Russell Westbrook, Clippers’ta lider olabileceğini kanıtlamaya çalışıyor

Birumut

New member
Clippers oyuncuları Eylül ortasında Las Vegas’a vardıklarında, zorlu antrenmanlarla ve takım arkadaşlarıyla vakit geçirecek bir hafta sonu geçirmeyi bekliyorlardı.

Wynn otelinin içinde yer alan lüks restoran Delilah’ta özel bir yemek salonunda akşam yemeğine oturduklarında iPhone’ları beklemiyorlardı.

Geçen Şubat ayındaki sezon ortasında transferinden bu yana ilk beş oyun kurucusu ve hafta sonu mini kampının toplanmasının arkasındaki itici güç olan Russell Westbrook, odanın içinde dolaştı. Maksimum sözleşmesi olanlardan antrenman kampı anlaşmalarına katılanlara kadar mevcut her takım arkadaşı için en ucuz seçenek olarak 1.200 dolarlık perakende satış fiyatıyla bir iPhone 15 Pro Max satın aldı. Gardiyan Norman Powell heyecanla eve varır varmaz silahını çalıştırdı.

Daha sonra Westbrook’un kişisel giyim markası Honor The Gift’den ürünlerle dolu kutular dağıtıldı.

Clippers, diğer birçok takım gibi daha önce de Ağustos ayında San Diego’daki toplantılar da dahil olmak üzere oyuncuların katılımıyla gayrı resmi inzivalar düzenlemişti. Ancak Clippers’ın antrenman kampına başladığı Pazartesi günü pivot Mason Plumlee, Westbrook’u “harika bir ev sahibi” olarak nitelendirerek, “Bizi Vegas’a çıkarırken daha önce böyle bir şey yapan bir takım arkadaşım olmadı” dedi.

Westbrook, hafta sonu boyunca takım yemeklerine ve antrenmanlara katılmanın zorunlu olduğunu açıkça belirtti. Katılmayan oyuncular ise ülke dışından Nicolas Batum ve Ivica Zubac ile Marcus Morris Sr. oldu.

Forvet Amir Coffey, “Hepsi Russ’tı” dedi.

Gardiyan Terance Mann, “Gerçek olduğunu söyleyebilirdiniz” dedi. “İnsanları bir araya getirmek açısından bunu daha önce de yapmıştı.”

Kawhi Leonard ve Paul George’un takıma katılmasından ve şampiyonluk beklentilerini artırmasından bu yana beş yıl geçti, Clippers henüz gerçekleşmemiş bir şampiyonluğu kazanmak için büyük çaba harcadı. All-Star yeteneklerini bir araya getirdiler ve kağıt üzerinde NBA’in en derinlerinden biri gibi görünen bir kadroyla çevrelediler. Yöneticileri ve antrenörleri işe almak ve elde tutmak ve bir grup antrenör, doktor ve oyuncu geliştirme uzmanını işe almak için cömertçe harcama yaptılar.

Ancak nadiren sahip oldukları şey, soyunma odasının sorumluluğunu üstlenen bir liderdi. Ekipteki bazıları liderliğin tanımlarıyla tartışıyor. Leonard konuşmalardan ziyade eylemlere öncelik veriyor. George kendini öne sürerek rahatladı ama özellikle baskıcı değil. Ancak Westbrook geçen sezon geleceğin Hall of Fame oyuncusunun sanki bir oyunmuş gibi antrenmanları bir kenara bırakma isteğiyle takım arkadaşlarını kazandı.

Takım arkadaşlarının açıkça sesini duyurma çabalarının bazen göz devirmelerine yol açabildiği soyunma odasında bile, kadrodaki üst ve alt oyuncular Pazartesi günü Westbrook’un her zaman aktif olan yoğunluğunun ve “zihniyet” ile meşgul olmasının yaygara değil, başka bir şey olduğuna inandıklarını söylediler. else: Bu, tam da durgun bir sezondan çıkan ve önümüzdeki normal sezonda sorumluluk vaazı veren bir takımın ihtiyacı olan şey.

Ve iletişiminin geçen sezon gelir gelmez, yeni telefonları dağıtmadan çok önce ortaya çıktığını da eklediler.

