Clippers, Kawhi Leonard'ın sezon açılışında oynayıp oynamayacağından emin değil

Birumut

New member
Clippers perşembe günü Intuit Dome'daki antrenmanını tamamladı ve Cuma günü Seattle'da Portland'a karşı oynayacağı sezon öncesi maçına çıkmaya hazırlanırken Kawhi Leonard antrenman kıyafetlerini giyerek medyaya doğru ilerledi. Başını aşağıda tuttu, sola döndü ve Clippers ekibinden biriyle birlikte bir duvarın arkasında kayboldu.

Leonard'ın Clippers'la yaptığı antrenman kampı All-Star forvetin sağ dizini güçlendirmesinden oluşuyordu.

Yine de Clippers antrenörü Tyronn Lue'dan Leonard'ın diz iltihabıyla ilgili son güncelleme istendi.

Lue, “Tedavi görüyor” dedi. “Bu süreçten geçiyor, sağ dizini iyileştiriyor.”

Lue'ya Leonard'ın antrenmanda herhangi bir şey yapıp yapmadığı soruldu.

“Hayır” dedi.

Clippers normal sezonunu 23 Ekim'de evinde Phoenix Suns'a karşı açacak.

Lue'ya Leonard'ın açılışa hazır olup olmayacağı soruldu.

“Emin değilim” dedi Lue.

Clippers gelişmek istiyor

Lue, Clippers'ın anlamlı oyunlar oynamaya hazır olmadan önce temizlemesi gereken çok şey olduğunu söyledi.

Daha iyi olmak için üç sezon öncesi maçları var.

Lue, “Geçiş savunması, basketbolla ilgilenme ve hücum ribauntu hakkında konuşuyorduk” dedi. “Mesela daha iyi olmalıyız. Yani bu ilk iki maçta (sezon öncesi maçlar) en iyisi değildik. Daha iyi olmaya devam etmeliyiz. Filmi gösteriyoruz. Bunu her gün pratikte yapıyoruz.

“İlk şey dönüp hücum ribaundlarını kontrol etmek. Dönüp kontrol ediyoruz ama şimdi vurulduk ve gidip topu aldık. Yani mesele daha da önemli ama bu ilk adım ve şimdi gidip topu almalı, basketbolun peşinden gitmeliyiz. Ve sonra sadece hücumda, sadece basketbolla ilgileniyorum, basit oyunlar oynuyorum, doğru okumalar yapıyorum.”

Bu amaçla herhangi bir ilerleme var mı?

“Ah, henüz değil” dedi Lue. “Hayır.”