Scout’lar Clippers-Suns serisinden ne bekleyeceklerini açıklıyor

Birumut

New member
Clippers ve Phoenix Suns arasında oynanacak NBA’in ilk tur playoff serisinin başrol oyuncuları Kawhi Leonard ve Kevin Durant, ancak seri, onların All-Star yeteneklerinden çok daha fazlasına bağlı olacak.

Haberler, NBA gözlemcileriyle, bu tür konularda, eşleşmenin anahtarları ve Pazar günü saat 17.00’de (PDT) 1. Maç başladığında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında kamuya konuşmalarına izin verilmediğinden, isimlerini gizli tutmak koşuluyla konuştu.

“Serideki her şey Phoenix’in lehine, sadece bu iki faktör yüzünden – Phoenix ev sahibi avantajına sahip ve Clippers’ın PG’si yok. [Paul George] Kevin Durant ve Devin Booker’ı dengelemek için,” dedi bir Doğu Konferansı yetenek avcısı. “Demek istediğim, onlara karşı iki adamınız olmalı. İki tane almalısın. Sonunda Clippers için çok fazla olacağını düşünüyorum.”

NBA tarihindeki ilk normal sezonda tüm şut denemelerinde en az %55 şut, üç sayılık atışlarda %40 şut ve serbest atış çizgisinde %90 isabet oranına sahip olan Yavaşlayan Durant, onu şut atmaya zorlayacak. zor şutlar Yine de oyun kurucu Chris Paul ve Booker’ı tercih ettikleri şut noktalarına gitmekten alıkoymak da bir o kadar zor.

Bir Batı Konferansı yetenek avcısı, “Paul’ün mümkün olduğu kadar çok sağ eline geçmek istediğini ve mümkün olduğunda sağ dirseğin etrafında top sürmeyi kullanmak isteyeceğini bilerek herhangi bir seriye giriyorsunuz,” dedi.

Clean the Glass’a göre, bu şutlarda %46 şut atan ve atışlarının %50’sini kısa orta mesafe alanında yapan Paul kadar çok az oyuncu daha uzun orta mesafe şutları kullanıyor.

Bu arada Booker da dirseğe gelmek istiyor, ancak görev dışında çalışırken rahat. Sola doğru sürmeye daha yatkın ve Paul ve Durant’a odaklanan savunmalarla, savunmacılar kafalarını çevirdiğinde şutlar için çevrede hareket edecek ve yerini değiştirecek. West izci, hücumunu daha zorlu hale getirmenin bir yolunun, onu düzgün bir şekilde kapatmak olduğunu söyledi.

“Paul ile daha zorlayıcı olacağını biliyorum. [George] ancak Clippers, Booker’a bağlı kalarak fiziksel olarak kapatmak zorunda,” dedi yetenek avcısı. “Boyaya giderken yanlarından uçup gitmesine ve savunmayı dönmeye zorlamasına izin veremezler.”

İkinci bir Doğu Konferansı gözlemcisi, Phoenix’i savunmaya odaklanmanın basit olduğunu söyledi: Seri başladığında sağ dizindeki burkulan George’un hücum katkıları olmadan ve o zamandan bu yana rakip şut isabetliliğinde 19. sırada yer alan bir savunmayla. All-Star arası, Clippers arayı kapatmak zorunda kalabilir.

“Açıkçası, Kawhi tam bir canavar ve sezonun sonlarına doğru oyununun başında. Ama Kawhi dışında kim adım atacak? Büyük soru bu,” dedi ikinci Doğulu izci.

Scout, Clippers koçu Tyronn Lue’nun “şapkasından lanet bir tavşan çıkarmasıyla” tanındığını söyledi. “Ama bunun Clippers için çok fazla olacağını düşünüyorum. Phoenix tam güçle çalışıyor.”

Times muhabiri Broderick Turner bu habere katkıda bulundu.