu imzalamayacağım,' dedim.”

George, Clippers'ın teklifinin geçen sezonun ilk aylarında “inç, inç, inç” arttığını söyledi. Sonra Ocak ayında, takım diğer yıldız oyuncularından biri olan Kawhi Leonard ile üç yıl ve 152,3 milyon dolarlık bir uzatma anlaşmasına vardı. Bu yüzden George, aynı anlaşmayı istediğini söyledi.

“Ben de 'Bana Kawhi'nin aldığını verin' diyorum. … 'Whi'den fazlasını istediğimi söylemeyeceğim. Bu, ondan daha fazla maaş almamla ilgili değil. Onun aldığını alacağım. Hepiniz ona verin, bana verin.'” dedi George. “Bunu yapmak istemediler.”

George, o noktada sezonun geri kalanı için görüşmeleri sonlandırdığını çünkü “ruh halime uymaya başladığını” söyledi. Clippers'ın playoffların ilk turunda Dallas Mavericks'e yenilmesinin ardından George, takımın kendisine üç yıllık 150 milyon dolarlık bir anlaşma teklif ettiğini söyledi.

George teklifin “uygun” olduğunu düşündü ancak aynı zamanda bir takas olmama maddesi de istedi. George, takımın bunu reddettiğini söyledi, bu yüzden dört yıllık, 212 milyon dolarlık bir anlaşma istedi.

“En azından bana paramı ödeyin,” dedi George. “Eğer beni takas edecekseniz, beni takas edeceksiniz. Ama en azından şimdi serbest oyuncu olsaydım daha fazlasını alabileceğim bir durumda değilim, sadece bu anlaşmayı kabul edin ve beni istediğiniz yere gönderebilirsiniz. [you] İstediğim bir şeydi, şimdi ise istemediğim bir işin içindeyim.

“Bunu yapmak istemediler. Bu yüzden şimdi, artık orada olanlarla eğlenmeye açığım.”

George, 29 Haziran'da Clippers'a sözleşmesinin son yılından vazgeçtiğini bildirdi. George'un menajeri ertesi gün basketbol operasyonları başkanı Lawrence Frank ile görüştü ancak bir anlaşmaya varılamadı. 1 Temmuz'da George, 76ers ile şartları kabul etti.

“Onlar taviz vermeyeceklerdi. Ben de taviz vermeyecektim,” dedi George Clippers için. “Onların 'Biliyor musun, o bizim geleceğimizin bir parçası,' demelerini sağlayacak kadar iyi oynadığımı düşündüm. Bunu başardığımı düşündüm. Bunu hak ettiğimi düşündüm. Kabul ediyorum, oradayken kazanamadık ama şansın bununla çok ilgisi var. Bir birim olarak sağlıklı kalamadık. Ama bunu hak edecek kadar iyi oynadığımı düşündüm.

“Ama o noktada o enerjiyle geri dönüp Los Angeles'ta rahat bir şekilde çalmak doğru gelmiyordu”

George ayrıca Leonard ile özel olarak görüşerek takıma birlikte katıldıktan beş yıl sonra ayrılma niyetini kendisine ilettiğini söyledi – Leonard serbest oyuncuyken ve George Oklahoma City Thunder ile bir takasta. Leonard'ın kararını desteklediğini söyledi.

George, “Bu konuşmayı Kawhi'ye borçluydum” dedi.