Paul George, Clippers'ı Cavaliers karşısında büyük bir geri dönüş zaferine taşıdı

Birumut

New member
Koç, Clippers'ta normal sezon sona ererken bile takımının hala bir şeyler için mücadele ettiğini söyledi.

Clippers'ın üçüncü çeyrekte 26 sayı gerilemesi gerekti ve koç Tyronn Lue'nun, All-Star Donovan Mitchell'in olmadığı (solda) arka arkaya bir set oynayan Cleveland Cavaliers takımıyla karşılaşan takımından beklediği mücadeleyi nihayet göstermesi gerekti. diz yaralanması yönetimi).

Paul George, Clippers adına büyük vuruşlar yaptı, dördüncü çeyrekte attığı 23 sayıyla önemli şutlar attı, 7.1 saniyede attığı şutla maçın son sayılarını attı ve Darius Garland'a yaptığı blok, Clippers'ı heyecan verici bir skora gönderen nakavt vuruşunu yaptı. Pazar günü Crypto.com Arena'da Cavaliers'ı 120-118 yendik.

George 44 dakikada 39 sayı, 11 ribaund ve 7 asistle oynayarak Clippers'ın kulüp tarihindeki en büyük üçüncü geri dönüş galibiyetini elde etmesine yardımcı oldu.

George, “Bunun kazanılabilir bir oyun olduğunu düşündüm” dedi. “Kendimizde olmadığımızı biliyordum ve o noktada kilitlenmiştim ve kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıydım.

“Bu durumlar ideal değil ama bu zorluklarla karşı karşıya kaldığımızda bir araya gelmemiz ve birlikte toparlanmanın bir yolunu bulmamız güzel. Bunun gerçekten kazdığımız bir maç olduğunu ve ikinci yarının çok özel olduğunu düşündüm. Herkes savunmaya kilitlenmişti. Dönüştürmemiz gereken durakları bulduğumuzu ve topun kontrolünü elimizde tuttuğumuzu düşündüm. Çok fazla şansın olması gerekiyordu ama şansın yardımcı olmasına izin verecek konumda olduğumuzu düşündüm.”

Clippers maçın başlarında hiç mücadele göstermedi ve ilk yarıda 80 sayı kaydetti.

Sonuç olarak devre arasında 21 sayı gerideydiler.

Clippers ilk yarıda çok az savunma yaptı ve basketbolda özensiz davrandı.

Öğleden sonraki bir maçta oynadıkları için sönük görünüyorlardı ve hala çok zorlu Batı Konferansı'nda sıralama için mücadele eden bir takıma hiç benzemiyorlardı.

Clippers'ın ilk 24 dakikada savunma yapma konusundaki ilgisizliği, Cavaliers'ın %60.4 sahadan ve %50 üçlük isabetiyle şut çekmesine neden oldu.

Clippers'ın ilk 24 dakikada basketbola hakim olmayışı 11 top kaybıyla sonuçlanırken Cavaliers 17 sayıya dönüştü.

Üçüncü çeyreğe 89-63 geride giren Clippers, George'un iki serbest atışıyla 34-11'lik seriye çıktı ve üç sayıya kadar yakınlaşarak kendilerine bir şans verdi.

George, Amir Coffey'in üçlüğü ile skoru 118-118'e getirdi.

Daha sonra George 13 metrelik bir geri adım atarak gol attı ve bunu Garland'ın şutunu bloklayarak oyunun savunma oyunuyla takip etti.

George, “Ya uzanırsın ya da farklı bir şey yapmayı deneyebilirsin” dedi. “Bizim açımızdan, söylediğim gibi, ilk yarının biz olmadığımızı biliyorduk. Defansif olarak ilk yarıda 80 sayı, bizim adımıza hiçbir savunma oynanmadı.

“Bu yüzden defansif olarak oyunu hızlandırdığımızı ve biraz daha fiziksel oynadığımızı düşündüm. Biz sadece ufalamaya devam ettik ve bu noktada kendimize bir şans verdik.

Clippers, Batı'da dördüncü sırada yer alan takım ve play-off'ların ilk turunda iç saha avantajına sahip olabilmek için bu konumu korumak istiyor.

Bunu akılda tutarak Lue, sezon sonuna yaklaşırken oyuncularını henüz dinlendirme eğiliminde olmadığını söyledi.

Lue, “Şu anda bunu göremiyorum” dedi. “Demek istediğim, hala o dördüncü sıra için mücadele ediyoruz. Yani, bunu perçinleyinceye kadar ve bunu perçinleme şansımızın olduğunu veya perçinleme şansımızın olmadığını anlayana kadar. … Ama şu anda odak noktamız sadece daha iyi basketbol oynamak, daha iyi olmaya devam etmek ve sıralamada elimizden gelenin en iyisini yapmak.”

Clippers'ın normal sezonda dört maçı kaldı; Salı günü Phoenix'te ve Çarşamba günü Suns'a karşı arka arkaya maçlar en zorlu maçlardı.

Los Angeles sezonu önümüzdeki hafta sonu Utah Jazz ve Houston Rockets'a karşı kendi sahasında oynayacağı maçlarla tamamlayacak.