“Toronto’da bir şampiyonluk kazandım ve [Leonard] en çok ses çıkaran kişi değil. Yaklaşımı ve oyunuyla kendini gösteriyor” dedi Westbrook’u, Westbrook’un mezun olduğu okul olan UCLA’ya gittiğinden beri tanıyan Powell. “Ancak takımda Kyle Lowry gibi bir adamın olması, takımda Fred VanVleet gibi sesini duyurabilen ve özür dilemeyen bir adamın olması çok önemli. Yaklaşımı, kişiliği ve rekabet gücü takıma gerçekten yansıdı.

“Tesise adım attığımız ilk günden itibaren bunu gördünüz… buna ihtiyacınız var. O, aklından geçeni söyleyecek, herkesi sorumlu tutacak ve herkesi ayağa kaldıracak bir adam. yani sanırım [coach Tyronn] Lue ve onun Lue olmasına izin veren organizasyon bizim için en iyisi.”

Plumlee, başarılı takımların koçluk personelinin veya ön büronun liderliğinden daha fazlasına ihtiyacı olduğunu söyledi. George’un Oklahoma City’de takım arkadaşı olarak gördüğü Westbrook bu.

George, “Onun her zaman enerjisi vardı, o halde ben kimim ki ‘Hey, bugün bunu hissediyorum ya da yorgunum’ diyeceğim” dedi. “Sahaya her adım attığımda zihniyetim değişti ve bence onun bu takıma kattığı şey de bu. Bence onun değeri bu ve onu burada bu kadar çok istememin nedeni bu.”

Russell Westbrook, Pazartesi günü Clippers medya gününde basketbol toplarına imza atıyor.

(Jason Armond / Haberler)

Kendimi hala elit bir basketbol oyuncusu olarak görüyorum.
— Clippers Russell Westbrook’u koruyor

Westbrook’un profesyonel olarak 16. sezonu olan bu sezona Clippers’la başlaması, kendisi için en iyi şeyin takımın teklif miktarı sınırlı olmasına rağmen serbest oyuncu olarak yeniden sözleşme imzalamak olduğuna inanmasıydı. İki yıllık sözleşmesinin ilk yılı, maksimum sözleşme geçmişinin çok altında, 3,8 milyon dolarla sınırlı.

“Para benim için asla bir itici güç değil” dedi.

Lakers’ta zorlu bir görev süresinin ardından takımın ona karşı gösterdiği sıcak muamele kadar, çocuklarına olan yakınlığı da bir nedendi. Mann, Westbrook’un itibarının “zedelendiğini” söyledi. Geçtiğimiz baharda Clippers’taki kariyerinin yeniden canlanmasından bu yana Westbrook’u destekleyen çok sayıda mevcut ve eski takım arkadaşından biri.

Westbrook, “Savunmama gelen pek çok şey, hiçbir zaman doğru olmayan ya da aslında hiç yaşanmamış uydurma söylentilerdir” dedi. “Bence asıl önemli olan, erkeklerin dürüst oldukları ve dik durdukları için minnettar olmam ve bunu hafife almıyorum.”

Kasım ayında 35 yaşına girecek olan Westbrook, kariyerinin sonuna ne kadar uzakta olduğunu düşünmedi. Hala ağır hücumu hızlandırmaya (“koşacağız”) ve daha küçük oyunculara karşı uyumsuzlukları “cezalandırmaya” odaklandığını söyledi.

“Ben hâlâ herkes kadar hızlıyım, herkes kadar yükseğe zıplayabiliyorum” dedi. Kendimi hala elit bir basketbol oyuncusu olarak görüyorum.

Bu sezon eski MVP haline ne kadar benzeyebileceği en iyimser tahminlerin bile tahmin edemeyeceği bir şey. Geçen sezon Clippers’ta Lakers’a kıyasla saha içi ve üç sayılık atışlarda neredeyse yüzde yedi puan daha iyi şut attı ama bu devam edeceğinin garantisi değil. Bu yaz kadrosunda toptan değişiklik yapamayan veya yapmak istemeyen bir takım için Clippers, şampiyonluk hedeflerini inandırıcı kılmak için mevcut oyuncularının bir sıçrama yapmasına ihtiyaç duyacak.

Clippers’ın Westbrook’tan alacaklarını kesinlikle bildikleri şey, Eylül ayında Delilah’taki yemek odasında ve Vegas’taki sahada gördükleri şey: eşit derecede talepkar ve davetkar olarak adlandırdıkları bir takım arkadaşı.

George, “Bu şeyler onun çok bulaşıcı olduğu sahanın dışına sızıyor” dedi. “Takım arkadaşlığına ve liderliğe değer verdiği gibi. Bu çok şey ifade ediyor.”