Sakat Clippers yıldızı Paul George, egzersiz aktivitesini artırıyor

Birumut

New member
ANKA KUŞU –

Kondisyon ve atış tatbikatlarının bir karışımını yapan Clippers’ın yaralı yıldızı Paul George, sağ dizindeki burkulan rehabilitasyonuna Salı sabahı takımın şut atışı öncesinde Ayak İzi Merkezi’nde yaptığı bir idmanla devam etti.

Antrenman, medyanın antrenmanı izlemesine izin verildiği kısa dönemlerde George’un geçen hafta yaptığından daha fazla hareket içeriyordu. Geçen haftaki podcast’inde George, öncelikle sabit atış tatbikatları üzerinde çalıştığını ve 21 Mart’ta yaraladığı dizini ne kadar uzağa test edebileceğini gördüğünü söyledi.

Clippers’ın 1-0 önde olduğu Suns’a karşı playoff serisinin 2. maçından saatler önce gelen Salı günkü oturum, George’un sezon sonrasında sahaya ne kadar çabuk dönebileceğini yanıtlamadı. Clippers, George’un dönüşüne ilişkin beklentileri yönetirken temkinli davranıyor ve Phoenix’e karşı ilk tur serisinde yer alması beklenmiyor.

Yardımcı antrenör Brian Shaw, baş kuvvet ve kondisyon antrenörü Daniel Shapiro ve takımın rehabilitasyon direktörü Maggie Bryant tarafından yönetilen George, Salı günkü antrenman sırasında bir noktada art arda sekiz üç sayılık atış yaptı.

Takım arkadaşı Norman Powell çatışmada “Siz onu sahada görüyorsunuz, bu yüzden benim bildiklerim bu kadar,” dedi. “Ama onunla konuştuğumda, bence iyi bir kafa boşluğunda. Adamlarla konuşmak ve herkesin ne yaptığımızı bildiğinden emin olmak.

Brian Shaw, yorgunluğunu test etmek için onu tatbikata tabi tutarken, Paul George iyi şut çekiyor. Norm Powell ön planda çalışıyor. pic.twitter.com/DptTC02B5r

– Andrew Greif (@AndrewGreif) 18 Nisan 2023
“Gerçekten işine bağlı, adamları motive ediyor ve aç olduğunu ve geri dönmek için can attığını biliyorum. Sadece rehabilitasyonunda ilerlemeye devam etmesini ve acele etmemesini istiyorum. Neyin tehlikede olduğunu biliyoruz ama hiçbir şey sizin sağlığınızdan ve uzun ömürlü olmanızdan daha önemli değil, bu yüzden yaklaşımında gayretli olacağını biliyorum.

“Ama onu burada aşılanıp rehabilitasyondan geçtiğini görmek güzel.”