Paul George’un sakatlığı: Clippers dizinde burkulma nedeniyle oyundan çıktı

Birumut

New member
Clippers bu sezonun benzeri görülmemiş bir şekilde bitmesini umuyordu.

Serinin ilk NBA şampiyonluğunu kazanma hayalleri artık sönmüyor ama takım çok tanıdık bir zorlukla karşı karşıya: yıldız bir oyuncunun kritik bir dönemeçte kenarda kalması.

All-Star forvet Paul George’un, Crypto.com Arena’da Oklahoma City’e 101-100 yenildiği maçtan bir gün sonra, takım Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sağ dizini burktuktan sonra iki ila üç hafta içinde yeniden değerlendirileceğini duyurdu.

Clippers’ta güncelleme bir ölçüde iyimserlikle karşılandı. Yine de zamanlama, Clippers’ın normal sezonun geri kalanını (9 maç kaldı) sayı, asist ve top çalmada takıma liderlik eden George olmadan idare edeceği anlamına geliyor. Ve Clippers’ın bunu başardığını varsayarsak, sezon sonrası için geri döneceğinin garantisi yok.

Normal sezon 9 Nisan’da sona eriyor. Batı Konferansı’nı yedinci ile 10’uncu arasında bitiren takımların yer aldığı ön eleme turnuvası birkaç gün içinde başlıyor. Play-off’ların ilk turunun 15 Nisan hafta sonu başlaması bekleniyor.

Forvet Nicolas Batum Salı günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, “Hala iyi bir koçumuz ve iyi bir takımımız var, bu nedenle elbette PG bizim için çok büyük bir anahtar” dedi. “Eğer bir süre onsuz geçireceksek, sahaya çıkıp birkaç maç kazanmalıyız.”

Dördüncü çeyreğin bitimine 4 dakika 38 saniye kala ribaunt için mücadele eden ikili, Oklahoma City’li Luguentz Dort’a George’un sağ dizini vurdu, ardından eğilip geriye doğru eğildi. George birkaç dakika sahada kaldı.

Mağlubiyet ne kadar zarar verici olsa da – Clippers’ı Batı’da 38-35’te beşinci sırada bıraktı ve sadece 1,5 maç geride olan Oklahoma City’ye sezon serisinde eşitliği bozma fırsatı verdi – George’u kaybetme ihtimali, takımın üzerinde gölge düşürmüştü. takım. Soyunma odası neredeyse bomboştu ve arena koridorları neredeyse sessizdi.

George, bir at arabasının arkasında, Clippers’ın tıbbi ekibinden bir üyenin eşliğinde arenayı terk ederken sağ bacağını düzleştirdi. Antrenör Tyronn Lue, takımın yöneticilerinden biriyle konuşurken aynı çıkışa doğru baş aşağı yavaşça yürüdükten birkaç dakika sonra dışarı çıktı.

Ekip bu sezon George’un iş yükünü sağ dizindeki sorunlar nedeniyle dikkatli bir şekilde yönetiyordu ancak 8 Mart gibi yakın bir tarihte George kendisinin çok daha iyi durumda olduğunu belirtmişti.

George, “Yapmak istediğim her şeyi ve her şeyi yapabileceğimi hissediyorum” dedi.

Clippers forveti Paul George, Salı günü Oklahoma City karşısında sağ dizinden sakatlandıktan sonra tedavi altına alındı.

(Allen Berezovski / Getty Images)

George Salı günü Thunder’a karşı hissiyatı boyalı alana doğru ilerleyerek, pas toplayarak ve önemli bir smaç için 360 derece dönerek destekledi. Ancak çeyrekten az bir süre sonra George sahada buruşmuş bir halde yatıyordu.

Salı gecesi George’un teste girmesini beklerken belirsizlikle karşı karşıya kalan Batum ve Kawhi Leonard, George’un zamanı kaçırması ihtimaline karşı kadronun derinliğine dikkat çekti.

Batum, 2 Mart’ta sol omzunu sakatladığından beri oynamayan yedek guard Norm Powell’ın “çok yakında geri döneceğini” söyledi.

Bu sezon derinlik tablosunda forvet Batum ve Marcus Morris Sr.’ın arkasında nadiren kullanılan yedek forvet Robert Covington, üç sayılık atışlara ve savunmaya katkıda bulunabilir. Yedek guard Eric Gordon, daha önce eksik bir başlangıç oyuncusunun yerine yaptığı gibi, başlangıç kadrosuna girebilir.

Ancak kadro devamlılığı çok az olan bir takımda kalan dokuz maçla Clippers yeni bir ayarlama aşamasına geçmek zorunda kalacak.

Batum, “Bunun üstesinden gelmeliyiz, siz de yapmalısınız, özellikle onun için” dedi. “Sahada kimlerin olduğuna odaklanmalıyız. Biliyorsunuz, iyi adamlarımız var, harika oyuncularımız var, o yüzden daha önce de oradaydık. Daha önce oraya gitmiş olan bir takım biziz.”

Batum, son üç sezonun her birinin sakatlıklar yüzünden raydan çıktığını gören tecrübesinden bahsetti.

2021’de Leonard, Utah’a karşı oynanan ikinci tur playoff serisi sırasında sezon sonunda dizinden sakatlandı. Clippers seriyi kazanarak ilk Batı Konferansı finallerine yükseldi ancak pivot Ivica Zubac ve Morris’in ek sakatlıklarından sonra Phoenix’e yenildi.

Clippers, kendi deyimiyle “boş yıl”a girerken, Leonard iyileşmesi nedeniyle 2021-22 sezonunun tamamını kaçırdı ve 2022-23 sezonunu şampiyonluk arayışlarının ciddi anlamda devam edeceği sezon olarak çevreledi.

George geçen sezona takımın 1 numaralı seçeneği olarak sıcak başladı ancak dirsek bağının gergin olması nedeniyle üç aydan fazla süre kaçırdı. Mart ayı sonlarında geri döndü ve altı maç oynadı ancak takımın ikinci ve son ön eleme turnuvası maçının olduğu gün NBA’in COVID-19 protokollerine girdi ve bu maç sezon sonu mağlubiyetine dönüştü.

George bu sezon sekizinci kez All-Star seçildi ve 23.9 sayı, 6.1 ribaund ve 5.1 asist ortalamaları yakaladı ve üç sayılık atışlarının %37’sini yaptı. All-Star arasından bu yana 25,8 sayı ve önceki altı maçta da 28,3 sayı ortalaması yakalamıştı. Clippers, hem George hem de Leonard’ın sağlıklarının iyileşmesiyle 5-1 kazanarak ivmeyi yeniden yakaladı.

Şimdi tam da Clippers’ın sezon ortasında Russell Westbrook, Mason Plumlee ve Gordon’la birlikte eklemeler yapmaya başladığına inandığı gibi, bu da bir başka başarısızlıktı.