Russell Westbrook, Hornets taraftarına 'saygısızlık' nedeniyle karşı çıktı

Birumut

New member
Russell Westbrook ismine saygısızlık edilmesinden hoşlanmıyor.

Clippers'ın oyun kurucusu bu konuyu açıkça ortaya koydu.

Belki de rakip taraftarlar buna dikkat etmemiştir.

Ya da çok daha büyük ihtimalle, eski ligin MVP'sinin kafasına girmek için bu bilgiyi kullanıyorlar ve kullanıyorlar.

Clippers'ın Pazar günü Charlotte'ta oynadığı maçın devre arasında Westbrook, saha kenarında oturan, Hornets forması ve açık mavi balon şapkası giyen bir adamla karşılaştı. ESPN Charlotte muhabiri Jeremy Grandison tweet attı Westbrook'un adama hakaret ettiği bir video (uyarı: video küfür içermektedir).

Westbrook'un, Grandison'ın ilk yarıda oyuncuya “cıvıldadığını” söylediği taraftara “Çocuklarım var, adıma saygısızlık etmeyin” dediği duyuluyor.

Clippers'ın Hornets'ı 130-118 mağlup ettiği maçta Westbrook, benchten gelerek 20 dakikada 11 sayı, 5 ribaund ve 4 asistle katkıda bulundu.

Westbrook bu sezon en az dördüncü kez seyircilerle bir tür sözlü tartışmaya katıldı.

Kasım ayında Crypto.com Arena'da Denver Nuggets'a karşı oynanan bir maçta meydana gelen bu olaylardan birinin ardından Westbrook, bu tür tartışmalara dahil olmasında genellikle aile adına yönelik algılanan saygısızlığın rol oynadığını belirtti.

“Eğer yanıt veriyorsam, yanıt vermemin bir nedeni vardır” Westbrook gazetecilere şunları söyledi: o maçtan sonra.

”… Westbrook'un ne anlama geldiğini anlamak. Bunun babam, büyükbabam ve ailem için ne kadar önemli olduğunu anlıyorum. Bu çok önemli. Bu üzerinde durduğum bir şeydir ve saygı, değer verdiğim büyük bir şeydir. Yani bu çizgi aşıldığı anda buna daha fazla izin vermeyeceğim. Yıllarca bunun için durdum. Artık oğlum neler olup bittiğini anlayacak yaşa geldiğinde bana 'Hey baba, bu ne anlama geliyor?' diye soruyor. Artık bunun üzerinde durmam gerekiyor.”

Eski UCLA öne çıkanı yıllardır bu mücadeleyi veriyor. Westbrook, 2022'de Lakers formasıyla oynarken, o zamanlar 4 yaşında olan oğlunun kendisine neden artık aşağılayıcı “Westbrick” lakabıyla anılmasına katlanamayacağını açıklamıştı.

“Öğretmen bana 'Noah, soyadıyla çok gurur duyuyor' dedi. Her yere bunu yazıyor. Her şeye bunu yazıyor. Dokuz kez NBA All-Star olmuş oyuncu, herkese anlatıyor ve etrafta dolaşıyor ve 'Ben Westbrook'um' diyor. “… Ve orada şok içinde oturdum ve bu beni 'Kahretsin' gibi etkiledi. Artık insanlara izin veremem.' Mesela 'Westbrick' benim için artık utanç verici. Adımı ve çocuklarıma bıraktığım mirası utandırıyor.”