Russell Westbrook’un Clippers’taki ilk maçı Terance Mann’a dakikalara mal oldu

Birumut

New member
Kawhi Leonard bunu “gülünç” olarak nitelendirdi.

Russell Westbrook bunu “çılgınlık” olarak nitelendirdi.

Clippers’taki yeni koçu Tyronn Lue, bunu “gördüklerimin ilgisini çekmesine” ve görmediklerine de bir o kadar üzülmesine neden olan bir performans olarak nitelendirdi.

Terance Mann bunu sıra dışı bir şey olarak nitelendirmedi – bunlarla dolu bir kariyerde ve sezonda başka bir rol değişikliği.

Resmi olarak NBA tarihindeki en yüksek skoru alan ikinci maç olarak adlandırın, Westbrook’un Clippers’la ilk maçı, Kawhi Leonard’ın yakın geçmişteki en saldırgan ve en dayanıklı anına denk geliyor.

Ancak Cuma günü Clippers’ın çift uzatmada Sacramento’ya 176-175 kaybetmesi, aynı zamanda takımın arzuladıkları şampiyonluk seviyesine ulaşması için ne kadar çok işinin kaldığını ve oraya ulaşmak için ne kadar az zaman kaldığını hatırlattı.

Clippers, kadroya yaptıkları yeni eklemelerle sadece iki antrenman ve bir şut çekmelerine rağmen takımın puan rekorunu alt üst etti ve dördüncü çeyreğin bitimine 3 dakika 58 saniye kala 14 sayı, 3 sayı ile 6 farkla liderliği elinde tuttu: İlk uzatmada 04 ve ikinci uzatmada 1:46 kala yine altı kaldı. Ve 25 top kaybı yaptıktan sonra, Malik Monk’un Kings yedek kulübesinden 45 sayı ve De’Aaron Fox’un 42 sayı eklemesini izledikten sonra yine de kaybettiler.

Sıralamada Clippers’ın iki sıra önünde bir takıma karşı önemli bir maçta Lue, eski en değerli oyuncu Westbrook’a olan güveninin ne kadar derin olduğunu dördüncü çeyreğin son yedi dakikasında ve ilk uzatmanın tamamında onunla oynayarak gösterdi. ve saniyenin ilk üç dakikası, Westbrook 17 sayı, 14 asist ve yedi top kaybıyla faul yapana kadar. Paul George, Westbrook’un kolay basketlere yol açan saldırganlığının, takımın bir baş muhafızdan tam da ihtiyacı olan şey olduğunu söyledi.

Lue, Westbrook’a neden bu kadar geç yaslandığı sorulduğunda, “Kariyerinde pek çok maç çıkardı ve bu yüzden bizi inciten şeyin onların top baskısı, sahaya çıkmaları, tam sahayı seçmeleri olduğunu düşündüm” dedi. oyunda. “İşte o zaman basketbolu geri çevirdik. Bu yüzden onu oyunda ve sahada tutmak, çünkü baskı onu rahatsız etmiyor. Bunun bizim için anahtar olduğunu düşündüm.”

Mann, Westbrook’un eklenmesinin ani dalgalanma etkisini, 12 maçtaki en az süresi olan yaklaşık 18 dakika oynayarak hissetti. Takımın en iyi artı eksisiyle bitirdi, Clippers dakikalarını altı sayı farkla kazandı. Lue, Mann’ın tutanaklarının yeterli olmadığını kabul etti.

Lue, “O iyiydi, daha fazla oynamalıydı” dedi. “Hepimiz sadece anlamaya çalışıyoruz. Dediğim gibi, T-Mann’in takıma neler kattığını biliyorum. Sadece yeni adamlar hakkında bazı şeyler öğrenmeye çalışıyorum ve bazı farklı parçaları bir araya getirip nasıl göründüğünü görmeye çalışıyorum. Anlaması için T-Mann ile bir konuşma yaptım, ancak muhtemelen onu biraz daha sahada tutmalı, ama bu benim için de bir öğrenme deneyimi.”

Mann, bu sezonun başlarında, top hakimiyetinden küçük top pivotuna kadar her şeyi oynadığını gören sürekli değişen bir rolün ortasında yerini bulmakta zorlandığını kabul etti. Mann, başlangıç dizilişinde oyun kurucu Reggie Jackson’ı değiştirdiğinde Ocak ayı başlarında istikrar geldi.

Clippers forveti Paul George, solda ve Kings guardı De’Aaron Fox, Cuma günü Los Angeles’ta gevşek bir topun peşinden gidiyor.

(Mark J. Terrill/AP)

“Sadece güven, sadece güven [coaches] ama demek istediğim, onlara %100 güveniyorum,” dedi Mann. “Beni daha önce pek çok kez harika olmam için pozisyona soktu, bu yüzden ona güveniyorum.”

Değişen roller, Mann’ın Clippers’taki dört yıllık kariyerini tanımladı ve bunu farklı bir şey olarak nitelendirmedi. Ama sinir bozucu mu?

Mann, “Olabilir ama ben buna alışkınım,” dedi. “Bu takımdaki rolüm bu, NBA’de birden fazla pozisyonda oynayabilmek için kendime biçtiğim rol bu, yani beraberinde gelen de bu. Bazı geceler aynı pozisyonda olacaksın, bazı geceler olmayacaksın. Bazı geceler başlayacaksın, bazı geceler olmayacaksın. Beni buraya getiren de buydu.”

Son uzatmada bir önlem olarak uzatılmadan önce maç sırasında dakika sınırının genişlediğini gören George, kaybı temellerin bir dökümü olarak nitelendirdi. George ve Westbrook, Lue’nun da belirttiği gibi, dördüncü çeyreğin sonlarında arka arkaya üç pozisyonda üç top kaybı için bir araya geldi ve bu, oyunu değiştiren bir uzatma.

34 sayı 10 ribaund ve 14 serbest atış için çizgiye ulaşan George, “Geri dönüp maç yapma konusunda zayıftık ve onlar hücumda bile koşmadan çok sayıda basketten vazgeçtik, sadece hızımızı artırdılar,” dedi. 41 dakikasında.

George, Monk’un kuralın bitimine saniyeler kala skor eşitleyen üç sayılık atışının, “biraz yanlış iletişim” de dahil olmak üzere arızaların bir kombinasyonu olduğunu söyledi.

Clippers, Westbrook, Eric Gordon ve Mason Plumlee’yi rotasyonlarına dahil etme geçişini kolaylaştırmaya çalışırken – eski Denver guardı Bones Hyland şimdilik normal rotasyonun dışında – ve başlangıç pivotu Ivica Zubac Cuma günü bir sakatlık nedeniyle yok. hastalık ve ağrıyan bir bacak – Pazar günü West-lider Denver’da kenara atılmasına neden olabilecek bir kombinasyon – yanlış iletişim beklenebilir.

Yine de playoff sıralaması, hızlı ilerlemeye bağlı, sonraki beş maçları şu anda Batı’nın ilk dokuzunda yer alan takımlara karşı.