Russell Westbrook’un Clippers’taki ilk maçı Terance Mann’ın dakikalarına mal oldu

Birumut

New member
Kawhi Leonard bunu “gülünç” olarak nitelendirdi.

Russell Westbrook bunu “çılgın” olarak nitelendirdi.

Clippers’taki yeni koçu Tyronn Lue, bunu “gördüklerim karşısında ilgisini çeken” ve görmediklerinden de aynı derecede sinirlenen bir performans olarak nitelendirdi.

Terance Mann bunun sıra dışı bir şey olmadığını söyledi; kariyerde ve bunlarla dolu bir sezonda yeni bir rol değişikliği.

Resmi olarak NBA tarihindeki ikinci en yüksek skorlu maç diyebiliriz; Westbrook’un Clippers’taki ilk maçı, Kawhi Leonard’ın yakın zamandaki en hücumcu ve en dayanıklı performansına denk geliyor.

Ancak Cuma günkü Clippers’ın Sacramento’ya çifte uzatmada aldığı 176-175’lik mağlubiyet, aynı zamanda takımın hedeflediği şampiyonluk seviyesine ulaşması için ne kadar çok işinin kaldığını ve oraya ulaşmak için ne kadar az zamanının kaldığını da hatırlattı.

Clippers, sadece iki antrenman ve bir şut atışı yapmasına rağmen kadroya yeni katılan isimlerle takımın puan rekorunu kırdı ve dördüncü çeyreğin bitimine 3 dakika 58 saniye kala 14 sayı farkla, 3 puanla altı önde olmayı sürdürdü: İlk uzatmada 04 kaldı ve ikinci uzatmada 1:46 kala yine altı sayı kaldı. Ve 25 top kaybı yaptıktan sonra Malik Monk’un Kings bench’inden 45 sayı, De’Aaron Fox’un da 42 sayı atmasını izledikten sonra yine de kaybettiler.

Clippers’ın iki sıra önünde yer alan bir takıma karşı oynanan önemli maçta Lue, eski en değerli oyuncu olan Westbrook’a ne kadar güvendiğini dördüncü çeyreğin son yedi dakikasında (ilk uzatmalar dahil) oynayarak gösterdi. İkincinin ilk üç dakikasında Westbrook 17 sayı, 14 asist ve yedi top kaybıyla faul yaptı. Paul George, Westbrook’un kolay basketler atmasını sağlayan saldırganlığının takımın bir baş guard’tan beklediği şey olduğunu söyledi.

Lue, neden geç saatlerde Westbrook’a yaslandığı sorulduğunda, “Kariyerinde pek çok maç çıkardı, biliyorsun ve bu yüzden bizi inciten şeyin top baskısı, sahaya çıkma, tam sahaya çıkma olduğunu düşündüm” dedi. oyunda. “İşte o zaman basketbolu tersine çevirdik. Bu yüzden onu oyunda ve sahada tutmak, çünkü baskı onu rahatsız etmiyor. Bunun bizim için önemli olduğunu düşündüm.”

Mann, Westbrook’un eklenmesinin ani dalgalanma etkisini, 12 maçtaki en az süresi olan yaklaşık 18 dakika oynayarak hissetti. Maçı takımın en iyi artı eksileriyle tamamladı ve Clippers dakikalarını altı sayı farkla kazandı. Lue, Mann’ın dakikalarının yeterli olmadığını kabul etti.

Lue, “İyiydi, daha fazla oynamalıydı” dedi. “Hepimiz sadece bunu çözmeye çalışıyoruz. Dediğim gibi T-Mann’ın takıma neler kattığını biliyorum. Sadece yeni adamlar hakkında bazı şeyler öğrenmeye çalışıyorum ve sadece bazı farklı parçaları bir araya getirip nasıl göründüğüne bakmaya çalışıyorum. Anlaması için T-Mann ile konuştum ama muhtemelen onu biraz daha sahada tutması gerekir ama bu benim için de bir öğrenme deneyimi.”

Mann bu sezonun başlarında, top hakimiyetinden küçük top pivotuna kadar her şeyi oynadığı, sürekli değişen bir rolde yerini bulmakta zorlandığını kabul etti. Mann’ın başlangıç kadrosunda oyun kurucu Reggie Jackson’ın yerini almasıyla Ocak ayı başlarında istikrar geldi.

Clippers’ın forveti Paul George (solda) ve Kings guardı De’Aaron Fox Cuma günü Los Angeles’ta boş bir topun peşine düştü.

(Mark J. Terrill/AP)

“Sadece güveniyorum, sadece güveniyorum [coaches] ama demek istediğim onlara %100 güveniyorum” dedi Mann. “Beni daha önce pek çok kez harika bir pozisyona soktu, bu yüzden ona güveniyorum.”

Rollerin değişmesi, Mann’ın Clippers’taki dört yıllık kariyerini belirledi ve o, bunun farklı bir şey olmadığını söyledi. Ama sinir bozucu mu?

Mann, “Olabilir ama yani ben buna alıştım” dedi. “Bu sadece benim bu takımdaki rolüm, birden fazla pozisyonda oynayabilmek için NBA’de kendime biçtiğim rol bu, bu da beraberinde geliyor. Bazı geceler aynı pozisyonda olacaksın, bazı geceler olmayacaksın. Bazı geceler başlayacaksın, bazı geceler başlamayacaksın. Beni buraya getiren de bu.”

Maç sırasında dakika sınırının arttığını gören ve son uzatmadan itibaren bir önlem olarak ertelenen George, mağlubiyeti temellerin bozulması olarak nitelendirdi. George ve Westbrook, dördüncü çeyreğin sonlarında arka arkaya üç pozisyonda üç top kaybı elde ettiler; bu, Lue’nun belirttiği gibi, oyunu değiştiren bir gelişmeydi.

10 ribauntla 34 sayı atan ve 14 serbest atış için çizgiye gelen George, “Geri dönüp eşleşme konusunda zayıftık ve onlar hücuma bile çıkmadan çok sayıda basketten vazgeçtik, sadece onlar tempoyu artırdılar” dedi. 41 dakikasında.

George, Monk’un kuralın bitimine saniyeler kala skoru eşitleyen üç sayılık atışının, “biraz yanlış iletişim” de dahil olmak üzere aksaklıkların bir kombinasyonu olduğunu söyledi.

Clippers, Westbrook, Eric Gordon ve Mason Plumlee’den oluşan yeni isimleri rotasyonlarına dahil etme geçişini kolaylaştırmaya çalışırken (şimdilik eski Denver guardı Bones Hyland normal rotasyonun dışında) ve başlangıç pivotu Ivica Zubac Cuma günü bir sorun nedeniyle oyundan çıktı. hastalık ve ağrıyan bacak (bu kombinasyon onu Pazar günü Batı’nın önde gelen Denver takımından uzaklaştırılmasına neden olabilir) yanlış iletişimler beklenebilir.

Ancak play-off sıralaması hızlı ilerlemeye bağlı; önümüzdeki beş maçın tamamı şu anda Batı’nın ilk dokuzunda yer alan takımlara karşı oynanacak.