Terance Mann sezona Clippers’ın beşinci ilk beş oyuncusu olarak başlayacak

Birumut

New member
Terance Mann, önümüzdeki hafta NBA’in normal sezonu başladığında Clippers’ın ilk kadrosunda yer alacak.

Her ne kadar oyun kurucu Russell Westbrook, kanatlar Kawhi Leonard ve Paul George ve pivot Ivica Zubac uzun süredir ilk beşte yer alsalar da, beşinci başlangıç oyuncusunun rolü koç Tyronn Lue’nun Cuma günkü antrenman öncesi açıklamasına kadar açıklanmamıştı.

Clippers, Perşembe günü sona eren dört maçlık sezon öncesi programını Mann, Robert Covington ve Nicolas Batum’u başlangıç kadrosuna alarak çeşitli seçenekleri test ederek geçirdi. Bu hafta 27 yaşına giren 1.80 boyundaki Mann, Clippers’ta geçirdiği önceki dört sezonda oyun kurucudan stoper savunmasına kadar her rolde görev almıştı ancak geçen sezon bu rolünde dalgalanmalar yaşandı.

Lue, “Sanırım oyun kurucuların yanı sıra ikili, üçlü ve dörtlü savunma yapabilme konusundaki çok yönlülüğü şu anda en mantıklısı, bu yüzden şu anda bunu kullanacağız” dedi.

“10, 15 maçlık örnek boyutumuzu kullanacağız ve nasıl görüneceğine bakacağız ancak bu seneki zihniyetimizle sahaya çıkacağımızı düşünüyorum. [the season] Her maça defansif bir zihniyetle başlayarak, şu anda bizim için buna en uygun olduğunu düşünüyorum.”

Mann, James Harden için yapılacak herhangi bir anlaşmaya Mann’ın da dahil edilmesini isteyen Philadelphia ile Mann’ın kazanma niteliklerine değer veren ve onu elinde tutmak isteyen Clippers arasındaki takas görüşmelerinin konusu oldu.

Mann, sezon öncesi dönemde Leonard ve George’la 16 dakika oynadı ve Clippers, bu sürede rakiplerini 10 sayı farkla geride bıraktı. Geçen sezon bu üçlünün yer aldığı kadrolar hücum açısından elitti, 100 pozisyon başına 128 sayı attılar ama aynı zamanda Cleaning The Glass’a göre 122 sayıya da izin verdiler.

Lue, Mann’ı belirli bir pozisyon olarak tanımlamadı.

Lue, “Bizim yürüttüğümüz setler bir, iki ve üçten oldukça değiştirilebilir ve o da dördünü biliyor, dolayısıyla oldukça değiştirilebilir” dedi Lue.